با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین اثر فرانکو باندینیoff

کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین

نویسنده:فرانکو باندینیمترجم:بهرام افراسیابیانتشارات:انتشارات مهرفامسال انتشار:۱۳۷۵تعداد صفحه‌ها:۱۸۷ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۷۵

تعداد صفحه‌ها۱۸۷ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین

کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین نوشته فرانکو باندینی است که با ترجمه بهرام افراسیابی منتشر شده است. این کتاب در فضای جنگ جهانی دوم و زمان نبرد برلین روایت می‌شود، آخرین و یکی از خونین‌ترین نبردها در جنگ جهانی دوم.

درباره کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین

داستان مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین در زمان شکست آلمان روایت می‌شود و تاریخ را مرور می‌کند. جنگ جهانی دوم با شکست آلمان و خودکشی هیتلر به پایان رسید.

جنگ جهانی اول، آثار مصیبت‌باری برای جهان به همراه داشت. در اروپا، دولت‌های محور، یعنی همان‌ها که در جنگ بازنده شده بودند، بیش از دیگران متحمل خسارت شدند. در این بین، آلمان که در برپا کردن جنگ نیز، نقش محوری داشت، بسیاری از امتیازات و سرمایه‌های خود را از دست داد. طبق معاهده ورسای که نمایندگان ژرمن‌ها تنها برای امضا و نه اظهار نظر، در جلسه تصویب آن حضور یافته بودند، آلمانی‌ها تمام مستعمرات خود را از دست دادند و افزون بر این، از داشتن ارتش محروم و محکوم به پرداخت غرامت به متفقین شدند. 

 این قرارداد، غرور ملی آلمانی‌ها را به شدت جریحه‌دار کرد. وقتی چند سال بعد، فرانسوی‌ها به بهانه پرداخت نشدن غرامت جنگ از سوی آلمان، بخشی از قسمت‌های غربی این کشور را اشغال کردند، خشم عمومی آلمانی‌ها افزایش پیدا کرد. در چنین وضعیتی، شرایط برای فعالیت گروه‌های ملی‌گرای افراطی، بیش از پیش فراهم شد. آن‌گونه که وقتی «آنتون درکسلر» در ۷ مارس ۱۹۱۸، حزب نازی را بنیان گذاری کرد، در اندک زمانی، هزاران تن از آلمانی‌های ملی‌گرا به آن پیوستند و به این ترتیب، زمینه رشد و قدرت گرفتن حزب نازی و رهبر بعدی آن، یعنی «آدولف هیتلر» فراهم شد. 

کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین روایت آخرین نبرد پیش از مرگ هیتلر است.

خواندن کتاب مهیب تر از طوفان؛ نبرد برلین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ جنگ جهانی پیشنهاد می‌کنیم.


نظرات کاربران

سیمین
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

من نفهمیدم چرا اسم کتاب نبرد برلین. درحالیکه موضوعش در مورد نبرد استالینگراده.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است