تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی)

دانلود و خرید کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی)  نوشته  علی‌اکبر ولایتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی)

کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی) اثر علی اکبر ولایتی است که با همکاری جمعی از نویسندگان در دفتر نشر معارف منتشر شده است. این اثر به بررسی فرهنگ و تمدن اسلامی می‌پردازد و سیر پیشرفت و تحول دانش پزشکی و طب اسلامی را بررسی می‌کند.

درباره کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی)

مرور تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی که ایرانیان در ساختن آن نقش داشته‌اند، می‌تواند مطالب بسیاری را به ما بیاموزد. چرا که در این میان می‌توان نقش عناصر مختلف تمدن را از جمله طب و علم پزشکی را دریافت و سیر تحول و پیشرفت آن را هم بررسی کرد. 

کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی) در دو بخش تدوین شده است و بخش اول مروری کلی بر تاریخ و فرهنگ اسلامی و دوران‌های سرنوشت ساز سرزمین‌های اسلامی است. در این بخش، شکوفایی علوم مختلف بررسی شده است و علل پیشرفت و یا رکود و پسرفت در دوره‌های تاریخی مختلف نیز بررسی شده است. 

بخش دوم کتاب بر روی دانش پزشکی تمرکز دارد؛ جایگاه علم پزشکی در میان دانشمندان، طب سنتی و اسلامی و داورشناسی اسلامی نیز بررسی شده است. در فصل آخر نیز می‌توان نمونه‌هایی از نوآوری در میان دانشمندان و پزشکان را در درمان بیماران دید. 

علی اکبر ولایتی در این کتاب بر نکته دیگری نیز تاکید دارد و آن این است که نه تنها طب سنتی با ورود طب غربی کمرنگ نشده و از میان نرفته است، بلکه می‌تواند پابه‌پای طب جدید قدم بردارد و از همین رو، بررسی سیر پیشرفت آن، در کشورهای اسلامی و ... ضروری به نظر می‌رسد.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی) به عنوان یکی از کتاب‌های درسی علوم پزشکی و برای دانشجویان پزشکی تدوین و تالیف شده است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۲۶۸-۶
تعداد صفحات۳۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۲۶۸-۶