دانلود کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی با صدای علیرضا شریعتی | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی

دانلود و خرید کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز

درمان به روش مثنوی معنوی مولانا

۴٫۶ از ۸۴ نظر
۴٫۶ از ۸۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز

کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز نوشتهٔ مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی است. علیرضا شریعتی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی حاوی دومین جلد از کتاب‌های «مجموعهٔ جزیرهٔ مثنوی» است.

درباره کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز

علیرضا شریعتی در کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز یکی از حکایت‌های اثر جاودان مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی در «مثنوی معنوی» را روایت می‌کند. این گوینده برای سهولت ادراک مخاطبان از توضیحات تکمیلی برای شرح بیشتر حکایت بهره گرفته است. شریعتی در این کتاب صوتی به روایت نخستین داستان این اثر سترگ می‌پردازد. این داستان که بن‌مایه‌ای عاشقانه دارد، حکایت عشقی بی‌تناسب است که پادشاهی دارا بر کنیزی از طبقهٔ فرودست جامعه می‌ورزد. در تحلیل این اثر مفاهیمی همچون رسیدن به عشق الهی از دریچهٔ عشق زمینی به‌وضوح پیداست.

روان‌شناسان بسیاری وجود دارند که معتقدند ادبیات نغز فارسی می‌تواند به‌مثابهٔ یک داروی مفید برای روح انسان به کار برود؛ تنها اگر با فردی اهل ادب و عاشق اندیشه‌ورزی مواجه باشیم. کتاب صوتی حاضر درست مثل یک پادزهر عمل می‌کند؛ برای روح کسانی که به‌دنبال حال خوب هستند و باور دارند بدی‌ها و سیاهی‌های این جهان به خوبی‌ها و سپیدی‌هایش چربیده است. اگر تا امروز به سراغ مثنوی مولانا نرفته‌اید، کتاب‌های صوتی «جزیرهٔ مثنوی» یک دعوت رسمی از شماست؛ چراکه با به‌کارگیری شیوه‌ای خاص و نو، امکان لذت‌بردن از این اثر ادبی را برای همه فراهم می‌کند.

«مجموعهٔ جزیرهٔ مثنوی» به چه پرداخته است؟ «مصحف ثانی» نامی است که بسیاری از صاحب‌نظران برای کتاب «مثنوی معنوی» برگزیده‌اند. این کتاب که یکی از مهم‌ترین آثار عرفانی و تعلیمی ادبیات فارسی به شمار می‌رود، دربرگیرندهٔ ۲۶۰۰۰ بیت از سروده‌های مولاناست که در ۶ دفتر گنجانده شده است. مولوی برای حکایت‌های شیرین و آموزنده‌ای که از خلال این ابیات روایت می‌کند، از قالب شعری مثنوی بهره گرفته است. جلال‌الدین همایی، ادیب و پژوهشگر معاصر، این اثر را از جهت پرمغزی و نغزگفتاری با آثاری همچون گاتاهای هندی، متون مقدس زرتشتی و عهد جدید مسیحیان هم‌سنگ دانسته است. مولوی به‌مدت ۴ سال با «شمس تبریزی» حشرونشر داشت و این آمدوشد تأثیری شگرفت و حیرت‌آور از این ۲ شاعر و عارف نامدار بر زندگی یکدیگر گذاشت؛ چنانکه گفته شده است هر کجا در این ۶ دفتر اشارتی به آفتاب و خورشید شده، شاعرْ پیر و مراد خود شمس تبریزی را در خاطر داشته است.

عبداللطیف عباسی گچراتی، رینولد نیکلسون، عبدالکریم سروش و محمدعلی موحد از جمله کسانی بوده‌اند که هر یک با استفاده از دانش و پژوهش خود در این حوزه، تصحیح‌های گوناگونی را از این اثر ارائه دادند. سوای آن، مثنوی معنوی با وجود گذشت قرن‌های بسیار از سرایش آن، بارها و بارها بازنویسی و اقتباس شده و همچنین به زبان‌های دیگر ترجمه شده است. پژوهشگران نامداری همچون جعفر شهیدی و بدیع‌الزمان فروزانفر آثار ارزشمندی را در تحلیل و شرح این اثر به رشتهٔ تحریر درآورده‌اند. اهمیت این شاهکار ادبیات عرفانی تا حدی است که رشته‌ای تخصصی تحت‌عنوان «مولوی‌پژوهی» به رسمیت شناخته می‌شود. علیرضا شریعتی در هر یک از قسمت‌های «مجموعهٔ جزیرهٔ مثنوی» آثار شناخته‌شدهٔ این اثر گرانقدر را انتخاب کرده و به زبانی امروزی بازنویسی کرده است. هر قسمت از این مجموعه به یکی از حکایت‌های مثنوی اختصاص دارد.

شنیدن کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات کلاسیک ایران و قالب داستان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ پادشاه نصرانی گداز

دیرزمانی پیش از این پادشاهی ظالم بر یهویان سلطنت می‌کرد که در دین و آیین خود به حد کشنده‌ای متعصب بود. آن زمان دوران پیامبری حضرت عیسی بود. آن شاه مسیحیان را شکنجه می‌داد و می‌کشت. او نمی‌دانست عیسی همان حضرت موسی است که به شکل و شمایل دیگری ظهور کرده است.

عهد عیسی بود و نوبت، آن او جان موسی بود و موسی جان او

او نمی‌دانست که این دو وجود مینوی یک وجود واحدند. او نمی‌توانست یکتایی را درک کند. او دوبین بود و به همین علت آن دو وجود خدایی را جدا از هم می‌دانست. این بود که به وجه دهشناکی علیه مسیحیان قیام کرد و نصرانی گداز شد.

شاه احول کرد در راه خدا آن دو دمساز خدایی را جدا

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

Alivi
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

گر شدی عطشان بحر معنوی فرجه ایی کن در جزیره مثنوی فرجه کن چندان که بینی هر نفس / مثنوی را معنوی بینی و بس

مبینا
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

به شدت توصیه میکنم. آموزنده و جذاب. الحق که مولانا آتشی زد به خلق. درخواست دارم باقی حکایات مثنوی هم منتشر شود.

کاربر 2558641
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

خیلی عالیه ممنون از زحمات سازندگان

SONA
۱۴۰۱/۱۱/۲۲

مچکرم طاقچه عزیز بخاطر رایگان کردن این گنجینه زیبا من از گوش دادن به این داستان پر مفهوم مولانا اینطور درک کردم که زیاد تعصب نسبت به هرچیزی نداشته باشیم.

misan Saedi
۱۴۰۱/۱۱/۲۲

بسیار عالی خصوصا زبان گفتاری در کنار صحیح و روان خوانی شعر و تسلط راوی همه با هم داستان را عالی کرده

Nastenka
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

بسیار عالی 🙏🏻💙

Baran Hhh
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

عالــــــی عالــــــی عالــــــــی👌🏻

A_kh5839
۱۴۰۲/۰۳/۰۵

عجب شخصیت عرفانی داشته مولانا داستانها وپندهاش درزندگی روزمره خود را نشان میدهند

کاربر ۸۴۱۹۷۸
۱۴۰۲/۰۳/۰۱

حقیقتاً این حکایات کوتاه درمان روح انسان است، رحمت به روح این بزرگوار...

کاربر ۱۱۰۳۰۷۹
۱۴۰۲/۰۲/۰۲

من بسیار از این چند قسمتی از داستان های مثنوی که آقای علیرضا شریعتی روایت کرده اند لذت بردم، امیدوارم قسمت های بیشتر و بیشتری رو روایت و منتشر کنند.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۳٫۴ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۳٫۴ مگابایت