دانلود کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب) اثر ابوالقاسم فردوسی با صدای فرهاد اتقیایی | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب) اثر ابوالقاسم فردوسی

دانلود و خرید کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب)  نوشته  ابوالقاسم فردوسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب)

کتاب صوتی مجموعه داستان‌های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب) اثر ابوالقاسم فردوسی با گردآوری محسن دامادی و گویندگی فرهاد اتقیایی در انتشارات کتاب‌سرای نیک منتشر شده است. کتاب «بامداد افراسیاب» جلد هفتم از مجموعه داستان‌های شاهنامه است.

درباره مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب)

 محسن دامادی در این مجموعه، داستان‌های شاهنامه را به زبانِ روان امروزی نوشته تا هر کس بتواند به‌آسانی شاهنامه را بخواند و با این اثر ملی ارتباط برقرار کند. مهم‌تر از این، نویسنده تلاش کرده تا در هر داستان، جهان‌بینی شاعر بزرگ وطن‌پرست ایرانی که به دلیلِ سلطهٔ بیگانه به رمز و راز بیان شده، واکاوی کند و سرانجام کلاس آموزشی فردوسی برای علاقه‌مندان داستان نویسی و فیلم‌سازی اقتباسی در هر داستان بیان شده است.

این شیوه در هر یک از داستان‌های مجموعه که به‌تدریج منتشر خواهد شد رعایت شده، تا با مطالعهٔ هر داستان، برای خواننده یک دریچهٔ تازه به چشم‌انداز این شاهکار بزرگ ادبیات پارسی گشوده شود.

جلد هفتم مجموعه داستان‌های شاهنامه با عنوان بامداد افراسیاب به دورانِ پادشاهی نوذَر می‌رسد که جانشین منوچهر، نوادهٔ فریدون، بود. نوذر برخلاف منوچهر که پادشاهی عادل و دانا بود، بسیار نابخردانه و بیدادگرانه حکومت کرد و تا جایی پیش رفت که مردم شورش کردند؛ اما درنهایت سام مردم را به آرامش دعوت کرد.

کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به علاقه‌مندان به شاهنامه پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب صوتی مجموعه داستان های شاهنامه (جلد هفتم: بامداد افراسیاب)

«دو لشکر به کردار دریای چین

تو گفتی که شد جنب جنبان زمین

بیامد دمان قارن رزم‌زن

وزان سوی گرسیوز پیل‌تن

از آواز اسبان و گرد سپاه

نه خورشید پیدا نه تابنده ماه

فردوسی در اینجا از این نبرد جانانه چندین نمای زیبا می‌سازد و می‌سراید که باید در شاهنامه خواند. افراسیاب از دور دلیری‌های قارن را دید. خواست خودش با این گرد دلیر ایران مبارزه کند. پس پیش تاخت.

ز قارن چو افراسیاب آن بدید

بزد اسپ و لشکر سوی او کشید»

معرفی نویسنده
عکس ابوالقاسم فردوسی
ابوالقاسم فردوسی
ایرانی

در فرهنگ ایران‌زمین شخصیت‌های اثرگذار بسیاری نقش‌آفرینی کرده‌اند، اما هیچ‌کدام را نمی‌توان هم‌پای حکیم ابوالقاسم فردوسی پرچم‌دار هویت ایرانی دانست. در روزگاری که زبان فارسی مهجور مانده و آن‌طور که باید قدر نمی‌دید، فردوسی نه با شمشیر و زره پولادین، بلکه با قلم فرهنگ و سرمایه‌ی عمر، به جنگ با نادیده‌انگاری این زبان برخاسته و آن را از خطر نابودی نجات داد.

دیگران دریافت کرده‌اند

با صدای فرهاد اتقیایی

مشاهده همه

سایر کتاب‌های کتاب‌های صوتی کتابسرای نیک

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۳۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۰۰٫۶ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۳۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۰۰٫۶ مگابایت