با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیرمرد و دریا

دانلود و خرید کتاب صوتی پیرمرد و دریا

۳٫۷ از ۲۷ نظر
۳٫۷ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پیرمرد و دریا  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

ترجمه بهزاد جنت‌سرای نمین از «پیرمرد و دریا» اثر زیبا و تا‌ثیرگذار ارنست همینگوی، نویسنده محبوب آمریکایی، بسیار روان و دوست‌داشتنی است. داستان این کتاب گویا، داستان پیرمرد ماهیگیر لاغر و نحیفی است که زمانی دریا قلمرو پادشاهی‌اش بود اما اکنون مدتی است با قایق خالی‌ از دریا برمی‌گردد بی‌آن‌که صیدی داشته‌باشد. او آرزو دارد قبل از مرگ بزرگترین ماهی زندگی‌اش را صید کند تا این‌که بلاخره اتفاق بزرگ می‌افتد اما چه تلخ و چه سخت... این رمان واپسین اثر مهم داستانی ارنست همینگوی است که در سال ۱۹۵۱، در کوبا ‌آن را نوشت و سال بعد به چاپ رساند: دریا بسیار زیبا و مهربان است اما می‌تواند به قدری ظالم باشد و ناگهانی عمل کند که چنین پرندگانی که پرواز می‌کنند، غوطه ور شده و شکار می‌کنند، با صدای محزون ضعیفشان، برایش بیش از حد ظریف ساخته شده‌باشند. او همیشه دریا را با عنوان «لامار «که اسپانایی‌ها وقتی دریا را خیلی دوست دارند به این نام می‌خوانند، تصور می‌کرد. آنهایی که دریا را دوست دارند، گاهی حرف‌های بدی در موردش میزنند اما همیشه به گونه‌ای از آن یاد می‌کنند که گویی یک زن است. بعضی ماهیگیران جوان‌تر که قایق‌های موتوری داشتند و از گوی‌های شناور برای پیدا کردن راه خود استفاده می‌کردند از دریا به عنوان «ال مار«که مردانه است نام می‌بردند. آنها از دریا به عنوان یک ستیزه جو، مکان و حتی دشمن یاد می‌کردند اما پیرمرد همیشه دریا را زنانه و چیزی که یا به انسان لطف بزرگی می‌کند یا لطفش را از او دریغ می‌کند و اگر وحشیانه یا بدجنس عمل می‌کند به این خاطر است که کمکی از او برنمی‌آید، تصور می‌کرد. او فکر می‌کرد اثر ماه بر روی دریا مثل اثر آن بر روی زنان است. پیرمرد به آرامی پارو می‌زد و زیاد به خودش فشار نمی‌آورد چون دریا بسیار آرام بود و گاهی موج‌هایی می‌آمد که یک سوم نیروی پیش برنده قایق را مهیا می‌کرد. زمانی که هوا روشن شد متوجه شد خیلی دورتر از جایی است که امیدوار بود تا این ساعت رسیده باشد. با خودش فکر کرد: «من یه هفته در قسمت‌های عمیق مشغول بودم و چیزی صید نکردم. امروز به محلی که دسته ماهی‌های بونیتو و آلباکور هست می‌رم تا شاید ماهی بزرگی اونجا پیدا کنم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
aminam
۱۳۹۸/۰۷/۰۶

میکس صدا خوب انجام نشده و کیفیت پایینی داره .نویسنده کتاب نوبل برده ولی انتخاب جنس صدای پیرمردی که قهرمان داستانه بسیار بد و یادآور یه پیرمرد ابله که بر اثر آلزایمر چرت و پرت میگه و فکر میکنی بابابزرگ

- بیشتر
salah maraby
۱۳۹۸/۰۹/۲۶

تو این داستان ماهی مظهر طبیعت خشن ونیرومنده که در برابر سانتیاگوی پیرو وضعیف تسلیم می شه و سانتیاگو بهش غلبه می کنه پیام کتاب "انسان برای شکست افریده نشده؛ او ممکن است نابود شود اما شکست نمی خورد"

negin
۱۳۹۸/۰۶/۰۲

قشنگ بود

hossein.a
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

داستان خوبی داره و خیلی خوب فضای داستان توصیف شده و به خوبی میشه فضای داستان رو تجسم کرد.

زهرا گلستانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷

توصیفات و فضا سازی عالی بود. با هوس پیرمرد برای خوردن ماهی با نمک و لیمو ادم گرسنه ش می شد. با پیرمرد درد می کشیدی و با پیرمرد در دریا خسته میشدی. رمان عالی بود اما صدا نه. صدای

- بیشتر
Makvan Asvad
۱۳۹۹/۰۶/۱۱

کتاب قشنگی بود و حقی اون همه سر و صدا و معروفیت بیخود نبود گویندگی خوب بود ولی کیفیت چندانی نداشت ممنون از طاقچه

علیرضا آذر
۱۳۹۸/۰۳/۲۰

بسیار ضعیف

@shaparak.doll
۱۳۹۸/۰۵/۳۰

خسته کننده بود

mohammad amin Besmel
۱۳۹۸/۰۱/۲۱

فوق العاده جذاب

Hadi Aref
۱۳۹۸/۰۲/۲۹

رمان عالی، صداگذاری حرفه ای و موسیقی به جا و خوب. فقط یه مشکل داره اونم کیفیت پایین صداست.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۰۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۵۵٫۸ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۰۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۵۵٫۸ مگابایت