با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خلاصه کتاب کیمیاگر

دانلود و خرید کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر  نوشته  پائولو کوئیلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر

کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر مشهورترین کتاب پائولو کوئلیو است که شهرزاد رحیمی بازنویسی و خلاصه کرده و آن را با صدای هوتن شاطری پور می‌شنوید. این داستان، ماجرای جوانی به نام سانتیاگو است که زادگاهش را ترک می‌کند تا در جستجوی گنجی برآید که در یک رویا دیده است. 

درباره کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر

کیمیاگر، مشهورترین اثر پائولو کوئلیو است که برای نوشتن آن یازده سال روی کیمیاگری تحقیق کرد. داستان از زندگی جوانی به نام سانتیاگو می‌گوید که زادگاهش را در اندلس ترک می‌کند و به شمال آفریقا می‌رود. او در جستجوی گنجی است که در حوالی اهرام مصر مدفون شده و او در رویاهایش آن را دیده است. سانتیاگو در مسیرش با آدم‌های زیادی ملاقات می‌کند. زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند و یک کیمیاگر. او همچنین به دختر صحرا، فاطمه دل می‌بندد. هرکدام از آن‌ها به نحوی سانتیاگو را در مسیر جستجویش راهنمایی می‌کنند اما هیچ کس نمی‌داند این گنج چیست. باید دید که آیا سانتیاگو موفق می‌شود بر موانعی که در صحرا بر سر راهش قرار دارد، غلبه کند؟ 

چیزی که در آغاز ماجراجویی کودکانه به نظر می‌رسید، سرانجام به جست وجوی گنجی مبدل می‌شود که فقط در درون می‌توان آن را یافت. در کتاب کیمیاگر، نویسنده می‌خواهد به مخاطبان این مفهوم را برساند که اگر هدفی را در زندگی برای خود پررنگ دیدید هیچ‌گاه آن را غیرقابل‌دسترس ندانید بلکه برای آن تلاش کنید. هر چه بیشتر ادامه دهید، بیشتر شایسته نتیجه‌ای والا خواهید بود. بسیاری از منتقدان معتقدند که پائولو کوئلیو این اثرا را با الهام از مثنوی معنوی مولوی نوشته است؛ کیمیاگر، انسان اجتماعی را برای گریز از زخم‌‌ها و دردهای گریزناپذیر جهان مدرن به دنیای درون فرا می‌‌خواند و در استعاره‌‌ای شبیه مثنوی مولانا سفر به درون و رسیدن به روشنایی را پیش‌روی خواننده قرار می‌‌دهد.

کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی خلاصه کتاب کیمیاگر را به تمام کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دوست دارند از یک داستان جذاب و متفاوت لذت ببرندو 

درباره پائولو کوئلیو

پائولو کوئلیو ۲۴ اوت سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو برزیل متولد شد. زندگی پرفرازو  نشیبی داشت و آغاز ماجراهای زندگی‌اش زمانی بود که به پدر و مادرش گفت می‌خواهد نویسنده شود و آن‌ها با او مخالفت کردند و او را به مدرسه حقوق فرستادند. یک سال بعد مدرسه حقوق را ترک کرد. مدتی مانند هیپی‌ها زندگی کرد. در یک آسایشگاه روانی بستری شد، اعتیاد پیدا کرد. به دست حکومت دستگیر شد و ازدواجش بر سر همین موضوع از دست رفت. 

مدتی به عنوان ترانه‌سرا مشغول کار بود و درآمد خوبی نیز داشت، اما دوباره رویای نویسنده شدن به سرش زد و شروع به نوشتن کرد. او امروزه پرفروش‌ترین نویسنده‌ پرتغالی است. کتاب کیمیاگر که مشهورترین کتابش است، به ۷۰ زبان ترجمه شده و همین باعث ثبت اسم او در کتاب رکوردهای گینس است. او و همسرش در حال حاضر در اروپا و ریودوژانیرو زندگی می‌کنند. از آثار مشهور او می‌توان به ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، الف، زهیر، کنار رودخانه‌ پیدرا نشستم و گریستم و مکتوب اشاره کرد.

درباره هوتن شاطری پور

هوتن شاطری پور یکی از گویندگان توانای ایرانی است. صدای او را در کتاب‌های صوتی بسیاری می‌توانید بشنوید که بازه وسیعی از کتاب‌های حوزه روان‌شناسی، موفقیت و خودیاری و داستانی را شامل می‌شوند. هوتن شاطری پور همچنین در سال ۱۳۹۵ در سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی به ایفای نقش پرداخت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۵٫۶ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۵٫۶ مگابایت