با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لیدی الیزابت

دانلود و خرید کتاب صوتی لیدی الیزابت

۴٫۸ از ۸ نظر
۴٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی لیدی الیزابت  نوشته  آلیسون ویر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی لیدی الیزابت

کتاب صوتی لیدی الیزابت، نوشته آلیسون ویر، داستان زیبا و پرکششی از زندگی ملکه الیزابت دختر پادشاه هنری هشتم است. این داستان تاریخی، زندگی این ملکه تاثیرگذار بریتانیایی را به عنوان اولین ملکه بریتانیا به تصویر می‌کشد. 

نشر صوتی آوانامه این اثر را با ترجمه طاهره صدیقیان و صدای شیما درخشش منتشر کرده است.

نشریه بوستون ساندی گلوب (Boston Sunday Globe)، این اثر را کتابی باشکوه می‌داند و درباره نویسنده این اثر و کار او اینطور نوشته است: «آلیسون ویر در ارائه صدای روایی از سوژه‌های خود، ما را به همراهی عاطفی با آنها سوق می‌دهد، این اثر یک گزارش تاریخی بدون آرایش نیست.»

درباره کتاب صوتی لیدی الیزابت

لیدی الیزابت یکی از دختران پادشاه هنری هشتم است مرد بوالهوسی که شش بار ازدواج می‌کند. الیزابت، در ابتدا شاهزاده الیزابت بود. اما وقتی سه سال داشت، به خاطر مشکلاتی که مادرش با آن‌ها روبه‌رو شده بود، لقب شاهزاده را از دست داد و بعد از آن، همه او را لیدی صدا می‌کردند. مادرش، آن بولین، که همیشه مثل یک روح در داستان حضور دارد، توسط هنری هشتم گردن زده شد. الیزابت خیلی زود این را می‌فهمد که زندگی سختی در پیش دارد و باید توانایی جنگیدن با مشکلات را داشته باشد. برای حفظ جان خود

درست است که الیزابت خیلی زود مقام شاهزاده بودن را از دست داد. اما او، کسی نبود که چنین چیزی را برتابد. چرایش را می‌توانید در این داستان و با شنیدن زندگی او، دریابید.

او نقشی بسیار مهم در تاریخ انگلستان ایفا کرده است؛ الیزابت اولین زنی است که در بریتانیا به مقام پادشاهی می‌رسد و عنوان شاهزاده را که از دست داده بود، با عنوان ملکه جایگزین می‌کند. آلیسون ویر داستان او را از دوران کودکی تعریف می‌کند، همان زمانی که سه ساله بود، تبدیل به یک لیدی شد، باید تصمیمات درست می‌گرفت. همه کلمات را درست بیان می‌کرد و ... او تمام حوداث و اتفاقاتی را که در زندگی این رخ داده است، بیان می‌کند و داستان زیبای او را در نقطه‌ای که او به ملکه الیزابت اول، تبدیل می‌شود، به پایان می‌رساند. 

یو.اس.ای. تودی (USA Today) کتاب لیدی الیزابت را یک داستان حساس و سریع السیر می‌داند و معتقد است آلیسون ویر فتنه‌های سیاسی عصر، تعصب مذهبی و جنسیت گرایی را مطرح می‌کند.

کتاب صوتی لیدی الیزابت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

لیدی الیزابت می‌تواند تجربه لذت‌بخشی را برای تمام دوست‌داران رمان‌های تاریخی رقم بزند. اگر دوست دارید با شنیدن یک رمان جذاب به دنیای انگلستان قدم بگذارید و همه چیز را، از سرگذشت ملکه گرفته تا تعصب‌ها و قوانین دست و پاگیر، بدانید، این کتاب گزینه خوبی برای شما است. 

درباره آلیسون ویر 

آلیسون ویر (Aison Weir) ۸ ژوئیه ۱۹۵۱ در لندن به دنیا آمد و در همان شهر بزرگ شد. او نویسنده انگلیسی رمان‌های تاریخی است و تا به حال کتاب‌های لیدی الیزابت، خائن بی گناه، ارثیه شوم، بازی ازدواج، ملکه اسیر و … را نوشته و منتشر کرده است. 

درباره شیما درخشش

شیما درخشش گوینده، مجری و کارشناس کتاب است. او به عنوان یکی از مجریان برنامه حالا خورشید با رضا رشیدپور همکاری می‌کند و دستی هم در تئاتر دارد. با صدای شیما درخشش تابه‌حال کتاب‌های بسیاری منتشر شده است که می‌توانید از طاقچه دریافت کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مریم
۱۴۰۰/۰۴/۳۱

عالیه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۲۶ ساعت و ۲۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۱۸۲٫۴ مگابایت
زمان۲۶ ساعت و ۲۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۱۸۲٫۴ مگابایت