دانلود کتاب صوتی برادران جمال‌زاده اثر احمد اخوت با صدای مسعود فروتن | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی برادران جمال‌زاده اثر احمد اخوت

دانلود و خرید کتاب صوتی برادران جمال‌زاده

نویسنده:احمد اخوتگوینده:مسعود فروتنانتشارات:نشر سماوا
۳٫۸ از ۹ نظر
۳٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی برادران جمال‌زاده  نوشته  احمد اخوت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی برادران جمال‌زاده

کتاب صوتی برادران جمال‌زاده اثری از نویسنده معاصر ایرانی، احمد اخوت است که با صدای مسعود فروتن در نشر سماوا صوتی شده است.

در این کتاب شانزده داستان کوتاه و خاطره‌انگیز از احمد اخوت می‌خوانید. این مجموعه بهترین مجموعه داستان جایزه ادبی اصفهان در سال ۱۳۸۲ شده است. برادران جمال‌زاده از نظر زبان داستانی کتابی بی‌نظیر است که سرشار از ترکیب‌ها، تشبیه‌ها و استعارات بکر است. این ویژگی یک فضای شاعرانه را در این کتاب خلق کرده است. به طوری که باعث می‌شود شما کتاب را نه تنها به خاطر داستان‌هایش بلکه به خاطر نثر زیبا و دلنشینش تا انتها دنبال کنید. در این کتاب با فضایی نوستالژیک و سرشار از خاطرات رنگارنگ و دوست‌داشتنی روبه‌رو هستید که در تقابل با زمان حال جریان دارند. 

 درباره احمد اخوت

احمد اخوت، متولد سال۱۳۳۰ اصفهان، داستان‌نویس، داستان‌شناس، مترجم و منتقد ادبی اهل ایران است. او مدرک دکترای زبان‌شناسی و نشانه‌شناسی دارد و از یاران حلقه ادبی جنگ اصفهان بوده‌است. اخوت همچنین عضو شورای نویسندگان فصلنامه زنده رود است.

 بخشی از کتاب صوتی برادران جمال‌زاده

از وقتی همسرم مرده است، کاملاً تنها هستم. شصت سال با هم زندگی خوبی کردیم. بیست سال پیش یک روز از پلّه‌های منزلمان افتاد و مُرد و مرا تنها گذاشت. بچه نداشتیم و دلمان به هم خوش بود. حالا من مانده‌ام و مشتی خاطره؛ خاطراتی که آرام آرام از حافظه‌ام پاک می‌شوند. انسان در دنیا وقتی تنهاست و هم‌صحبتی ندارد مجبور است با خودش حرف بزند. آرام، گوشه‌ای روی صندلی پارکی (مثلاً همین کنار خیابان لورنسان) و یا بر سکوی کنار خانه‌ای و یا مسجدی (سکوی کنار مسجد شیخ لطف‌اللّه) می‌نشیند و به مردم نگاه می‌کند. مردم بی‌اعتنا از کنارم رد می‌شوند. من در میان جمع و دلم جای دیگر است. همیشه همین‌طور بودم. در دنیا از خودم کولی‌تر و بی‌بندوبارتر آدمی سراغ ندارم. همه‌ی عمر در این شهر بودم، امّا مانند کولی‌ها قرار و آرام نداشتم. دلم به سوی سرزمین‌های دیگر پر می‌کشید. امّا این بی‌بندوباری من، در کلّیات زندگی است. به طوری که اسم و سنّم را درست نمی‌دانم و اسم اقوام نزدیکم را نمی‌دانم و نمی‌دانم چه دارم و چه ندارم. نمی‌دانم اگر بمیرم دار و ندارم به کی می‌رسد. نمی‌دانم فردا چه خواهد شد و چه خواهم کرد و خیلی از این نمی‌دانم‌های دیگر. فقط می‌دانم کاملاً تنها هستم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

سعید
۱۴۰۰/۰۶/۲۰

چرا اینقدر نفس گوینده کوتاهه همص داره نفس میزنه و رو مخ آدم میره

جواد
۱۴۰۰/۰۸/۲۶

این گوینده همیشه نفسش کمه تو فیلم‌ها هم همین‌طوره

دُن اِتیس
۱۴۰۱/۰۸/۰۳

ناشران متن‌های شنیداری هم مثل ناشران متن‌های نوشتاری باید شیوه‌نامه‌هایی داشته باشند و براساس آن‌ها گوینده را گزینش کنند و در فرایند خوانش هم بر کارش نظارت کنند تا هرکس صرفاً چون پابه‌سن‌گذاشته بود یا صدایش خش داشت یا موهای

- بیشتر
.
۱۴۰۱/۱۱/۰۴

کتاب عالی و صدای استاد فروتن متعالی است

JMFard
۱۴۰۱/۰۷/۰۷

جاذبه متن کمه اما بسیار جذاب خوانده شده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۷۷٫۵ مگابایت
زمان۰۷ ساعت
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۷۷٫۵ مگابایت