با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد اثر چینوا آچه‌به

دانلود و خرید کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد  نوشته  چینوا آچه‌به  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد

«همه چیز از هم می‌پاشد» یک رمان مدرن آفریقایی اثر «چینوا آچه‌به»، نویسنده اهل نیجریه است که به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است. چینوا آچه‌به که در سال ۲۰۰۷ برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی بوکر شد، بیشتر شهرتش را مدیون همین رمان است. این اثر، داستانی درباره وضعیت کشورهای استعمار شده افریقایی در واخر قرن نوزدهم است. جوامع افریقایی در آن زمان، هنگام ورود مبلغان مسیحی و استعمارگران اروپایی دچار بحران و فروپاشی شدند.«چینوا آچه‌به» وضعیت کشورش را در هنگام این هجوم خانمان سوز به نگارش درآورده است و در کنار آن با نگاهی جزئی و دقیق به آداب و سنن جامعه‌اش به نقد رویکردهای بدوی مردمانش نیز پرداخته است. داستان در روستایی به نام «اوموفیا» در طرف شرقی رود نیجر می‌گذرد. شخصیت اصلی رمان «اوکنکو» مردی مورد احترام، بزرگ قبیله و پایبند به سنت‌های بومی است. او خشن و جنگجو است، اما مهربان و پرعاطفه نیز هست؛ اما هرگونه نشانه نرمش را که به نظرش مخصوص زنان است، پس می‌زند و به مرور توان خود را در برخورد با اندیشه‌های تازه از دست می‌دهد و فرو می‌پاشد. کتاب داستان از بین رفتن جایگاه اوکنکو را در زندگی قبیله‌ای و در مواجهه با ورود مبلغان مذهبی خشن و تازه ‌کار اروپایی بازگو می‌کند. در «همه چیز از هم می‌پاشد» نویسنده تلاش می‌کند به مخاطب بفهماند که جوامع افریقایی، به تمامی بدوی و خشن و وحشی نبوده‌اند که استعمارگران آنها را با اندیشه‌های آزادی‌بخش و متمدنانه از این بدویت نجات دهند؛ بلکه آنها نیز صاحب اندیشه‌های بلند بوده‌اند و با ورود استعمارگران تمام این اندیشه‌ها، به یک‌باره زیر برچسب توحش از میان رفتند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
وحید
۱۳۹۸/۰۵/۰۴

فوق‌العاده بود. به نظرم. نیوزویک درست گفته که جزء صد رمان برتر هست. دقیق و خوب و مستند. و چه پایان تلخ و دور از انتظاری...

حسن بابائی
۱۳۹۸/۰۵/۱۷

من 6 ستاره میدم به این کتاب، حتما بخونید. جزء بهترین کتابهایی بود که خوندم

maryrad
۱۳۹۹/۱۲/۱۷

چه داستان خوبی بود 👏👌👏 چه اجرای خوبی بود 👌👌👌 کلا لذت بردم

Mo
۱۴۰۰/۰۷/۱۳

دری وری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۴۶,۸۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۹۸٫۳ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۴۶,۸۰۰تومان
زمان۰۷ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۹۸٫۳ مگابایت