با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن

دانلود و خرید کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن  نوشته  مریم رخشنده ابرقوئی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن

کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن نوشته مریم رخشنده ابرقوئی است. این کتاب سعی دارد رفتارهای نوجوانان را بررسی کند و اطلاعات کارآمد و مفیدی در اختیار والدین و مشاوران مدرسه قرار دهد تا بدانند چطور با نوجوانان رفتار کنند.

درباره کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن

یکی از مسائل ناراحت کننده امروز که توجه بسیاری از محققان، جامعه شناسان و روان شناسان را به خود جلب نموده موضوع مجرمین یعنی نوجوانان و جوانان بزهکار است. در مورد بزهکاران کم سن و سال نظرات متفاوتی عرضه شده است بعضی ارتکاب جوانان به گناه را، از اختصاصات جوامع متمدن و پیشرفته امروزی دانسته‌اند و اعتقاد دارند که بشر به همان سرعتی که به سوی پیشرفت و تکامل صنعتی و مادی پیش می‌رود، از معنویات فاصله می‌گیرد و به سوی تبهکاری و قانون شکنی گام بر می‌دارند عده ای علت این پدیده را سستی اعتقادات دینی و مذهبی دانسته‌اند و معتقدند که علم، ایمان و عمل صالح موجبات رشد انسان را فراهم می‌کند و اخلاق نکوهیده مانند خود پرستی، حب دنیا، و تکبر سبب می‌شود انسان از رشد و کمال باز مانده و در نهایت به تبهکاری و ارتکاب گناه روی می‌آورد عده-ای دیگر جنگ را از عوامل مهم ارتکاب به جرم می‌دانند علی¬رغم تفاوت دیدگاه‌های مختلف همگی آنها مؤید تأثیر اساسی خانواده بر اعضای آن است بدین معنی که خانواده هم می‌تواند زمینه ساز رشد و بالندگی و هم عامل آسیب و بیماری اعضای خود را به خوبی ایفا نماید و ممکن است منجر به آسیبهای ‌فراوان و حتی زمینه بروز بزهکاری نوجوانان خود را فراهم کند به عبارت دیگر از جمله مشکلاتی که ممکن است در اثر عملکرد ناموفق خانواده پدید آید همین مسأله بزهکاری و انحراف نوجوانان است. 

کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن سعی دارد به رفتارهای نوجوانان بپردازد و آن را تحلیل کند.

خواندن کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام والدین و مربیانی که با نوجوانان در ارتباطن پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب بزهکاری نوجوانان و ریشه های آن

بزهكاری: عبارت است از مجموعه رفتارهایی كه نوجوانان و جوانان بر خلاف قوانین اجتماعی و اخلاقیمرتكب می‌شوند .

علل بزهكاری: عبارت است از مجموعه ویژگی‌های فردی، اخلاقی، ‌خانوادگی، ‌مذهبی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی .

تعریف بزهكاری:

بزه عبارت است از اقدام به هر نوع عملی كه برخلاف موازین، مقررات، ‌قوانین و معیارهای ارزشی و فرهنگی جامعه باشد. و بزه رابط بین عمل و اجتماع را بیان می‌كند. اعمال بزهكارانه نوجوانان به اموری گفته می‌شود كه قانون آنها را برای نوجوانان بزه می‌داند و قوانین مربوط به بزه نوجوانان دركشورهای مختلف فرق می‌كند و بزهكار كسی است كه متهم به ارتكاب رفتار ضد اجتماعی یا قانون شكنیاست ولی به علت آنكه به سن قانونی (معمولاً ۱۸ سا ل) نرسیده است دراكثر كشورها مانند یک مجرم بزرگسال مجازات نمی‌شود ولی در برخی از كشورها جرائم اطفال و جوانان، عنوان خاصی را ندارد یعنی صغیر مثل كبیر اگر مرتكب عملی شود، قانون، ارتكاب آنرا برای همه جرم شناخته و آن كس را مجرم می‌داند ولی در بعضی از ممالک اعمال بخصوصی عفو می‌شود مثل فرار از مدرسه، ‌كوچه گردی، عدم اطاعت از روی لجبازی به اولیا‌، نوشیدن مشروبات الكلی یا سیگار كشیدن درمنظر عمومی كه از نظر بهداشتی، تربیتی برای اطفال و نوجوانان مضر است و جزء بزه محسوب می‌شود. رفتار نوجوانان بزهكار كه دست به ناهنجاریهای اجتماعی زده موجب می‌شود كه دریك زمان ومكان معین بوقوع می‌پیوندد و در معنای واقعی، مطالعه گسترده درسطح یک جامعه ای است كه باید جرمها را از دیدگاه‌های مختلف واز نقطه نظر عوامل بوجود آورنده آنها دقیقاً‌ شناسایی به عمل آورد به همین جهت هنگامی كه بزهكاری بررسی می‌شود یعنی در حقیقت كلیه پدیده‌های اقتصادی، فرهنگی، ‌بهداشتی، ‌سیاسی، مذهبی، خانوادگی و … یک جامعه عمیقاً مورد مطالعه قرار می‌گیرد و بزهكاران از جهات مختلف:

سن، جنس، نژاد، تجرد و تأهل، شهری و روستایی بودن، فقیر و متوسط و ثروتمند بودن و … تقسیم بندی می‌شوند .

در مورد بزهكاری هر یک از دانشمندان با توجه به رشته تخصصی خود و عقاید مكتبی كه از آن الهام گرفته‌اند، تعریف‌های گوناگونی نموده‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۵۹-۶۴-۶
تعداد صفحات۱۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۵۹-۶۴-۶