دانلود کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی اثر سون اریک لیدمان با صدای تایماز رضوانی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی اثر سون اریک لیدمان

دانلود و خرید کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی

از افلاطون تا هابرماس

نویسنده:سون اریک لیدمانمترجم:سعید مقدمگوینده:تایماز رضوانیانتشارات:آوانامه
۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی  نوشته  سون اریک لیدمان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی

کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی نوشتهٔ سون اریک لیدمان و ترجمهٔ سعید مقدم است. تایماز رضوانی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و آوانامه آن را منتشر کرده است. این کتاب صوتی از افلاطون تا «یورگن هابرماس» را در بر گرفته است.

درباره کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی

کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی، دربارهٔ اندیشهٔ سیاسی فیلسوفان غربی نوشته شده است. در این بررسی بسیاری از مسائل ایدئولوژیکی اندیشمندان سیاسی یونان بوستان، مطالعه و ایدئولوژی‌های جدید سیاسی در دولت‌های بزرگی چون دولت‌های اسکندر کبیر، امپراتوری رم و... شرح داده شده است؛ نیز چند ویژگی مهم تحولات اجتماعی دوران میانهٔ قرن پنجم تا سیزدهم میلادی، با تحلیل فلسفهٔ «توماس آکونیاس» ایتالیایی توضیح داده شده است. در این کتاب صوتی، دربارهٔ فروپاشی روابط فئودالی در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی اطلاعاتی ارائه و دربارهٔ یکی از جدال‌انگیزترین چهره‌های تاریخ عقاید سیاسی یعنی «ماکیاولی» مطالبی آورده شده است. آرا، خطابه‌ها و عقاید «فوتسه» که وجوه اشتراک بسیاری با عرفان دارد، تحلیل و با بیان تضادهای آشکار ایدئولوژیک در سدهٔ هفدهم وارد مبحث رشد و تحول آرای سیاسی از قرن هجدهم تا نوزدهم شده و در این مسیر آرای «ژان ژاک روسو» با اندیشمندان سیاسی عصر روشنگری مقایسه شده است. در پایان ضمن پرداختن به ایدئولوژی‌های سیاسی مدرن («کنسرواتیسم (محافظه کاری) لیبرالیسم، سوسیالیسم، مارکسیسم، آنارشیسم، ناشیسم و نازیسم و کمونیسم)، علت‌های سقوط کمونیسم بررسی و ایدئولوژی «نئوکنسرواتیسم» با معرفی برجسته‌ترین عضو این مکتب یعنی «ایرونیگ کریستول»، تبیین شده است.

شنیدن کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران علوم سیاسی و تاریخ آن پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی تاریخ عقاید سیاسی

«در امپراتوری روم دو برداشت به‌تدریج تحکیم یافته بودند که به تقویت احساس وحدت در آن سرزمنی نامتجانس و پرتناقض یاری می‌رساندند. اول این که قیصر جایگاهی خداگونه و ستایش‌انگیز داشت، و دیگر این که امپراتوری روم ابدی بود و همیشه پایدار می‌ماند. طبعاً روم ابدی نبود. بلکه قدرت و شکوه آن بود که بدان جلوه‌ای ابدی می‌بخشید. امپراتوری روم به‌رغم شورش‌ها و نبردهای داخلی و با وجود کشمکش‌ها و سازش‌های بی‌پایان با دشمنان خارجی بر سر مرزهای کشور، همچنان پایدار مانده بود. امپراتور و سلسله‌ی امپراتوران تغییر می‌کردند اما امپراتوری بر جای می‌ماند. قدرت واقعی هر قیصر متفاوت بود. اما هم در درک نظری و هم در برداشت عموم، قیصر حاکم مطلق بود. اولپیانوس، قرن سوم میلادی، مشهورترین حقوقدان روم می‌گفت اراده‌ی قیصر قانون است. و این جمله‌ی او اغلب نقل می‌شد. در چنین شرایطی یک نظریه‌ی سیاسی پویا جای چندانی نمی‌توانست داشته باشد. فاصله‌ی میان برداشت‌های مربوط به ماهیت انسان و واقعیت سیاسی پیوسته افزایش می‌یافت. حتی سیسرون هم هنوز دولت روم، آنطور که بالقوه می‌توانست وجود داشته باشد را، با جامعه‌ی مطلوب و طبیعی یکسان می‌دانست.»

نظرات کاربران

تندبادنیمه شب
۱۴۰۱/۱۲/۱۸

گوش دادن این کتاب پیش نیازی ندارد. حتی اگر به فلسفه سیاسی یا نظریه ، کاملا تازه وارد هستید ، این کتاب شما را به سفری خواهد برد برای یافتن چشم اندازی تازه ، ما اینک بیش تر از هر

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۵ ساعت و ۵۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۲۸۵٫۰ مگابایت
زمان۱۵ ساعت و ۵۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۲۸۵٫۰ مگابایت