با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اصول فلسفه تعلیم و تربیت

دانلود و خرید کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت

۲٫۷ از ۶ نظر
۲٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت  نوشته  علی شریعتمداری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت

کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت تالیف دکتر علی شریعتمداری است که در انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است.

درباره کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت

کتاب حاضر، همانطور که از عنوان آن برمی‌آید شامل اصول وفلسفهٔ تعلیم و تربیت است. مراد از اصل در این کتاب مفاهیم، نظریه‌ها و قواعدی است که به‌صورت قضایای نسبتاً کلی بیان شده‌اند. مفاهیم و نظریات تربیتی را می‌توان از تعالیم دینی، زندگی پیشوایان معصوم و از تحقیقات روان‌شناسان، جامعه‌شناسان و نظریات مربیان معروف استخراج نمود.

فلسفهٔ تعلیم و تربیت نیز پایه و اساس، ار کان، ماهیت، هدف، روش و محتوای آنچه را که تربیت خوانده می‌شود روشن می‌سازد.

در فلسفهٔ تعلیم و تربیت قهراً رابطه فلسفه با تعلیم و تربیت مورد بحث قرار می‌گیرد. برای روشن نمودن ارتباط فلسفه با تعلیم و تربیت باید ابتدا مفهوم فلسفه وتعلیم و تربیت را بیان، و آنگاه رابطه این دو را بررسی کرد.

در فلسفهٔ تعلیم و تربیت، مکتب‌های فلسفی یا اجتماعی و آراء تربیتی آنها نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. این کتاب نیز پاره‌ای از مکتبهای فلسفی را به اختصار مورد بحث قرار می‌دهد و بعد به‌ذکر نظریات تربیتی آنها اقدام می‌پردازد. در بخشی از این کتاب فلسفهٔ تربیتی اسلام نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

 خواندن کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دست‌اندرکاران و مسئولان آموزش و تعلیم و تربیت در جامعه مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب اصول فلسفه تعلیم و تربیت

مطالعه و بررسی آنچه فیلسوفان و دانشمندان دربارهٔ واقعیت جهان بیان کرده‌اند از جهات مختلف جنبهٔ تربیتی دارد. متافیزیک با مطالعه واقعیت جهان با اینکه در عصر ما تحت تأثیر پژوهشهای علمی قرار دارد مع‌ذلک دانشمندانی که فعالیتهای علمی خود را به‌یک یا چند رشته محدود می‌سازند از تهیه و تدوین نظامی که جهان را معرفی کند عاجز هستند. این امر که آیا جهان نظامی واحد را تشکیل می‌دهد یا نظامهای متعدد در جهان وجود دارد مورد بحث فیلسوفان می‌باشد.

با اینکه تنوع وقایع و پدیده‌ها بقدری است که تشکیل جهان واحد رامشکل می‌سازد مع‌ذلک این امر مانع از آن نیست به‌بررسی ارتباط پدیده‌های گوناگون بپردازد و بخواهد تصویری از جهان برای خود ترسیم کند؛ مطالعه و بررسی ارتباط میان پدیده‌ها برای دانشمندانی که در یکٔ یا چند رشته مثل فیزیکٔ، شیمی و زیست‌شناسی کار می کنند و قهراً دائرهٔ فعالیتهای تحقیقی آنها محدود است به‌طور کامل میسر نیست.

دانشمند باید دیدی فلسفی داشته باشد و خود را از محدودیتهای که رشته های مختلف علمی بر او تحمیل می کند آزاد سازد تا بتواند به‌تالیف و ترکیب نظریات علمی و تفسیر و تعمیم آنها اقدام کند و آنچه راکه به‌عنوان مثال دانشمند زیست‌شناسی در رشتهٔ خود بیان می‌دارد در جنبه‌های دیگر جهان مطالعه نماید. طرح این سؤال که آیا اصل تحول و تکامل که دربارهٔ موجودات زنده صادق است دربارهٔ زمین و دیگر کرات آسمانی نیز صدق می کند، مستلزم داشتن یک بینش فلسفی و خارج شدن از محدودیتی است که در رشتهٔ زیست‌شناسی وجود دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۵۶۱۹۲۹
۱۴۰۰/۰۱/۱۷

چرا این کتاب فایلش شبیه بقیه کتابها نیس؟! 272 صفحه رو کرده 700 صفحه!!!

کاربر ۳۳۰۴۳۶۰
۱۴۰۰/۰۳/۲۵

یعنی خوب نیست..می خوام بخرم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۶۴/۰۸/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۰-۰۱۸۲-۰
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۶۴/۰۸/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۰-۰۱۸۲-۰