با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی چیرگی اثر رابرت گرین

دانلود و خرید کتاب صوتی چیرگی

راهنمای دستیابی به عالی‌ترین فرم قدرت

نویسنده:رابرت گرینمترجم:آرسام هوردادگوینده:آرسام هوردادانتشارات:نشر نوین
۴٫۴ از ۱۴ نظر
۴٫۴ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چیرگی  نوشته  رابرت گرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس رابرت گرین
رابرت گرین

رابرت گرین نویسنده و سخنران آمریکایی است که بیشتر به خاطر کتاب‌هایش در زمینه‌ی استراتژی و قدرت شهرت دارد. پرفروش‌ترین کتاب‌های او 48 قانون قدرت، قوانین نفوذ و هنر اغواگری هستند.

گرین در زندگی خود ...

معرفی کتاب صوتی چیرگی

کتاب صوتی چیرگی نوشته رابرت گرین با ترجمه و گویندگی آرسام هورداد در نشر نوین منتشر شده است.

 درباره کتاب صوتی چیرگی

گرین در این کتاب از لحظه‌های خاصی صحبت می کند که  همگی ماآن را تجربه کرده‌ایم. لحظه هایی  که در آن سطح بالایی از انرژی و تمرکز را در خودمان احساس کرده‌ایم. این حالت که با تمرکزی عمیق همراه است، معمولاً در زمان‌هایی که با یک موقعیت فوری مواجه هستیم و یا در تنگنای زمانی برای حل مسائل قرار داریم پیش می‌آید.

اما این نوع از قدرت و هوش یا کاملاً نادیده گرفته شده و کسی به عنوان یک زمینه‌ مطالعاتی درباره آن حرفی نزده و یا اینکه با انواع و اقسام خرافات و مطالب سطحی درآمیخته که در هر صورت بر مرموزتر شدن این حوزه می‌افزاید. در اثر این بی‌اطلاعی، تصور می‌کنیم خلاقیت و توانمندی چیزهایی هستند که ناگهانی و از آسمان برفردی نازل می‌شوند، یا آنها را به استعداد ذاتی خود شخص، یا روحیه‌ خوب یا شانس او نسبت می‌دهیم.

تسلط بر این حالت ذهنی یا همان چیرگی، باعث تسلط و آگاهی بیشتر ما بر واقعیت، سایر آدم‌ها و وضعیت خودمان می‌شود. اگرچه ما -به‌عنوان افراد معمولی- ممکن است این حس را گاه‌گداری تجربه کنیم اما از آن طرف کسانی هستند که این وضعیت برایشان تبدیل به سبک زندگی شده است که همان عالی‌ترین شکل قدرت است و فرایندی که به آن ختم می‌شود شامل سه فاز یا سه مرحله‌ مجزا است:

  • شاگردی به عنوان اولین مرحله
  • عملگرایی خلاق در مرحله دوم
  • چیرگی

کتاب چیرگی قصد دارد شما را از پایین‌ترین سطح این فرایند به بالاترین سطح آن رهنمون شود. ایده‌های طرح شده در این کتاب هم بر پایه تحقیقات زیادی در حوزه‌های عصب‌شناسی، علوم شناختی، پژوهش‌هایی درباره‌ خلاقیت و همچنین براساس بخش‌هایی از زندگینامه‌های برجسته‌ترین اساتید و چیره‌دستان تاریخ و معاصر مانند چارلز داروین، جان کولترین تا دنیل اورت، پل گراهام و بسیاری از بزرگان دیگر است.

یکی از ویژگی‌های کتاب این است که ذهن ما را درباره مفاهیمی مانند موفقیت، توسعه‌ فردی، هدف‌گذاری و… از نو سازمان‌دهی می‌کند.

شنیدن کتاب چیرگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال ساختن آینده‌ای موفق هستند، پیشنهاد می‌کنیم.

 درباره رابرت گرین

رابرت گرین، نویسنده و سخنرانی محبوب و مطرح است. او کتاب‌های زیادی در زمینه قدرت، استراتژی و روش‌های جنگی نوشته که هر کدام علاقه‌مندان خاص خود را دارد. معروف‌ترین کتاب او ۳۳ استراتژی جنگ است که با تلفیق وقایع تاریخی و ارتباط آن‌ها به زندگی روزمره، شاهکاری در دنیای نویسندگی است. 

 بخشی از کتاب صوتی چیرگی

نوع به‌خصوصی از قدرت و هوش وجود دارد که نمایندهٔ بالاترین حد توانمندی بشر است و منشأ همه دستاوردها و موفقیت‌ها و اکتشاف‌های بزرگ بشر در طول تاریخ بوده است. البته این نوع از قدرت و هوش چیزی نیست که در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود یا اساتید درباره‌اش حرف بزنند، اما همهٔ ما، در لحظاتی خاص و ویژه در زندگی‌مان، بارقه‌ای از این حالت ذهنی را تجربه کرده‌ایم. این حالت، اغلب در مواقعی که تحت فشار هستیم به سراغمان می‌آید، مثلاً زمانی‌که با یک ضرب‌الأجل فوری مواجهیم یا فوراً باید مسئله‌ای دشوار را حل کنیم یا درباره موضوعی مهم تصمیم بگیریم. گاهی هم این حالت در اثر کار مدوام و مستمر روی یک پروژه به ما دست می‌دهد. منشأ این حالت هرچه باشد، ما در این لحظات سطح بالایی از انرژی و تمرکز را در خودمان احساس می‌کنیم، حالتی که در سایر وضعیت‌ها تجربه‌اش نمی‌کنیم؛ انگار متمرکزتر و مصمم‌تر هستیم. ذهن ما به‌طور کامل غرق در آن کار می‌شود و به هیچ چیز دیگری توجه نداریم. در این حالت که با تمرکزی عمیق همراه است، ایده‌هایی درخشان به ذهن سر می‌زنند. انگار فرقی ندارد خواب باشیم یا بیدار، این ایده‌ها به شکل ناگهانی و از ناکجا به ذهنمان می‌رسند، گویی به گنجینه ناخودآگاه متصل شده‌ایم. در این زمان‌ها انگار تأثیرگذاری ما روی سایر آدم‌ها هم افزایش می‌یابد و دیگران راحت‌تر ما را می‌پذیرند. شاید دلیلش این است که با دقت و توجه بیشتری به آن‌ها گوش می‌دهیم، یا مثلاً دیگران این‌طور به نظرشان می‌آید که نوعی قدرت خاص در ما وجود دارد، و این احترامِ آنان را برمی‌انگیزد. ما در حالت عادی به‌صورت منفعل زندگی می‌کنیم، یعنی مدام به وقایعی که از بیرون برایمان اتفاق می‌افتد واکنش نشان می‌دهیم، در این حالت به نظرمان می‌آید کنترلی روی وقایع نداریم و صرفاً واکنش‌دهندهٔ محض هستیم. اما در آن روزها و لحظات خاص که درباره‌اش صحبت کردیم، انگار این خود ما هستیم که سبب‌ساز و تعیین‌کننده اتفاقات زندگی می‌شویم.

این نوع از قدرت را می‌توانیم این‌طور توصیف کنیم: ما، در حالت عادی، بیشتر اوقات درون ذهنمان هستیم و سرگرم افکار، رؤیاها، تمایلات و دغدغه‌های ذهنیِ عموماً بی‌فایده‌ایم. اما در این دوران که خلاقیتمان به اوج خودش می‌رسد، انگار میلی درونی برای اقدام کردن و مؤثر بودن داریم، مثلاً می‌خواهیم کاری را به سرانجام برسانیم و تکمیل کنیم. گویی کشش و انگیزه‌ای ما را وادار می‌کند تا از دالان تنگ و تاریک ذهنمان خارج شویم و در عوض متوجه دنیای بیرون از خودمان باشیم و به واقعیت‌ها و آدم‌ها بیشتر توجه کنیم. یا مثلاً در حالت عادی گرایش ما این است که وقتمان را تلف کنیم و از این شاخه به آن شاخه بپریم و از این رو مدام تمرکزمان را از کاری که مشغولش هستیم از دست می‌دهیم، اما در این مواقعِ خاص، تمرکز و جدیت ما برای تکمیل کار به‌شکل عجیبی زیاد می‌شود و ذهنمان به عمق کاری که مشغول انجامش است نفوذ می‌کند. دراین مواقع ذهن ما درگیر افکار پوچ یا کارهای بی‌فایده نیست و عملاً دارد روی انجام دادن کاری مؤثر تمرکز می‌کند. با ادامه این روند ذهن به قابلیتی دست پیدا می‌کند که قادر است جزئیاتی را در دنیای بیرون رصد کند که تا پیش از آن، از آن‌ها غافل بود؛ این قابلیت باعث می‌شود ایده‌ها و الهامات بیشتری سراغمان بیاید، افق فکری‌مان گسترش یابد و آدم خلاق‌تری شویم.

اما قسمت جالب ماجرا اینجاست که وقتی آن ضرب‌الأجل می‌گذرد یا آن بحران و فشار را پشت سر می‌گذاریم، دوباره روز از نو، روزی از نو؛ آن حس قدرت و برتری درونی و آن خلاقیتِ افزایش‌یافته به‌سرعت محو می‌شود. ما همان آدم حواس‌پرت همیشگی می‌شویم، به‌راحتی تمرکزمان را موقع انجام دادن کارها از دست می‌دهیم و عنان امور از کفمان می‌رود. فکر کنید اگر می‌شد این حس‌وحال غریب را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنیم به چه دستاوردهایی که نمی‌رسیدیم! اما این نیرو، مرموز و گریزپا به نظر می‌رسد.

این نوع از قدرت و هوش که درباره‌اش حرف می‌زنیم، یا کاملا مورد غفلت واقع شده و کسی به‌عنوان یک زمینهٔ مطالعاتی درباره آن حرفی نزده است، یا اینکه با انواع و اقسام خرافات و مطالب زرد و سطحی درهم‌آمیخته که در هر صورت بر مرموزتر شدن این حوزه دامن می‌زند. در اثر همین ناآگاهی، تصور می‌کنیم خلاقیت و توانمندی چیزهایی هستند که به‌طور آنی و ناگهانی و از آسمان بر سر فرد نازل می‌شوند، یا آن‌ها را به استعداد ذاتی خود شخص، یا روحیهٔ عالی یا بخت‌واقبال نیکویش مربوط می‌دانیم. اگر گَرد این اوهام و خرافات را از این حوزه پاک کنیم و به‌شکل واقع‌بینانه درباره این جنس از قدرت حرف بزنیم - یعنی ریشه‌های آن را بررسی کنیم و از نگرش و اقدامات و راهبردهایی حرف بزنیم که منجر به رسیدن به آن و حفظ آن وضعیت می‌شود - کمک بزرگی به رشد آدم‌ها کرده‌ایم.

نظرات کاربران

Barzin
۱۴۰۰/۰۷/۳۰

کتاب با مطالب بنیادی و ریشه ای بیان میشه و بعد شکل و برگ ساختاری و نهایتاً عملکردی به خودش میگیره مثال هایی جالب و مفیدی هم برای تاثیر گذاری مفاهیم و نکات کلیدی زده میشه. به طور کلی کتابی مفصل

- بیشتر
andisheh noghrian
۱۴۰۱/۰۴/۱۷

این کتاب فوق العاده مفید برای کسانی است که دنبال پیدا کردن رسالت زندگی شون هستن. به صورت کاملا عملی و علمی راهکار رسیدن بهش رو توضیح میده. برای گروه سنی نوجوان و جوان فوق العاده کتاب مفیدی است پیشنهاد

- بیشتر
king
۱۴۰۰/۰۷/۲۴

..

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۲۷ ساعت و ۱۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱ گیگابایت, ۴۷۱٫۹ مگابایت
زمان۲۷ ساعت و ۱۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱ گیگابایت, ۴۷۱٫۹ مگابایت