با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گنجینه لطایف

دانلود و خرید کتاب گنجینه لطایف

بازنویسی لطایف‌ الطوایف اثر فخرالدین علی صفی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گنجینه لطایف  نوشته  مرتضی رشیدی آشجردی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گنجینه لطایف

گنجینۀ لطایف، بازنویسی کتاب لطایف الطوایف اثر فخرالدین علی صفی (قرن دهم هجری) است که به همت مرتضی رشیدی آشجردی و علی‌اکبر دارانی منتشر شده است.

 درباره کتاب گنجینۀ لطایف

فخرالدین علی صفی از آغاز جوانی طریقۀ نقشبندیه را برگزید و با مشایخ شهیری همچون خواجه عُبَیدُالله احرار و مولانا عبدالرحمن جامی در قرن نهم آشنا شد. او در پی آزار و اذیت ازبکان، به شاه محمد سلطان، حاکم گرجستان پناه برد و در مدت یکسالی که آنجا بود، لطایف الطوایف را تدوین و به شاه محمد تقدیم نمود.

لطایف الطوایف در چهارده باب سامان یافته. مؤلف، مدبرانه نمونه‌هایی از سخنان لطیف و مزاح گونۀ پیامبر اکرم (ص) با دیگران را نقل می‌کند و از قول امامان شیعه نیز به ترتیب تاریخی لطیفه یا حکایتی می‌آورد. آنگاه از پادشاهان و وزیران گرفته تا واعظان و قاضیان و حکیمان و طبیبان و شاعران لطیفه و حکایتی طنزآمیز می‌آورد.

جالب است بدانیم در سال ۱۸۸۳ میلادی، شارل شفر بخش‌هایی از این کتاب را برای مدرسۀ زبان‌های زندۀ شرق به چاپ رساند. پروفسور محمد شفیع لاهوری نیز بخش‌هایی از لطایف الطوایف را در مجموعه‌ای از گزیده‌های کتاب فارسی برای دانشگاه پنجاب در سال ۱۹۳۷ منتشر کرد.

در این بازنویسی، کوشش شده تا ضمن حفظ ظرافت‌ها و نکته‌های ادبی، حکایت‌های شیرین و آموزندۀ آن به نثر روان امروزی روایت شوند.

 خواندن کتاب گنجینه لطایف را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به روایات و حکایات طنزآمیز و حکمت‌آمیز مخاطبان این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
AMIRH
۱۴۰۰/۰۴/۲۶

جالبه خوندنش ... فقط رو حرفایی ک راجب اهل بیت زده حساب باز نکنین ... خیلیاشون دروغن مث قهر امام حسن و امام حسین 😐 موقع خوندن تو ذهنتون ب جای اسم ائمه ایکس و ایگرگ بگین

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۳/۱۸
شابک۹۶۴-۵۵۶۸-۸۳-۸
تعداد صفحات۱۷۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۳/۱۸
شابک۹۶۴-۵۵۶۸-۸۳-۸