با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
به دنیای مدیریت خوش آمدید

دانلود و خرید کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

چگونه از کارمندی برتر تبدیل به رهبری عالی شوید

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید  نوشته  سودابه خادمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید نوشته رایان هاک است که با ترجمه سودابه خادمی و حسین عزیزطائمه منتشر شده است. در این کتاب یاد می‌گیرید چگونه از کارمندی برتر تبدیل به رهبری عالی شوید و روز به روز موفق‌تر باشید.

درباره کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

به دنیای مدیریت خوش آمدید راهنمای بسیار جامعی برای تبدیل‌شدن به رهبری عالی است ــ با افزایش مهارت‌های مورد نیاز، ایجاد و مدیریت تیم‌ها و مربی‌گری کارکنان. خواه تازه وارد عرصهٔ رهبری شده باشید یا مدیری باتجربه و در پی بهترشدن، این کتاب ارزشمند برای شماست. 

کتاب رایان هاک بینش‌های دقیق و روشنی را در مورد بهترین شیوهٔ تدوین برنامه‌ای برای روشن‌کردن نحوهٔ رهبری درست فراهم می‌کند، و این کار با بررسی مجدد خودمان شروع می‌شود. هر مدیر تازه‌ای اشتباه می‌کند. اما اگر توصیه‌های عملی رایان هاک را که سال‌ها برای جمع آوری آن وقت صرف کرده است دنبال کنید، احتمالاً تعداد اشتباهات شما کم‌تر می‌شود. اگر برای سفر کنج‌کاو و آمادهٔ پذیرش هستید، خواهید فهمید رهبری سفری به درون خودتان است. رایان هاک کسی است که راه را نشان می‌دهد و توضیح می‌دهد ابتدا باید یاد بگیرید خودتان را رهبری کنید تا بتوانید تیم یا شرکتی را رهبری کنید. رایان بر اساس درس‌هایی که به‌عنوان یک قهرمان ورزش و تجارت یاد گرفته و با بیان بینش‌هایی که در این مسیر از دیگران آموخته است، توصیه‌هایی انگیزه‌بخش و عملی ارائه می‌دهد.

خواندن کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام افرادی که به دنبال تبدیل شدن به یک مدیر هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

مطمئناً این پرسشی دلهره‌آور است. کتابی که می‌خوانید، به دنیای مدیریت خوش آمدید، نوشتهٔ رایان هاک، نقطهٔ شروع بسیار خوبی است. کتاب او بینش‌های دقیق و روشنی را در مورد بهترین شیوهٔ تدوین برنامه‌ای برای روشن‌کردن نحوهٔ رهبری درست فراهم می‌کند، و این کار با بررسی مجدد خودمان شروع می‌شود.

وقتی نقشه‌کش‌ها به سفر به سمت مقصدی ناآشنا می‌پردازند، با چیزهایی که می‌توانند شناسایی و مشاهده کنند شروع می‌کنند. آن‌ها موقعیت خودشان در جهان را با نگاه به آن‌چه که خوب می‌شناسند تعیین می‌کنند. همان‌طور که رایان تشخیص داد، در پیمودن مسیرمان به‌سوی رهبری، ما باید از خودمان، چه از درون و چه از بیرون، شروع کنیم. تنها در این صورت است که پس از آن می‌توانیم تیم‌های خود را بسازیم، آن‌ها را رهبری کنیم و در نهایت در پی آن باشیم که رهبری خود را در برابر آزمون زمان قرار دهیم.

باید گفت که نقشه‌کشی کاری طاقت‌فرساست، و همان‌طور که رایان به‌درستی خاطر نشان کرد، از مد افتاده است. ما به فناوری متکی هستیم تا ما را در مسیر درست قرار دهد. به همین ترتیب، ما از انواع تفکرات عمیقی که مجبورمان می‌کنند با آن‌چه که هستیم واقعاً دست و پنجه نرم کنیم، طفره می‌رویم. جامعهٔ امروز، هر چه‌قدر هم پیچیده و ماشین‌محور باشد، بیش از هر زمان دیگری به رهبری نیاز دارد. شجاعت در آن است که یک نقشه‌کش باشید. اگرچه دشوار، اما کار درستی است.‌

از این حیث، نوشتن دربارهٔ رهبری امروزه نوع خاصی از چالش است. هر هفته کتاب‌های تازه‌ای در قفسه‌های کتاب‌فروشی‌ها ظاهر می‌شوند که ادعا می‌کنند روش‌های واقعی برای تبدیل‌شدن به یک رهبر خوب را دارند. کتاب‌های کمی در فرایند رهبری وجود دارد که تجربه‌ای از ارتقا به نقش رهبری داشته باشند. هنگام خواندن کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید، در ذهن‌تان به این فکر کنید که رهبر موفق‌بودن چه معنایی دارد. نتیجهٔ نهایی کتاب و نحوهٔ به‌نظررسیدن آن را در ذهن‌تان تحلیل کنید. و مهم‌تر از همه، این تصمیم آگاهانه را بگیرید که فقط به مسیرهایی که دیگران طی کرده‌اند اعتماد نکنید ــ همان‌طور که رایان می‌نویسد، سفر شما از خودتان آغاز می‌شود.

پس از به‌پایان‌رساندن این کتاب، افکار زیادی در مورد چگونگی آغاز ترقی‌تان به رهبری، که رایان دربارهٔ آن بحث می‌کند، خواهید داشت. برای زمانی که این کار را می‌کنید توصیه‌ای دارم: نقشه را کنار بگذارید و قطب‌نما را بردارید. بسیار مشتاقم تا ببینم به کجا خواهید رفت. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۵۷۵۸۴۱
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

عالیه

کاربر ۳۱۹۹۲۴۸
۱۴۰۰/۰۲/۲۷

خیلی عالی توصیه می کنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۹۹)
مرتب افرادی را در زندگی می‌بینم که در حال رشد هستند اما باهوش‌تر از دیگران نیستند، بعضی اوقات حتا سخت‌کوش‌تر از دیگران هم نیستند، اما آن‌ها ماشین‌های یادگیری هستند، هر شب وقتی به رخت‌خواب می‌روند، باهوش‌تر از زمانی هستند که از خواب بلند شده بودند. و این به‌ویژه زمانی کمک می‌کند که شما راهی طولانی در پیش رو داشته باشید.
استادی
من مسیر شغلی خود را با بال‌های بسته طی می‌کردم و هیچ فردی به دلیل ملاحظه و ادب آن را به من نگفته بود. بنابراین، چرا هیچ‌کسی به من نگفته بود، و چه چیزی به‌ظاهر آن را برای شریل آسان کرده بود که به من بگوید؟... شخصیت مراقبتی: من می‌دانستم شریل به‌عنوان یک انسان از من مراقبت می‌کند. از آن‌جا که او رشد من را در ذهن‌اش داشت، وقتی من ناراحت شدم کنار نکشید. او مستقیماً می‌خواست من را به چالش بکشد.
استادی
استفان دابنر در پادکست فریکونومیک گفت: «من فکر می‌کنم شما باید با افرادتان همانند اعضای خانوادهٔ خود رفتار کنید. باید سیاست‌هایی داشته باشید که همواره به آن‌ها پای‌بند باشید».
استادی
یکی از خوشایندترین دست‌آوردها در مقام رهبری، دیدن احساسات واقعی اعضای تیم برای یک‌دیگر بود، حتا وقتی با هم رقابت می‌کردند.
استادی
قهرمانان پیش از قهرمانی مانند قهرمانان رفتار می‌کنند: آن‌ها پیش از این‌که برنده شوند، یک معیار عملکردی برنده‌بودن دارند
استادی
سریع‌ترین راه برای جلب اعتماد به‌اشتراک‌گذاشتن آسیب‌پذیری‌های خودتان است.
استادی
«وقتی شما میان هر سه کلمه می‌گویید ’اوم‘، باعث می‌شود احمق به نظر برسید».
استادی
اگر شما متمرکز بر کمک به دیگران برای رسیدن به آن‌چه که می‌خواهند باشید، خواهید فهمید این موضوع به شما کمک می‌کند تا آن‌چه را که می‌خواهید به دست آورید. وقتی دیگران در سازمان می‌بینند شما مکانی را ایجاد کرده‌اید که افراد به سمت پیشرفت، بهترشدن و در نهایت ارتقا حرکت می‌کنند، شانس‌تان برای پیداکردن مجریان عالی بعدی بیش‌تر می‌شود، چراکه آن دسته از افراد می‌خواهند به تیم شما بپیوندند.
استادی
اکنون نحوهٔ خوب کارکردن دیگران معیاری برای عملکرد شماست.
استادی
شک‌داشتن به تصمیم رئیس‌تان یا موافق‌نبودن با آن هر از گاهی در دنیای شرکت‌ها اتفاق می‌افتد. هیچ راهی برای مواجهه‌نشدن با آن حقیقت وجود ندارد. در مقام مدیریت، به شما دستورعملی داده می‌شود تا آن را با تیم خود مطرح کنید، پیامی که شاید ۱۰۰ درصد با آن موافق نباشید. در حالی که مهم است معتمد باشید و همان‌طور که برایان کاپلمن می‌گوید: «هرگز بیش‌تر و یا کم‌تر نگویید»، یک مدیر باید با اطمینان پیام را منتقل کند. «البته احتمالاً الان شما می‌گویید، اما چگونه؟» آن‌چه من در گذشته انجام داده‌ام این است که خودم را وادار می‌کردم به آن بخش‌نامه، برنامه یا پیام از هر نظر ــ نظر خودم و مدیران ارشد در سازمان ــ فکر کنم. فقط زمانی که مسئله را به‌درستی از دیدگاه‌های دیگر می‌دیدم، آمادهٔ تحویل پیام به تیم می‌شدم. این روش به من کمک می‌کرد تا معتمد باقی بمانم و هم‌چنین تقصیر را بر گردن رئیس‌های خودم نیندازم.
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۰۸۹۶-۱
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۰۸۹۶-۱