با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خودت باش! (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب خودت باش! (جلد اول)

داستان‌های کوتاه و شگفت‌انگیز

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خودت باش! (جلد اول)  نوشته  سعید گل‌محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خودت باش! (جلد اول)

کتاب خودت باش! (جلد اول) اولین جلد از مجموعه کتاب‌های خودت باش است که سعید گل محمدی نوشته است. این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و شگفت‌انگیز است.

درباره مجموعه کتاب‌های خودت باش! 

بعضی از کتاب‌ها برای ما قصه می‌گویند تا بخوابیم و بعضی دیگر قصه می‌گویند تا ما بیدار شویم! مجموعه خودت باش کتابی هستند که شما را بیدار می‌کنند. کتاب‌های خودت باش، مجموعه‌ای از حکایت‌ها و جملات الهام‌بخش است که نویسنده در طول سال‌ها مطالعه و تحقیق در دنیای زیبا و شگفت‌انگیز موفقیت با آنها آشنا شده و به سبب ارزش و اهمیت والای آنها گردآوری کرده است. دانستن صرف کافی نیست، باید به آنچه می‌آموزیم، متعهد باشیم و آنها را در زندگی خود در عمل پیاده کنیم. حکایات و جملاتی که در این کتاب ملاحظه خواهید کرد، از میان بیش از صد کتاب روانشناسی با دقت و وسواس خاص انتخاب شده، به نحوی که گاهی با مطالعه یک کتاب، فقط یک جمله یا یک حکایت برداشت شده و با ساعتها خیره ماندن به صفحه مانیتور و با امداد اینترنت و جست‌وجو در سطرسطر اشعار منثور شاعران و اندیشمندان و روانشناسان بزرگ دنیا مانند: زیگ زیگلار، آنتونی رابینز، جک کنفیلد، لئو بوسکالیا و... در راستای تجسم بخشیدن به یک تفکر بدیع و پویا که به نوعی احساس حرکت و رویش را در روح انسان پدید آورد جمع‌آوری شده است. 

حکایات و موضوعات گردآوری شده با سبک ویژه‌ای به رشته تحریر درآمده است و بنا به ضرورت، مطالبی به آنها اضافه گردیده تا تأثیرات انگیزشی آن را فزونی بخشد و جان کلام را به طور مؤثری به ذهن خواننده منتقل کند.

خواندن مجموعه خودت باش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی سرشار از شادی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب خودت باش! (جلد اول)

خانم میانسالی سکته قلبی کرد و سریعآ به بیمارستان منتقل شد. وقتی زیر تیغ جراح بود، عملا مرگ را تجربه کرد. زمانی که بی‌هوش بود فرشته‌ای را دید.

از فرشته پرسید: «آیا زمان مُردنم فرا رسیده است؟»

فرشته پاسخ داد: «نه، تو ۸ سال و ۲ ماه و ۸ روز دیگر فرصت خواهی داشت.» 

او بعد از به هوش آمدن برای بهبود کامل تصمیم گرفت که در بیمارستان باقی بماند چون به زندگی بیشتر امیدوار بود. چند عمل زیبایی انجام داد و از یک خانم میانسال به یک خانم جوان تبدیل شد!

بعد از آخرین جراحی او از بیمارستان مرخص شد. وقتی برای عزیمت به خانه داشت از خیابان عبور می‌کرد، با یک آمبولانس تصادف کرد و مرد!

وقتی با فرشته مرگ روبه‌رو شد، به او گفت: «من فکر کردم که گفتی ۴۰ سال و اندی بعد مرگ من فرا می‌رسد؟ چرا مرا از جلوی آمبولانس کنار نکشیدی؟ چرا من مُردم؟»

فرشته پاسخ داد: «ببخشید، وقتی داشتی از خیابان رد می‌شدی، نشناختمت!»

نکته: انسانها برای مؤثر و موفق بودن در زندگی، از روشهای متفاوتی استفاده می‌کنند. تأکید بر جذابیت فیزیکی (صورت) یک راه‌حل بیرونی برای تأثیرگذار بودن است. درحالی که برای داشتن درجات بالاتر و حقیقی‌تر از نفوذ به جذابیت و قدرت شخصی (سیرت) احتیاج است.

هرچه انسان از قدرت اعتمادبه نفس و عزت نفس (جذابیت درونی) کمتری برخوردار باشد، بر مظاهر فیزیکی و بیرونی زیبایی‌اش متکی می‌شود.

گاندی با یک لنگ دو تیکه برابر بزرگ‌ترین امپراتوری اعصار (بریتانیا) ایستاد. درحالی که مردها و زنان زیادی را می‌شناسیم که تمام اعتمادبه نفس و قدرت خود را از لباسی که می‌پوشند، آرایشی که می‌کنند، مدل مویشان، نوع ادکلنشان و تناسب اندامشان می‌گیرند. آنها وسواس بیمارگونه و تأکید مبالغه‌آمیزی نسبت به وضع ظاهر خود دارند، به طوری که با وجود کوچک‌ترین ایراد ظاهری اعتمادبه نفس خود را از دست می‌دهند و نمی‌توانند در مقابل دیگران با اقتدار اظهار وجود نمایند.

به خاطر بسپار:

تو موجود باارزش و زیبایی هستی

قدر خویش را بدان

خودت را بشناس

و به عظمت و بزرگی و زیبایی

که هستی به تو ارزانی داده ایمان بیاور

خوشبختی درونی است نه بیرونی.

از این‌رو، به آنچه هستیم بستگی دارد و

به آنچه داریم بستگی ندارد.

«هنری ون دیک»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
دو مرد که از زمان کودکی با هم دوست بودند، پس از سالها با هم ملاقات کردند. یکی مبلغ مذهبی شده بود و دیگری ناخدای کشتی و هرکدام از داشتن طوطی به خود افتخار می‌کردند. برای خدمت به علم این دو پرنده را در اتاقی نزد هم قرار دادند. طوطی مبلغ مذهبی بلافاصله پرسید: «چگونه می‌توانیم به بهشت راه پیدا کنیم؟» و طوطی ناخدای کشتی پاسخ داد: «پمپها را کاربیندازید و مثل سگ کار کنید، وگرنه همگی با کشتی به زیر آب خواهیم رفت!» این دقیقآ همان روشی است که شما کار می‌کنید، حتی ذره‌ای هم تفاوت ندارد! طوطی مبلغ مذهبی دائماً به او گوش داده «چگونه می‌توانیم به بهشت راه پیدا کنیم؟» و واژه‌ها را تکرار می‌کند. و طوطی ناخدای کشتی پاسخ داده «پمپها را کار بیندازید و مثل سگ کار کنید، وگرنه همگی با کشتی به زیر آب خواهیم رفت!» هر دو فقط بدون درک معنی اینها را تکرار می‌کنند. خودت را تماشا کن که چگونه چیزهایی را که پدر و مادر، آموزگاران و اطرافیانت به تو گفته‌اند، تکرار می‌کنی، تماشا کن! و اگر واقعآ می‌خواهی که هوشمند باشی ــ تو اگر هوشمند نباشی، زنده نیستی ــ تمام تکرارها را دور بینداز.
آیناز

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۵۴۷-۲
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۵۴۷-۲