با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولویoff

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم

نویسنده:مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولویگردآورنده:ثریا همت آزادانتشارات:موسسه فرهنگی هنری نوروز هنرسال انتشار:۱۳۹۴تعداد صفحه‌ها:۲۹۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

سال انتشار۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها۲۹۲ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم با گزینش، تلخیص، مقابله تفاسیر و تحلیل ثریا همت آزاد، شرحی بر دفتر سوم مثنوی معنوی مولانا، شاعر و عارف قرن ۶ است. 

این اثر به شرح داستان‌ها و ابیاتی می‌پردازد که مولانا در دفتر سوم مثنوی نوشته است. این اثر، یکی از ارزشمندترین آثار مولانا است که باب‌های حکمت و عرفان را به روی مخاطبان و صاحبدلان گشوده است و با استفاده از تمثیل‌های فراوان و حکایات خواندنی بذر حکمت را دل اثرش کاشته است. 

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر سوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب برای تمام دوست‌داران شعر، ادبیات و عرفان مولانا جذاب است. 

درباره‌ی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

جلال الدین محمد بلخی رومی ملقب به مولانا، در قرن ۶ زندگی می‌کرد. او را خداوندگار می‌نامیدند هرچند که خود در برخی اشعارش، تخلص خموش را برگزیده بود. مولانا در بلخ زاده شد اما در زمان حمله‌ی مغولان و به دلیل مشکلاتی که پدرش بهاولد با دستگاه دولتی داشت به قونیه مهاجرت کردند و آن‌جا مولانا رشد کرد و بزرگ شد و برای خود مجالس وضع و درس بسیاری بنا کرد. او بعدها در ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به کلی تغییر کرد و از تمام آن‌چه که برای او نام می‌خرید کنار گرفت و به عرفان و سیر و سلوک درونی پرداخت. مشهور ترین اثر او مثنوی معنوی است و دیوان شمس، فیه ما فیه و مجالس سبعه از دیگر آثار او هستند. 

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است