درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

دانلود و خرید کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام  نوشته  علی فضلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام اثری از علی فضلی است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این اثر مخاطبان را با عرفان اسلامی، تاریخچه و ادوار آن و همچنین شخصیت‌های مهم و برجسته آن آشنا می‌کند. 

درباره کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

علی فضلی در این کتاب مخاطبان را با مهم‌ترین مباحث مرتبط با عرفان عملی، از جمله تاریخچه و ادوار آن، شخصیت‌ها مهم و برجسته، منابع اصیل عرفان عملی و ... آشنا می‌کند. 

کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام ادوار تاریخی و شخصیت‌های مهم عرفان عملی به پنج دوره کلی تقسیم کرده است. در هر دوره به معرفی شخصیت‌هایی پرداخته که نقش مهم و تاثیرگذاری در پیش بردن سیر و جریان عرفانی داشته‌اند و آثارشان را نیز، به عنوان منابع معرفی کرده است. منابعی که ما را به صورت مستقیم و بدون واسطه با تفکر و اندیشه آنان آشنا می‌کند.

اگر پیش از این هم درباره عرفان و تصوف مطالعه کرده باشید، عبارت‌ها و اصطلاحاتی همچون شریعت، طریقت و حقیقت به گوشتان خورده است. این سه مفهوم از جمله مفاهیمی هستند که تفاسیر نادرستی از آن ها ارایه شده است؛ بنابراین علی فضلی تلاش کرده است تا در این کتاب به این موضوع نیز  بپردازد. 

در یکی دیگر از فصل‌های کتاب با کثرت گرایی سلوکی آشنا می‌شویم. هدف این فصل آشنایی با کثرت گرایی سیاسی و دینی و عرفانی است. این فصل به این پرسش پاسخ می‌دهد: آیا تنها رسیدن به مقصد مهم است یا راهی که برمی گزینیم هم اهمیت دارد؟

کرامات و کارهای خارق العاده و مکاشفات عرفانی، چیستی و چرایی سلوک عرفانی، عرفان‌های کاذب، معیارهای تشخیص مکاشفات حق و باطل نیز از جمله مباحثی است که در این کتاب می‌توانید درباره آن بخوانید. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب درآمدی بر عرفان عملی در اسلام را به تمام علاقه‌مندان به مطالعات عرفانی و دوست‌داران آشنایی با تصوف پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۳۰۵-۸
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۳۰۵-۸