با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تبر

دانلود و خرید کتاب تبر

براساس فیلمی از احمد عربانی

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تبر  نوشته  شکوفه تقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تبر

کتاب تبر اثری از شکوفه تقی با تصویرگری منوچهر دهقان است. این کتاب که بر اساس فیلمی از احمد عربانی نوشته شده است، داستان تبری است که به جنگل حمله‌ور می‌شود و می‌خواهد تمام جنگل را نابود کند و درختان را قطع کند. اما چیزی مانعش می‌شود...

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در سال ۱۳۴۴ پایه‌گذاری شد، گسترده‌ترین شبکه کتابخانه‌های کودکان و نوجوانان را دارد و از برجسته‌ترین تولیدکنندگان کتاب کودک است. این سازمان علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی دیگری مانند فیلم و سرگرمی‌های سازنده و موسیقی نیز برای کودکان تولید می‌کند.

درباره کتاب تبر

تبر به جنگل حمله می‌کند. درخت‌ها ترسیده‌اند. گل شیپوری با صدای بلند دمیده است و به همه هشدار داده است، اما حالا دیگر دیر شده است. تبر به جنگل رسیده است و می‌خواهد تمام درخت‌ها را نابود کند. یکی از درخت‌ها تصمیم می‌گیرد جلو تبر ایستادگی کند، اما موفق نمی‌شود. ضربه‌های او کار خودش را می‌کند و درخت، ناراحت و تنها به زمین می‌افتد. تبر، خوشحال از پیروزی که به دست آورده بود، به سوی جنگل بعدی راه افتاد!

گل شیپوری با صدای بلند دمید و آماده باش اعلام کرد. اینبار، درختان تصمیم دیگری گرفتند. آن‌ها نباید به تبر اجازه می‌دادند که موفق شود و به هدفش برسد. آن‌ها می‌خواستند جلوی تبر ایستادگی کنند و تنها یک راه داشتند...

این کتاب کودکان را به خوبی با مفاهیمی همچون با هم بودن و تلاش همگانی برای رسیدن به یک هدف آشنا می‌کند و قدرت اتحاد و وحدت را نشان می‌دهد. 

کتاب تبر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم  

کودکان از خواندن این داستان زیبا و آموزنده لذت می‌برند. مربیان و والدین نیز می‌توانند از این داستان برای گفتگو با کودکان استفاده کنند. 

درباره شکوفه تقی 

شکوفه تقی در سال ۱۳۳۸ متولد شد. او روان‌شناس، ایران‌شناس، مذهب‌شناس و نویسنده ایرانی است. شکوفه تقی کتاب زیباترین آواز را در سال ۱۳۶۵ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر کرد و این کتاب به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
ثریا
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

من این کتاب رو دقیقا ۳۰ سال پیش خوندم. چقدر زمان زود می گذره، وقتی بازش کردم خاطرات کودکی برام زنده شدند.

فرزانه
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

خیلی خوبه که از بچگی به کودکانمون مفهوم اتحاد را یاد بدیم و اینطور زیر بار ظلم نخواهند رفت

کاربر ۱۶۲۲۳۵۹
۱۴۰۰/۰۵/۲۸

کتاب مفید نکته های آموزشی دارد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۲-۲۴۳-۷
تعداد صفحات۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۲-۲۴۳-۷