با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شجره نامه پیامبران و معصومین (ع)

دانلود و خرید کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع)  نوشته  یحیی آشکاران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع)

کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع) نوشته یحیی آشکاران است. کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع) نتیجه سال‌ها مطالعه و تلاش نویسنده درزمینه آموزش معارف دینی به جوانان و نوجوانان است.

درباره کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع)

یکی از علومی که قرآن کریم بی‌اندازه بدان توجه نموده است تاریخ است و در بیش از نیمی از آیات خود تاریخ زندگی انبیا وسایر شخصیتها را به‌طور کوتاه بیان داشته است. هدف قرآن از بیان قصه‌ها و تاریخ گذشته هدایت انسان است تا آدمی با مطالعه تاریخ گذشتگان راه درست آینده را انتخاب کند. قرآن کریم دراین باره می‌فرماید: لقدکان فی قصصهم عبره لاولی الالباب (۱۱۱ یوسف (ع)) تاریخ در قرآن کریم عین حقیقت است و هرگز قصه خیالی درآن راه ندارد داستان هستی است سرگذشت خداوند و همه مخلوقات او بویژه انسان است. این کتاب برای شناساندن بزرگان دین به جوانان نوشته شده است تا قدمی باشد برای آشنایی نسل امروز با قرآن.

خواندن کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام جوانان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب شجره نامه پیامبران و معصومین (ع)

معنای اسم: آدم یعنی آفریده شده از سطح خاک

پدر و مادر: خداوند متعال آدم را از خاک آفرید و جان در او دمید

تاریخ ولادت: قبل از هبوط آدم (ع)

مدت عمر: ۹۳۰ سال

محل هبوط: آن حضرت در کوه صفا و بنا به قول مشهور در کوه سراندیب فرود آمد.

محل دفن: نجف اشرف در کشور عراق

نسب: خدای متعال بعد از خلقت آسمانها و زمین و سایر موجودات اراده فرمود، سرآمد مخلوقات یعنی انسان را بیافریند و نخستین انسان و پیامبری که سرگذشت او در قرآن ذکر شده حضرت آدم (ع) است.

تعداد فرزندان: آن حضرت فرزندان زیادی داشت که از همه مشهورتر شیث- هابیل و قابیل می‌باشند.

آدم (ع) اولین انسانی است که به آگاهی رسید و از طریق وحی به این امر مهم دست یافت او اولین پیامبر وخلیفه خدا در روی زمین بود و مراد از خلیفه ا... اینست که بتواند صفات حق تعالی را دارا شود. در قرآن کریم بیش از یکصد آیه اختصاص به خلقت حضرت آدم (ع) و زندگی او و همسر و فرزندان وی دارد که به اختصار بدان می‌پردازیم.

قرآن کریم در ۳۰ آیه از نحوه خلقت آدم (ع) سخن گفته است خداوند انسان را ابتدا از گل خشکیده آفرید و سپس در او روح زندگی دمید و از فرشتگان خواست که بر او سجده کنند. همگی امر الهی را اطاعت کردند جز ابلیس که از جنیان بود و سرپیچی نمود و موجب شد که از درگاه احدیت رانده شود. آنگاه پس از حضرت آدم همسرش حوا را آفرید و آن دو در بهشت با هم می‌زیستند. خداوند به آنان یادآوری نمود که از همه نعمات بهشت بخورند و بیاشامند، الا اینکه از گندم استفاده نکنند. شیطان که از دیرباز دشمن آدم (ع) شده بود تصمیم گرفت او را بفریبد و پس از چند بار تلاش سرانجام او را فریفت و آدم و حوا سرانجام از میوه درخت ممنوعه تناول کردند. به ناگاه بر اثر این نافرمانی خود را عریان یافتند و شرمگین از عمل خویش بفرمان الهی آن دو از بهشت رانده شدند و در زمین مستقر گردیدند و با راهنمایی جبرئیل آدم و حوا توبه نمودند و بر روی زمین زندگی جدیدی را آغاز نمودند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۲۸-۹۱-۲
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۲۸-۹۱-۲