با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جاذبه و دافعه علی (ع)

دانلود و خرید کتاب صوتی جاذبه و دافعه علی (ع)

۴٫۵ از ۵۵ نظر
۴٫۵ از ۵۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جاذبه و دافعه علی (ع)  نوشته  مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جاذبه و دافعه علی (ع)

کتاب صوتی «جاذبه و دافعه علی علیه السلام» اثر استاد شهید مطهری به معرفی ویژگی‌های امیرالمؤمنین(ع) از زاویه‌ای متفاوت می‌پردازد. این کتاب توسط بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری با همکاری انتشارات صدرا تولید شده است.

در بخش اول کتاب، جاذبه علی(ع)، فلسفه، فایده و اثر آن، مورد بحث قرار گرفته و به آثار اجتماعی عنصر محبت و نیز به آثار تربیتی آن توجه شده است. بخش دوم کتاب به تبیین کیفیت دافعه امیرالمؤمنین(ع) از راه معرفی آنها که از سوی حضرت طرد شده‌اند، می‌پردازد. استاد در این بخش جریان «خوارج» را معرفی کرده است. کیفیت توضیح استاد در مورد خوارج به گونه‌ای است که مخاطب گمان نکند که با جریانی صرفاً تاریخی مواجه است که در روزگار کنونی مانندی ندارد. استاد همواره بر تکرار پذیری جریان خوارج تأکید می‌نماید.

استاد مطهری در این کتاب در پی اثبات این نکته است که علی(ع) شخصیتی دو نیرویی بوده است و هر کس که بخواهد در مکتب او پرورش یابد، باید همچون ایشان از جاذبه و دافعه برخوردار باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۰)
saber
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

من این کتاب رو نسخه چاپیش دارم . به همه توصیه اش می کنم

ronizi
۱۳۹۹/۱۰/۰۳

عالی

zahraami
۱۳۹۹/۱۰/۲۰

من نسخه صوتی رو نشنیدم ولی نسخه چاپی کتاب رو مطالعه کردم. خیلی خوشم اومد مثل همه ی کتاب های شهید مطهری عالیه.توصیه می کنم حتما بخوانید.

Hemmat
۱۳۹۶/۰۹/۰۲

علی (ع) معجزه ای است که خداوند او را در شکل انسان آفرید تا افتخاری برای جهانیان تا روز قیامت باشد. علی ( ع) یک انسان است با تمام خصوصیات و ویژگی های بشری . اما او او یک معیار و

- بیشتر
Reza Shirazi
۱۳۹۷/۰۳/۱۶

تروخدا اینا رو نگید گرونه پولیه یه ساندویچ کالباسه.ارزششر و پایین نیارید.واسه کتاب خوب قیمت مهم نیست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۵ ساعت و ۰۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۴٫۳ مگابایت
زمان۵ ساعت و ۰۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۴٫۳ مگابایت