با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روش های نوین تدریس

دانلود و خرید کتاب روش های نوین تدریس

قابل استفاده برای تمام دبیران و آموزگاران

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش های نوین تدریس  نوشته  رامین اروانه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روش های نوین تدریس

کتاب روش های نوین تدریس اثری از رامین اروانه، نازنین زهرا اروانه و حیدر بدرود است. این کتاب بعد از ارائه تعریفی از مبانی و اهداف آموزشی، روش‌های نوینی را که مربیان می‌توانند برای تدریس به کار گیرند، بیان می‌کند.

درباره کتاب روش های نوین تدریس

امروزه دنیا به سرعت در حال تغییر است و یکی از این تغییرات، در زمینه آموزش و پرورش است. نمی‌توان از کودکان و دانش‌آموزان انتظار داشت خود را با روش‌های قدیمی که چندان کارآمد نیستند تطبیق دهند. علاوه بر این مهم است که مربیان و دست اندرکاران آموزش همیشه خود را با روش‌های جدید دنیا به روز کنند و دانششان را در این زمینه نیز بالا ببرند. در این کتاب علاوه بر آشنایی با مبانی و هدف آموزشی با روش‌های نوین تدریس و ارزشیابی آشنا می‌شویم.

کتاب روش ‌های نوین تدریس چهار بخش دارد. در فصل اول با کلیات این مبحث و تعاریف خاص از جمله در مورد تدریس، روش و عوامل موثر بر تدریس آشنا می‌شویم. در بخش بعد، نویسندگان به تشریح مباحثی در خصوص مبانی مختلف تعلیم و تربیت، انواع اهداف­ یادگیری پرداختند و درباره آموزش و پرورش و اهمیت آن نیز مطالبی بیان می‌کنند. فصل سوم از روش‌ها و الگوهای آموزشی صحبت می‌کند و فصل چهارم به روش‌های ارزشیابی اختصاص دارد.

کتاب روش های نوین تدریس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مطالب بیان شده در کتاب روش های نوین تدریس، برای تمام دبیران و آموزگاران، قابل استفاده است.

بخشی از کتاب روش های نوین تدریس

در جهان امروز، تربیت نیروی انسانی یکی از برجسته ­ترین شاخص‌­های تحول و پیشرفت جوامع محسوب می‌شود. چنین تحولی تحقق نخواهد یافت، مگر اینکه طرز فکر و عمل مدیران و کارگزاران نظام‌های آموزشی به ویژه معلمان تحول یابد. محیط‌­های آموزشی زمانی می‌توانند اثربخش و کارآمد باشند که کلیه فعالیت‌های آموزشی از معیارهای مشخص علمی برخوردار باشند. یادگیری و تحول صفتی نیست که به زور یا با تحمیل اندیشه و اطلاعات، و به شیوه‌­های غیر علمی بتوان آن را در دیگران به وجود آورد. تحول به بستر و فضایی اثربخش نیازمند است که بتواند در دانش، روش، منش و نگرش افراد تغییر ایجاد کند. ایجاد چنین بستری به عوامل متعددی چون بافت فرهنگی، وضعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی-سیاسی وابسته است.

در فرایند فعالیت‌های آموزشی، معلمان و مدیران مدارس عناصر اصلی و کلیدی تحول نیروی انسانی محسوب می‌شوند. بنابراین باید از کار­ایی و اثربخشی لازم برخوردار باشند. معلمانی کار­آمد و اثربخش که با نظریه‌­ها، مبانی، اصول و روش‌های تعلیم و تربیت آشنا باشند، و با بینشی هنرمندانه و اقتضایی محیطی را فراهم سازند که به جای انتقال اطلاعات و تحمیل اندیشه، احساس امنیت، شایستگی، خود کنترلی و خود تحولی را در دانش‌آموزان تقویت کنند تا آن‌­ها بتوانند شخصا معمار تعلیم و تربیت خود باشند.

طراحان و مجریان برنامه‌­های درسی نیز باید باور کنند که در عصر انفجار اطلاعات، معلمان تنها منبع و انتقال­ دهنده دانش و معرفت علمی نیستند. عوامل زیادی در انتقال دانش و شکل­ گیری اندیشه نسل جوان موثرند. بنابراین آن‌­ها باید طراح، مدیر و جهت­ دهنده­ فعالیت‌های آموزشی باشند. نقش آن‌­ها باید سازماندهی، راهنمایی و تسهیل­گری فعالیت‌های آموزشی باشد نه صرفا انتقال اطلاعات و دانش علمی.

فهرست

  • کلیات و تعاریف
  • مبانی و اهداف آموزشی
  • روش‌ها و الگوهای آموزشی
  • طرح درس و ارزشیابی تحصیلی
  • منابع

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۳۱۱۶۳۲۵
۱۴۰۰/۰۶/۲۱

سلام بسیار عالی و مفید بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱۷۴۷-۸
تعداد صفحات۱۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱۷۴۷-۸