با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام

دانلود و خرید کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام

ترجمه و شرح نکته‌ها

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام  نوشته  علی بن ابی طالب (ع)  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام

کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام ترجمه اسماعیل منصوری لاریجانی است. این کتاب با ترجمه‌ای روان و شرح نکته‌ها برای علاقه‌مندان منتشر شده است.

درباره کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام

شیوه ترجمه کتاب نهج البلاغه امام علی(ع)، ترجمه به طریق معنوی و در فضای انفسی است؛ این شیوه از ترجمه، صرف‌نظر از آشنایی مترجم با صرف، نحو، صنعت ترجمه، فصاحت، بلاغت و ایجازشناسی در معانی، به شدت به انس و مصاحبت انفسی با صاحب اصلی متن نیازمند است. بنابراین در ترجمه انفسی، طهارت باطنی و تقوای نفس، شرط اصلی است تا مترجم را به مقام همدلی و مصاحبت با صاحب اصلی متن برساند. این اثر افقی را پیش‌روی علاقه‌مندان و پژوهشگران باز می‌کند تا در فضایی جدید بر غنای ترجمه انفسی آثار نفیس اهل بیت(ع) بیفزایند. ورود به ساحت انفسی ولایت امیرالمؤمنین علی(ع)، آشنایی با فضایل و سجایای اخلاقی آن حضرت را می‌طلبد که شرط ورود به کوی دلدادگی است. 

کتاب نهج البلاغه شامل برگزیده‌ای گفتارهای حضرت علی است که در قرن چهارم هجری و توسط یکی از علمای شیعه به نام سید رضی جمع‌آوری شده است. این اثر را به دلیل محتوای غنی و بلاغت بی‌نظریش برادر قرآن می‌دانند. کتاب نهج البلاغه شامل سه بخش است که از خطبه‌های حضرت علی، نامه‌ها و کلمات قصار ایشان تشکیل شده است. در این اثر که ریشه در الهام و هدایات الهی دارد با تربیت نبوی و شیوه‌ و آداب زندگی آشنا می‌شویم. 

خواندن کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین علی علیه السلام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب را به تمام تمام شیعیان و عاشقان حضرت علی (ع) پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۳۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۲۲-۱
تعداد صفحات۱۲۳۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۲۲-۱