با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فرآیندهای ذهنی اثر آیلین مشایخی

دانلود و خرید کتاب فرآیندهای ذهنی

چرخ‌های مغز خود را به حرکت درآورید!

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرآیندهای ذهنی  نوشته  آیلین مشایخی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فرآیندهای ذهنی

کتاب فرآیندهای ذهنی نوشته آیلین مشایخی است. این کتاب به شما کمک می‌کند چرخ‌های ذهنتان را به حرکت درآورید و بتواند در زندگی‌تان تغییرات بزرگ ایجاد کنید تا به اهدافتان برسید.

درباره کتاب فرآیندهای ذهنی

رفتار واژه‌ای است که از نظر معنایی روشن و فاقد هرگونه پوشیدگی معنایی است و در معنای عملکرد یا سلوک به کار می‌رود. 

رفتار از نظر بار معنایی خنثا است و می‌تواند به صفتی متصف شود تا بار معنایی آن را مثبت یا منفی کند. ازاین‌رو ممکن است به صفت نیک و پسندیده یا صفت بد و ناپسند متصف شود. مانند «رفتار نیک و پسندیده» و «رفتار زشت و ناپسند». روان‌شناسان هرگونه پاسخ به محرک را رفتار می‌خوانند. ازاین‌رو رفتار یک معنای بسیار گسترده‌ای می‌یابد که باید محدوده آن در موضوع مورد بحث معین شود. 

در علم روانشناسی رفتار کاربرد زیادی دارد و یکی از مهمترین شیوه‌های کشف بیماری‌های روانی کشف از طریق مشاهده بالینی و سنجش رفتار است که از طریق متدهای علمی پژوهشی انجام می‌گردد. همچنین بر روی حالات گوناگون فرد هم نام‌هایی گذاشته شده که به رفتارهای مختلف خوانده می‌شوند.

این کتاب سعی دارد فرایندهای مختلف ذهنی را بررسی کند و آن را تحلیل کند.

خواندن کتاب فرآیندهای ذهنی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه روان‌شناسی و متخصصان این رشته پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب فرآیندهای ذهنی

ریشه رفتارهای ما و افرادی که در کار و زندگی ما حضور دارند، در کجاست؟ چه عواملی بر انتخاب نحوه واکنش‌ها و تصمیم‌گیری‌های ما در زندگی اثرگذار است؟ در پی دستیابی یا ناکامی در اهدافمان، چه کنش‌هایی ممکن است از ما و دیگران بروز کند؟

پاسخ به این سئوالات و موارد مشابه، مستلزم آشنایی با الگو یا مدل رفتار انسان است. هر چقدر بهتر در مورد چرایی رفتارهای خود و دیگران بدانیم، تعامل‌مان راحت‌تر و رسیدن به اهداف‌مان عملی‌تر خواهد شد. در این وب‌یاد، به طور اختصار، شما با ریشه‌های رفتار انسان‌ها آشنا خواهید شد.

بحث در مورد نگرش، انگیزش، نیاز و بویژه مکانیزم‌های دفاعی که در ناکامی‌ها بروز می‌یابد، از جمله موضوعات جذابی هستند که مدرس با بیانی روان و مثال‌های روشن به توضیح مختصر آنها می‌پردازد.

شما در جایگاه قضاوت، شخصیت یک فرد را در زندگی واقعی چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا به نحوه راه رفتن و صحبت کردن آن‌ها توجه دارید؟ یا به دنبال جزییات کوچک‌تری هستید؟ مطمئنا همیشه موارد ظریف بااهمیتی در رفتار افراد وجود دارد که با کمی توجه بیشتر می‌توان شناختی نسبی از شخصیت و افکار آن‌ها داشت. در ادامه با همراهی این کتاب از نکات کوچک رفتاری برای شناخت شخصیت یک فرد و نحوه برخورد او با مسائل آگاه شوید و ارتباطات خود را به درستی گسترش دهید.

نکات کوچک رفتاری

آیا برای شناخت شخصیت افراد، به سراغ موارد بزرگ و کلی می‌روید یا نکات کوچک رفتاری برای شما اهمیت دارند؟ جالب است بدانید که در حقیقت گفته می‌شود، همیشه قضاوت اول اشتباه است و شما عموما با چیزی بیشتر از آن چه در برداشت اول شاهدش بودید، مواجه هستید. با این حال، شما می‌توانید در همان دیدار اول شخص مورد نظر خود را از لحاظ رفتاری بررسی کنید و شناخت دقیق را به تعاملات بعدی خود واگذار نمایید. در این بخش فهرستی از نکات کوچک رفتاری برای شناخت شخصیت یک فرد را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید بینش خود را بهبود ببخشید. توجه به این نکات به خصوص برای انتخاب شریک تجاری، همسر، دوست و یا همراهان زندگیتان ضروری است.

چگونه استدلال می‌کند؟

شما باید توجه داشته باشید که وقتی اختلافی با عزیزی بروز می‌کند، آیا شخص مورد نظر شما به مخاطب خود حمله می‌کند یا سعی در برطرف کردن مشکل دارد؟ افراد مثبت و کسانی که برای برقراری ارتباط مناسب هستند، عموما برای حل مشکل به وجود آمده بحث می‌کنند و قصد منتقل کردن احساس بد به دیگران را ندارند.

احساسات او چند بار تغییر می‌کند؟

شاید به نظر شما فردی وجود داشته باشد که از مسائل کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت، عصبانی می‌شود. باید بدانید که این فرد قابل اطمینان نیست؛ چرا که در حالت ایده آل، شخصی که قادر است احساسات خود را کنترل کند، می‌تواند مشکلات خود را مدیریت نماید. این موضوع به شما در مورد پایداری عاطفی شخص مورد نظرتان اطلاعات می‌دهد.

در برابر شنیدن پاسخ منفی چه عکس‌العملی دارد؟

یکی از مهم‌ترین نکات کوچک رفتاری برای شناخت شخصیت یک فرد، توجه به واکنش او زمانی است که با پاسخ «نه» مواجه می‌شود. توجه داشته باشید که او در این زمان به عدم پذیرش خود توسط دیگران چه واکنشی نشان می‌دهد؟ ممکن است او مانند یک کودک از شنیدن این پاسخ ناراحت شده و کج خلقی کند و همچنین معتقد باشد که باید به هر چه می‌خواهد برسد. این رفتار به شما می‌گوید که فرد تا چه حد واقع‌بین و خودپسند است. حقیقت این است که یک شخص رئالیست تا حد ممکن نسبت به رد شدن آرام خواهد بود.

چقدر سریع به سوالات مختلف پاسخ می‌دهد؟

این نکته می‌تواند به شما بگوید که آیا فردی ساکت است یا پرحرف؟ درون‌گرا است یا برون‌گرا؟ همچنین مشخص می‌کند این فرد تا چه حد متفکر و خودآگاه است.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۸۰۳-۲
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۸۰۳-۲