با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۹۸۴

دانلود و خرید کتاب ۱۹۸۴

۴٫۴ از ۱۵۲ نظر
۴٫۴ از ۱۵۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۹۸۴  نوشته  جرج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ۱۹۸۴

رمان ۱۹۸۴، یکی از مهمترین و مشهورترین آثار جُرج اُرول(۱۹۵۰-۱۹۰۳)، نویسنده انگلیسی است. این رمان، آینده‌ای تاریک را در یک ساختار سیاسی بسته و کنترل‌گر به تصویر می‌کشد.

در بخشی از رمان می‌خوانیم:

«وینستون نوشت: اگر امیدی باشد، از آنِ طبقه‌ی کارگر است.

اگر امیدی وجود داشت، باید آن را در طبقه‌ی کارگر جست‌وجو کرد؛ زیرا تنها در آن‌جا، در میان خیل عظیم توده‌هایی که مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند و هشتادوپنج درصد جمعیت اُقیانوسیه را تشکیل می‌دادند، امکان داشت نیرویی برای سرنگونی حزب ظهور کند.

امکان نابودی حزب از درون نبود؛ چراکه اگر دشمنی هم داشت، دشمنان‌اش راهی برای گردآمدن یا حتا شناخت یکدیگر نداشتند. حتا اگر انجمن افسانه‌یی «اخوت» وجود می‌داشت، که امکان‌اش بود، احتمال کمی داشت که اعضای آن بتوانند در گروه‌هایی بیش از دو یا سه نفر دور هم جمع شوند. شورش و عصیان تنها در نگاه، آهنگ کلام یا حداکثر در زمزمه‌ی یک کلمه خلاصه می‌شد، اما اگر کارگران در صورت آگاهی از توانایی خود، نیازی به توطئه‌چینی نداشتند.

تنها کافی بود دست به قیام بزنند؛ آن‌گونه که اسب‌ها با لرزش بدن مگس‌ها را می‌پرانند، فقط باید تکانی به خود می‌دادند. اگر آن‌ها اراده می‌کردند همین فردا صبح تمام حزب نابود می‌شد. دیر یا زود و به‌طور قطع آن‌ها به این درجه از آگاهی می‌رسیدند که این کار را بکنند، اما هنوز...!»

AmirHossein[AHS]
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

این کتاب هم مثل قلعه حیوانات .داستان پردازی عالی دارد، البته این کتاب گسترده تر از قلعه حیواناته ولی جذابیت بیشتری را داراست . این کتاب و قلعه حیوانات رو به همه ایرانیان توصیه می کنم مطالعه کنند چون جرج ارول

- بیشتر
بهم میگن ارغوان
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

محتوا سنگینه و فهم و درک کتاب خیلی آسون نیست اما به جرات میتونم بگم یکی از جالب ترین کتاباییه ک خوندم یجورایی احساسی ک شخصیتای کتاب داشتن به منم منتقل میشد و منم درد میکشیدم به هر حال بهتون توصیه میکنم بخونید

صدای آرامش سکوت
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

این کتاب نشون میده که گاهی دیوارهایی که در ذهن آدمی کشیده میشه باعث میشه قدرت فکر و اندیشه از انسان گرفته بشه و مثل حیوانی بشه که منتظره تا دستوراتی رو که بهش میدن عمل کنه حتی اگر دلیل

- بیشتر
Mohammad Hassan Sohan Ajini
۱۳۹۶/۰۳/۰۴

غلط های بسیار زیادی در جمله بندی های این کتا ب به چشم می خورد، چون آن که بسیاری از جملات، با افعالی غلط (از نظر دستوری) خاتمه می یابند. به نظر میرسد ویراستاری کتاب در سطح بسیاری پایینی انجام

- بیشتر
Suiredem
۱۳۹۵/۱۲/۱۸

از بهترین رمانهای دیستوپیایی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲۸)
هیچ‌چیز مال تو نبود جز چند سانتی‌متر مکعب فضای درون مغزت.
Parsa At'hari
«اگر امیدی باشد، از آنِ طبقه‌ی کارگر است. »
pedram
تاریخ چیزی نبود جز لوحی محفوظ که مدام آن را پاک می‌کردند و دوباره آن‌طور که دستور می‌دادند، بازنویسی می‌کردند.
a.f110
در جامعه‌ی ما، آن‌ها که بهترین شناخت را از واقعیت دارند، همان‌هایی هستند که کم‌تر از همه دنیا را به شکل واقعی‌اش می‌بینند.
pedram
احتمالا هر آدمی بیش‌تر دل‌اش می‌خواهد به‌جای این‌که دوست‌اش داشته باشند، درک‌اش کنند.
AmirHossein[AHS]
پیروی از عقاید مرسوم به معنی فکرنکردن خواهد بود.
tina G
بهترین کتاب‌ها آن‌هایی هستند که آن‌چه را که آدمی می‌داند به وی یادآوری می‌کند.
مرلین
«آزادی آن است که بتوانیم آزادانه بگوییم دو به‌علاوه‌ی دو می‌شود: چهار. اگر این اصل پذیرفته شود، مابقی اصول به دنبال آن می‌آید. »
saeed
هر جا که برابری باشد، عقل نیز سالم است.
a.f110
بر نمای ساختمان نوشته شده بود، خواند: جنگ، صلح است. آزادی، بردگی است. نادانی، توانایی است.
a.f110

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۴۰-۷
تعداد صفحات۳۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۴۰-۷