با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مدیریت استراتژیک

دانلود و خرید کتاب مدیریت استراتژیک

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت استراتژیک  نوشته  سیدحسن میرتقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مدیریت استراتژیک

کتاب مدیریت استراتژیک نوشته سید حسن میرتقی است. کتاب مدیریت استراتژیک را انتشارات نور علم منتشر کرده است و این کتاب ویژگی‌های استراتژی خوب و راه رسیدن به آن را آموزش می‌دهد.

درباره کتاب مدیریت استراتژیک

در علوم انسانی معمولا آغاز هر مکتب و یا پارادایم فکری (Paradigm) با ارائه یک تعریف جدید از مسئله آغاز می‌‌شود؛ و معمولا این تعاریف، خود، خلاصه‌ نوع چشم‌انداز جدید هستند و بر عکس، هر نوع چشم‌انداز یک تعریف گسترش یافته است. بحث مدیریت استراتژیک یکی از مهم‌ترین مباحث در مدیریت است. در ابتدا این کتاب این مبحث را به مثابه دیگر مباحث علوم انسانی با تعاریف آغاز می‌کند. نویسنده امیدوار است طرح این مسائل باعث بهبود شرایط مدیریت استراتژیک در کشورمان شود.

مدیریت استراتژیک، یک حوزه‌ مدیریتی است که تحلیل، فرضیه سازی و اجرا را در بر می‌گیرد و هدفش رسیدن به مزیت رقابتی است. استراتژی، دسته ای از اَعمال هدف محور است که یک شرکت، برای بدست آوردن عملکرد بهتر نسبت به رقبا انجام می‌دهد. شرکت‌ها برای بدست آوردن منابع رقابت می‌کنند؛ این منابع برای شرکت‌های تازه تاسیس، منابع انسانی و یا منابع مالی هستند و شرکت‌های قدیمی تر بدنبال سهم بیشتری از بازار هستند.

یک استراتژی خوب شامل سه بخش است؛

 ارزیابی رقابت: این عمل از طریق تحلیل محیط داخلی و خارجی شرکت انجام می‌پذیرد.

 سیاست راهنما برای رقابت: این عنصر از طریق "فرضیه سازی استراتژیک" انجام می‌پذیرد که استراتژی‌های عملی، کاری و شرکتی را بوجود می‌آورد.

 اِعمال سیاست‌های مدیریتی: این عنصر از طریق اعمال استراتژی انجام می‌پذیرد.

برای اینکه درک کنیم یک استراتژی چیست، ابتدا باید ببینیم یک استراتژی چه چیزی نیست: یک استراتژی مجموعه ای از جملات پر طمطراق نیست؛ گنده گویی با تعیین استراتژی فرق دارد. یک چشم‌انداز موثر و عملیاتی سبب بوجود آمدن شالوده‌ی یک استراتژی درست می‌شود، نه مجموعه ای از کلمات زیبا. فرار از چالش رقابتی، استراتژی نیست. اگر یک موسسه چالش رقابتی مشخص تعیین نکند، مدیران هیچ راهی برای ارزیابی پیشرفت خویش نخواهند داشت. تاثیرگذاری عملیاتی، رقابت و بقیه‌ی ابزارهای تاکتیکی، استراتژی نیستند. معمولا افراد به مجموعه ای از اقدامات و سیاست‌ها استراتژی اطلاق می‌کنند؛ آنها به سیاست قیمت گذاری، استراتژی اینترنتی، سیاست‌های اجرایی، سیاست‌های حوزه‌ی آی تی و غیره استراتژی اطلاق می‌کنند. همه‌ی این عوامل و اعمال برای رسیدن و حمایت استراتژی رقابتی مورد نیازند ولی کافی نیستند.

مدیریت استراتژیک، یک تحلیل هوشمندانه و حرفه‌ای است که توسط مدیران سازمان‌ها/شرکت‌ها انتخاب و اجرایی می‌شود. فرآیندهای موجود در این شیوه از مدیریت که تاثیر مهمی در آینده سازمان/شرکت/کشور دارند عبارتند از؛ مأموریت‌ها، چشم‌اندازها، منابع و دارایی‌های سازمان، توسعه و سیاست‌های موجود.

اگر بخواهیم که همین موضوع را ساده‌تر و شیوا تعریف کنیم، بهتر است بگوییم؛ مدیریت استراتژیک، تصمیم‌ها و راهکارهایی را در بر می‌گیرد که سازمان‌ها برای رسیدن به اهداف و موفقیت، به آن‌ها احتیاج دارند. مدیریت استراتژیک، ما را در این امر همراهی و یاری خواهد کرد تا بتوانیم به اهداف بلندمدت خود دست رسیده و یک سازمان قدرتمند، پایه گذاری نماییم.

با توجه به شرایط موجود در کشور عزیزمان ایران، ما تصمیم داریم که با این کتاب نه تنها تأثیر بزرگی در اقتصاد کشورمان ایجاد کنیم بلکه بتوانیم سازمان‌هایی را به وجود بیاوریم تا بتوانند با سازمان ها و شرکت های بزرگ جهانی، رقابت کرده و به موفقیت برسند.

ما در این کتاب، تمام راهکارها و شرایط لازم در مدیریت استراتژیک را مورد بررسی و تحلیل قرار داده ایم تا بتوانیم بهترین و تأثیرگذارترین تصمیم و راهکار موجود برای موفقیت را پیدا کنیم. همچنین امید است که با این کتاب، بتوانیم اقتصاد کشورمان را دوباره زنده کرده و موفقیت را برای سازمان‌ها/شرکت‌های داخلی به ارمغان بیاوریم.

خواندن کتاب مدیریت استراتژیک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه مدیریت پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۴۰۹-۷
تعداد صفحات۱۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۴۰۹-۷