با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
منتخب مثنوی؛ دفتر سوم

دانلود و خرید کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم با گزینش، تلخیص، مقابله تفاسیر و تحلیل ثریا همت آزاد، شرحی بر دفتر سوم مثنوی معنوی مولانا، شاعر و عارف قرن ۶ است. 

این اثر به شرح داستان‌ها و ابیاتی می‌پردازد که مولانا در دفتر سوم مثنوی نوشته است. این اثر، یکی از ارزشمندترین آثار مولانا است که باب‌های حکمت و عرفان را به روی مخاطبان و صاحبدلان گشوده است و با استفاده از تمثیل‌های فراوان و حکایات خواندنی بذر حکمت را دل اثرش کاشته است. 

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب برای تمام دوست‌داران شعر، ادبیات و عرفان مولانا جذاب است. 

درباره‌ی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

جلال الدین محمد بلخی رومی ملقب به مولانا، در قرن ۶ زندگی می‌کرد. او را خداوندگار می‌نامیدند هرچند که خود در برخی اشعارش، تخلص خموش را برگزیده بود. مولانا در بلخ زاده شد اما در زمان حمله‌ی مغولان و به دلیل مشکلاتی که پدرش بهاولد با دستگاه دولتی داشت به قونیه مهاجرت کردند و آن‌جا مولانا رشد کرد و بزرگ شد و برای خود مجالس وضع و درس بسیاری بنا کرد. او بعدها در ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به کلی تغییر کرد و از تمام آن‌چه که برای او نام می‌خرید کنار گرفت و به عرفان و سیر و سلوک درونی پرداخت. مشهور ترین اثر او مثنوی معنوی است و دیوان شمس، فیه ما فیه و مجالس سبعه از دیگر آثار او هستند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۵۹-۸
تعداد صفحات۲۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۵۹-۸