دانلود کتاب صوتی شوهر آمریکایی با صدای شهین نجف‌زاده + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی شوهر آمریکایی اثر جلال آل احمد

دانلود و خرید کتاب صوتی شوهر آمریکایی

نویسنده:جلال آل احمد
امتیاز:
۳.۷از ۳ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی شوهر آمریکایی

کتاب صوتی شوهر آمریکایی داستانی نوشتهٔ جلال آل احمد و با صدای شهین نجف‌زاده است و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است.

در داستان «شوهر آمريکایی»، نويسنده به شيوه تک‌گويی نمايشی، انديشه‌ها و خاطرات زنی غرب‌زده را روایت می‌کند که پس از ازدواجی ناموفق با يک مرد آمريکايی، ماجرای زندگی‌اش را برای مخاطبی که در صحنه حضور ندارد، بازگو می‌کند و در خلال این روایت‌گری است که به مسائل سياسی و اجتماعی روزگار خودش می‌پردازد. این داستان را می‌توان داستانی در تایید مقاله‌ «غرب‌زدگی» نویسنده دانست و شیوه نگاه و اندیشه جلال‌ آل ‌احمد را می‌شود در سطر سطر کتاب به‌وضوح دید.

‌درباره کتاب صوتی شوهر آمریکایی

داستان صوتی «شوهر آمریکایی» نقدی است به جامعه‌ای که کورکورانه تاثیر می‌پذیرد و نگاهی آگاهانه به رویکرد و عمل خود ندارد. جامعه‌ای که شاید نقد می‌کند و ایراد می‌گیرد، اما بازتاب آن چیزی را که درون دیگران می‌بیند، در خود نمی‌بیند. داستان زنی که خسته شده است و با مخاطبش درد و دل می‌کند و از خاطرات و رنج‌های قدیمی و دردناک خود می‌گوید. این داستان کوتاه یکی از برجسته‌ترین داستان‌های جلال‌ آل ‌احمد است و شنیدنش را به همه دوست‌داران ادبیات پیشنهاد می‌کنیم.

یکی از ویژگی‌های مهم و برجسته قلم جلال آل ‌احمد انعطاف‌پذیری آن است که می‌توان یکی از جنبه‌های آن را در شیوه‌ روایت‌گری او دید؛ نوشتن از زاویه دید زنانه یکی از توانمندی‌های قلم جلال است و یکی از دلایل انتخاب داستان‌های او برای مجموعه «روایت‌ آواهای سوپرانو» در نوین‌‌کتاب گویاست.

داستان کوتاه «شوهر آمریکایی»، با صدای زیبای شهین نجف‌زاده، اینگونه شروع می‌شود:

«ودکا؟ نه. متشکرم. تحمل ودکا را ندارم. اگر ویسکی باشد، حرفی. فقط یک ته گیلاس، قربان دستتان. نه. تحمل آب را هم ندارم. سودا دارید؟ حیف. آخر اخلاق سگ آن کثافت به من هم اثر کرده. اگر بدانید چه ویسکی سودایی می‌خورد! من تا خانه پاپام بودم اصلاً لب نزده بودم. خود پاپام هنوز هم لب نمی‌زند. به هیچ مشروبی. نه. مؤمن و مقدس نیست. اما خب دیگر. توی خانواده ما رسم نبوده. اما آن کثافت، اول چیزی که یادم داد، ویسکی درست کردن بود. از کار که برمی‌گشت، باید ویسکی سودایش توی راه‌رو دستش باشد. قبل از اینکه دست‌هایش را بشوید. و اگر من می‌دانستم با آن دست‌ها چه کار می‌کند... خانه که نبود، گاهی هوس می‌کردم لبی به ویسکی‌ش بزنم...»

زنان، این نیمی از جمعیت جهان، که بسته به اینکه فرهنگ زمانه در چه اوضاعی به سر ببرد، احساس خوشبختی‌شان کم یا زیاد می‌شود، هر یک داستان‌هایی ناگفته در دل دارند که اگر عیان شود، چه خنده‌ها و گریه‌ها و فریادها و آوازها که شنیده نخواهد شد؛ نوین کتاب در قالب مجموعه‌ای به نام «روایت آواهای سوپرانو» صدای لطیف و گاه حزن‌انگیز و گاه سرخوشانه جمعی از زنان تاریخ ایران و جهان را منتشر کرده است که داستان پیش رو، یکی از آنهاست.

داستان «شوهر آمریکایی» بخشی از مجموعه داستان‌های زنانه «روایت آواهای سوپرانو» است که هر یک به شکلی به موضوع زنان می‌پردازند و دبیری این مجموعه بر عهده حسین مسعودی آشتیانی است.

شنیدن کتاب صوتی شوهر آمریکایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به دوستداران داستان کوتاه ایرانی پیشنهاد می‌کنیم.

معرفی نویسنده
عکس جلال آل احمد
جلال آل احمد
ایرانی | تولد ۱۳۰۲ - درگذشت ۱۳۴۸

جلال الدین سادات آل احمد، معروف به جلال آل احمد، نویسنده و مترجم، در سال ۱۳۰۲ پس از هفت دختر در تهران متولد شد و نهمین فرزند پدر و دومین پسر خانواده بود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

زمان

۳۲ دقیقه

حجم

۲۹٫۵ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۳۲ دقیقه

حجم

۲۹٫۵ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۱۸,۰۰۰
۱۲,۶۰۰
۳۰%
تومان