با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی

دانلود و خرید کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر

۳٫۷ از ۳۸ نظر
۳٫۷ از ۳۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر  نوشته  استفان کاوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر

کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر اثری از استفان کاوی است که با ترجمه و صدای گیتی خوشدل می‌شنوید. این کتاب که در فهرست کتاب‌هایی قرار دارد که زندگی شما را دگرگون می‌کند، هفت عادت را با شما درمیان می‌گذارد که با به کار بستنش، می‌توانید شاهد بروز معجزه در زندگی خود باشید!

درباره کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر

هفت عادت مردمان موثر را جز کتاب‌هایی می‌دانند که همه مردم دنیا باید بخوانند. این کتاب زندگی آدم‌های بسیاری را، از رئیس جمهورها و مدیران شرکت‌های بزرگ گرفته تا معلمین و والدین تغییر داده است. کتابی ارزشمند که راه تغییر در زندگی را به سادگی پیش پای ما قرار می‌دهد. خوانندگان کتاب در سراسر دنیا دریافتند که زندگی‌شان در مسیری اشتباه قرار گرفته است و به همین دلیل از خواندن این کتاب خوشحال بودند چون برنامه‌ای که این کتاب در اختیارشان قرار می‌داد، به راحتی کمکشان می‌کرد تا در مسیر صحیح قرار بگیرند.

برایان تریسی که خودش یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان و مربیان دنیا است، استفان کاوی را سقراط آمریکایی می‌داند و معتقد است که او ذهن ما را با مفاهیم همیشگی از قبیل ارزش‌ها، رابطه‌ها و طرز برقراری ارتباط آشنا می‌کند. اما منظور او از این حرف چیست؟

کاوی در کتابش از عاداتی نام می‌برد که می‌توان ردپایش را در زندگی افراد بزرگ تاریخ مانند ارسطو، سیکرون، بندیکت، تیلسون و دیگر بزرگان مشاهده کرد. او بعد از معرفی این عادت‌ها، اصولی ساده و قابل اجرا را د اختیارتان قررا می‌دهد که می‌تواند رشد افراد را رقم بزند؟ چگونه؟ با ایجاد تغییر در نگرش‌های ما و کمک به ما برای مواجه شدن با چالش‌ها، متفاوت از مواجهه‌ای که قبلا داشتیم. چرا که مشکلاتی که با آن مواجه هستیم مشکلاتی اساسی و جدید هستند و بنابراین به نوع تازه‌ای از تفکر در برابر آن‌ها نیازمندیم.

کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

هفت عادت مردمان موثر برای تمام کسانی است که دوست دارند زندگی خود را مانند افراد موفق سراسر دنیا اداره کنند.

درباره استفان کاوی

استفان ریچاردز کاوی، ۲۴ اکتبر ۱۹۳۲ به دنیا آمد و ۱۶ جولای ۲۰۱۶ از دنیا رفت. او نویسنده، تاجر و سخنران آمریکایی بود. در دانشگاه یوتا در رشته مدیریت تجاری تحصیل کرد و بعد از آن از دانشگاه هاروارد مدرک MBA گرفت. اما برای مقطع دکتری، رشته مطالعات دینی ر انتخاب کرد. او سپس وارد عرصه تجارت و نویسندگی شد و در این زمینه به موفقیت های بزرگی دست یافت. مثلا نوشتن کتاب هفت عادت مردمان موثر و کتاب عادت هشتم که پس از آن نوشته شد و به همان اندازه تحسین‌برانگیز بود. استفان کاوی سرانجام در ۷۹ سالگی از دنیا رفت.

درباره گیتی خوشدل

گیتی خوشدل، شاعر و مترجم ایرانی، در سال ۱۳۲۶ در تهران به دنیا آمد. خوشدل در دانشگاه تهران لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی گرفت و سپس برای تحصیل در رشته جامعه‌شناسی به ایالات متحده رفت اما آن را ناتمام گذاشت و به ایران بازگشت. در پی سفری که به هند داشت به عرفان و روانشناسی علاقه‌مند شد و اکثر ترجمه‌هایش را هم بر همین اساس انجام داد. از میان مشهورترین آثاری که خانم گیتی خوشدل به فارسی ترجمه کرده است می‌توان به چهار اثر از فلورانس اسکاول‌شین، حکایت دولت و فرزانگی از مارک فیشر، شفای زندگی از لوئیز هی و راه هنرمند، بازیابی خلاقیت از جولیا کامرون اشاره کرد.

بخش‌هایی از کتاب صوتی هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت، مجموعه‌ای جداگانه و تکه‌تکه از چند فرمول روانشناسی نیست. بلکه این قانون‌ها، در راستای هماهنگی با قانون‌های طبیعیِ رشد، روشی بسیار هماهنگ، پیوسته و بالنده برای تکامل تأثیرگذاری فردی و اجتماعی است.

ما برای پیشرفت در زنجیرۀ پختگی، از وابستگی به سمت استقلال حرکت می‌کنیم. هر یک از ما زندگی را از نوزادی شروع می‌کنیم، چنانکه به‌صورت کامل به دیگران وابسته‌ایم. دیگران هستند که ما را هدایت و تربیت می‌کنند و باعث بقای ما می‌شوند. بدون کمک آن‌ها، ما فقط چند ساعت یا حداکثر چند روز زنده می‌ماندیم. سپس به‌تدریج، پس از گذشت چند ماه و یا چند سال، ما از لحاظ فیزیکی، روانی، احساسی یا مالی بیشتر و بیشتر مستقل می‌شویم تا جایی که در نهایت می‌توانیم از خود مراقبت کنیم، راهنمای خودمان باشیم و به خود تکیه کنیم.

همان‌طور که رشد می‌کنیم و دوران بلوغ خود را می‌گذرانیم، کم‌کم می‌فهمیم تمام اجزای طبیعت به هم وابسته‌اند و یک سیستم اکولوژی بر طبیعت و هم‌چنین بر جامعه حاکم است. کم‌کم می‌فهمیم برای کامل کردن سرشت‌مان در مرحله‌های بالاتر به ایجاد ارتباط با دیگران نیاز داریم، چون زندگی انسان‌ها نیز به هم وابسته است.

رشد ما از نوزادی تا بزرگسالی براساس قوانین طبیعی است. رشد، بعدهای بسیاری دارد. برای نمونه بلوغ فیزیکی و بدنی ما، بلوغ احساسی و روانی ما را به‌صورت حتمی تضمین نمی‌کند. از سویی دیگر، وابستگی فیزیکی یک فرد، به این معنی نیست که او از نظر احساسی یا روانی، فردی نابالغ است. در زنجیرۀ بلوغ، وابستگی، پارادایم شما است؛ شما باید از من مراقبت کنید، شما باید مرا تحمل کنید، اگر این کار را نکنید، به‌خاطر نتیجه‌هایی که پیش می‌آید شما را سرزنش خواهم کرد.

استقلال پارادایم من است؛ من می‌توانم این کار انجام دهم، من مسئولیت‌پذیر هستم، من به خود تکیه می‌کنم، من می‌توانم انتخاب کنم. همبستگی و اتکای دوسویه پارادایم ماست؛ ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم، ما می‌توانیم با هم کار کنیم، ما می‌توانیم استعدادها و توانایی‌هایمان را با هم بیامیزیم تا با هم نتیجه‌ای بزرگ‌تر به‌دست آوریم.

افراد وابسته برای رسیدن به آنچه می‌خواهند به دیگران نیاز دارند. افراد مستقل می‌توانند با تلاش خودشان، به آنچه می‌خواهند برسند. افرادی که به‌صورت متقابل به هم تکیه می‌کنند تلاش‌های خود را با تلاش‌های دیگران می‌آمیزند تا به بزرگ‌ترین موفقیت برسند.

اگر از لحاظ فیزیکی فردی وابسته بودم، به‌عنوان مثال فلج، ناتوان و یا قدری محدود بودم، به شما نیاز داشتم تا به من کمک کنید. اگر از لحاظ احساسی فردی وابسته بودم، احساس امنیتِ من و ارزش گذاشتن برای خودم به نظر شما نسبت به من بستگی داشت. اگر مرا دوست نداشتید، مرا نابود می‌کرد. اگر از لحاظ عقلانی، فردی وابسته بودم، از شما می‌خواستم به‌جای من دربارۀ مسأله‌ها و مشکلات زندگی من فکر کنید.

اگر از لحاظ فیزیکی فردی مستقل باشم، خودم به‌خوبی از پس کارهای خودم برمی‌آیم. اگر از لحاظ روانی فردی مستقل باشم، می‌توانم خودم فکر کنم و موانع را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارم. می‌توانم مبتکرانه و تحلیل‌گرانه بیاندیشم و به فکرهایم سامان بدهم و به‌صورتی قابل درک آن‌ها را بیان کنم. اگر از لحاظ احساسی فردی مستقل باشم، از درون، خودم را فردی قابل قبول و معتبر می‌دانم. می‌توانم راهنمای خودم باشم و حس ارزشی که برای خودم قائلم، از محبوبیتم یا روش برخورد دیگران با من سرچشمه نمی‌گیرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
Armindokht Hashempour
۱۴۰۰/۰۶/۲۰

درباره احساس من: شنیدن صدای دلنشین سرکارخانم خوشدل آنقدر ارزشمند و مغتنم است که من این کتاب صوتی را به همه توصیه میکنم. خطاب به شنوندگان کم لطفی که صدای خانم خوشدل نازنین را افتضاح دانسته اند: باعث تاسف است

- بیشتر
کاربر ۱۰۵۷۰۴۷
۱۴۰۰/۰۵/۱۸

وااای افتضاحه، خانم گیتی خوشدل یکی از بهترین مترجمای کشوره ولی کار صوتی تخصص ایشون نیست

saeed dodangeh
۱۴۰۰/۰۶/۰۲

شنیدن صدای کسی که عمری درراه ترجمه کتابهای موفقیت گذرکرده بنظرم بسیارمغتنم است گویی باوی صحبت میکنیدوازتجربیاتش استفاده میکنیم کاش درراه گویندگی کارهای بیشتری ازایشان بشنویم بسیارکاری نوهست که مترجمین دیگرهم ازان استفاده کنند هرچندکه درراه گویندگی حرفه ای نیستن

- بیشتر
کاربر ۳۶۱۹۲۴۸
۱۴۰۱/۰۱/۲۰

نوع گفتار و فن بیان گوینده انقدر بدهست که غیر از اینکه ادم خوابش میگیره معنا و مفهوم رو هم عوض کرده

Ehsanala67 Salmani13
۱۴۰۰/۰۷/۰۳

این کتاب صوتی فقط یک گوینده دارد بهتر بود از چند گوینده استفاده میشد،واقعا سخت بود فهمیدن متن ،وقتی انرژی که تو صدا بود بقدر کافی نبود

زهرا
۱۴۰۱/۰۲/۱۲

متاسفانه راوی غیر از خانم خوشدل پیدا نمیکنم و اگرچه ایشون مترجم بسیار ارزنده ای هستن قرار نیست در گویندگی هم خوب باشن و بنظرم لازم هست گویندگی شخصی حرفه ای برای این کتاب در نظر گرفته بشه

فرزین فقیهی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴

کتاب،کتاب فوق العاده ایست،در دسته کتاب های موفقیت قطعا یکی از اصولی ترین و کاربردی ترین هاست، ترجمه خانم خوشدل هم بسیار ترجمه خوبی است اما گویندگی ایشان واقعا چنگی به دل نمیزند،ای کاش این مهم رو بر عهده شخص دیگری

- بیشتر
زینب شیرازی
۱۴۰۰/۰۷/۱۶

صدای گوینده مناسب کتاب انگیزشی نبود

کاربر ۳۴۴۱۶۸۸
۱۴۰۰/۰۷/۱۵

گوینده اصلا مناسب فضای این کتاب نیست لطفاً از گوینده مرد یا حداقل خانم با صدای ارامش بخش تری استفاده کنید.

arad
۱۴۰۰/۰۵/۲۶

خانم خوشدل شاید بهترین نباشن در گویندگی اما تو این کتاب ضعیف به حساب نمیاد گویندگیشون ! چون فقط صدا نیست بلکه موضوع درک مطلبه و برای درک مطلب کافیه. من دیدم بعضی از گوینده ها فکر میکنن خیلی صدای

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۹۲٫۱ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۹۲٫۱ مگابایت