با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نا اثر مریم برادران

دانلود و خرید کتاب نا

۴٫۷ از ۱۵۰ نظر
۴٫۷ از ۱۵۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نا  نوشته  مریم برادران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نا

کتاب نا، نوشته مریم برادران، روایتی نه‌چندان بلند، اما واقع‌نما، مستند و پرجزئیات از شهید صدر است که با دوری از زیاده‌پردازی و اغراقگری، در شانزده فصل به شرح زندگی او پرداخته است.

نا در عربی به‌معنای «ما» است؛ ضمیر اول شخص جمع یا متکلم مع‌الغیر. «نا» یادآورِ سه‌گانۀ شهید صدر است که بیشتر، او را به آنها می‌شناسند: فلسفتنا، اقتصادنا و مجتمعنا.

مریم برادران ساعت‌ها و روزها، خوانده و دیده و شنیده و سپس با قلمی روان و صمیمی به روایتِ خوانده‌ها و دیده‌ها و شنیده‌هایش از زندگی مردی پرداخته که او را تنها با نام دو کتابش فلسفتنا و اقتصادنا می‌شناخته.

نویسنده در طول نوشتن این کتاب با خانوادۀ شهید صدر به‌ویژه همسر بزرگوار شهید در ارتباط بوده و از دقت و سخنان آنان بهره برده است. خود او در مقدمه کتاب می‌نویسد:

شب سوم شعبان متن کتاب را تمام کردم. بعدازظهر بود که به فاطمه خانم زنگ زدم که هم سال نو و تولد امام حسین(ع) را تبریک بگویم و هم خبر بدهم متن تمام شده. چند سؤال هم داشتم که پرسیدم و جواب گرفتم. مشتاق بود نوشته‌ام را زودتر بخواند….

متن را برای فاطمه صدر فرستادم. روز بعد زنگ زد. شماره را که روی صفحۀ گوشی دیدم، همۀ بدنم یخ کرد، جواب ندادم، اضطراب عجیبی بود. خودم را دلداری دادم و چند دقیقه بعد شماره‌شان را گرفتم. گوشی را برداشت و بعد از سلام و احوالپرسی، با همان صدای گرم پر از انرژی و امید همیشگی و سخاوت ذاتی این خانواده، تشکر کرد و با مهربانی گفت: «وقتی می‌خواندم، با شما حرف می‌زدم که انگار همه‌جا حضور داشتید.» شرمنده شدم و البته از چیزهایی که در این مدت شناخته بودم، نباید چیزی جز این را انتظار می‌داشتم.

 خواندن کتاب نا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به آشنایی با سرگذشت شهید محمد باقر صدر.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۹)
mohaddese
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

کتابی فوق العاده درمورد شهید صدر مرد خستگی ناپذیر اسلام عاشق مطالعه و نوشتن... پیشنهاد میکنم حتما بخونید

یا صاحب الزمان علیک الصَّلاة والسَّلام
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

سلام علیکم ضمن عرض ادب و احترام حتما حتما توصیه میکنم بدون لحظه ای صبر کامل، مطالعه بفرمائید. حتی غیر شیعیان و غیر مسلمانان. شخصیت علمی شهید والا مقام رضوان الله تعالی علیه، یک شخصیت جهانی بود و حتی در مسئله فقه که درون

- بیشتر
محمدعلی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱

اگر میخواهید اندکی با زندگی یک نابغه مسلمان آشنا شوید، این کتاب را بخوانید. نا برخلاف کتاب شرح صدر که متن خشک تری داشت، بسیار احساسی، روان و زیبا نوشته شده. بعضی جاها جزئیات بیشتری به خصوص از زندگی خانوادگی شهید

- بیشتر
نرگس ثانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

عالی بود ممنون . حیفم اومد که نخریدم و ورق نزدم و الکترونیکی خوندم ، خیلی زیبا لذت بخش

جعفری
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

آشنایی با یکی از علمای اسلام .کتاب جذابی بود .چقدر اخلاق حسنه ای و سعه صدری داشتن با خانواده .واقعا اخلاق عملی با اخلاق تئوری تفاوتش بسیار است. .مثل ارباب مان حسین چه انسانهای والایی خون دادن تا دین و

- بیشتر
parisa
۱۳۹۹/۰۸/۱۵

لطفا در طاقچه بی نهایت قرار بدهید

کتاب باز
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

عالی و تاثیرگذار،بعد از مطالعه ،واقعا ناگزیری از دوست داشتن چنین شخصیت بزرگ و دانشمند و مهربان و مظلوم به معنای حقیقی کلمه...

صدف
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

درباره شهید صدر و کتاباشون شنیده بودم، اما اطلاعاتم کامل نبود ایشون نخبه و عالم بزرگ اسلام بودند ذهن باز و بروزی داشتند. بنظرم بهترین ویژگی ایشون خود تربیتی و خود سازی و خود خوانی هاشون بوده، از جمله آدمهایی بودند

- بیشتر
کاربر ۱۳۸۲۵۷۹
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

سلام طاقچه جان بی نهایت لطفا

جوینده
۱۳۹۹/۰۸/۲۷

روایتی بسیار زیبا از یک زندگی سراسر جاذبه و مملو از محبت و کوشش برای خدا ، این روایت می تواند مسیر زندگی کوچک تا بزرگ را ویرایش و حتی تجدید کند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵۸)
«بیشتر از آنچه می‌خوانید، فکر کنید. اگر به صِرف خواندن عادت کنید، در بین متن‌ها و سطرها محدود می‌شوید. آن‌وقت نوآور نمی‌شوید.»
Zahra
در شبانه‌روز چند ساعت مطالعه می‌کنید؟ - جور دیگری این را بپرس؛ اینکه در شبانه‌روز چقدر با کتاب هستی؟ - چه فرقی بین این دو سؤال هست؟ - اگر بپرسی چند ساعت مطالعه می‌کنی، می‌گویم بین هشت تا ده ساعت. اما اگر بپرسی چند ساعت با کتاب هستی، جوابم این است که تا وقتی بیدارم و خوابم نرفته باشد با کتاب همنشینم. وقتی در خیابان قدم می‌زنم، به موضوعی فکر می‌کنم تا حل شود. زمانی‌که با قصاب حرف می‌زنم، در ذهنم مسئله‌ای است که قصد دارم حلش کنم. کنار سفره که می‌نشینم تا غذایی بخورم، سؤالی برای حل‌شدن در ذهنم می‌چرخد. بنابراین من مدام با کتاب هستم؛ کتاب با من زندگی می‌کند و من با کتاب زندگی می‌کنم.
Zahra
این سؤال‌ها و کنجکاوی‌ها برای او بشارت بودند. می‌گفت: «سؤال بیشتر از دعا مرا به خدا نزدیک می‌کند.»
سیما
می‌گفت: «سؤال بیشتر از دعا مرا به خدا نزدیک می‌کند.»
وحید
اگر شاگردانش را می‌دید که بین راه سرشان به این‌ور و آن‌ور می‌چرخد، تشر می‌زد که از فرصت بین راه برای فکرکردن استفاده کنند. می‌گفت: «بیشتر از آنچه می‌خوانید، فکر کنید. اگر به صِرف خواندن عادت کنید، در بین متن‌ها و سطرها محدود می‌شوید. آن‌وقت نوآور نمی‌شوید.»
راحله
«دختر رحمت است و پسر نعمت. در قیامت خداوند از نعمت سؤال می‌کند و به رحمت ثواب می‌دهد.»
سیما
گوشه‌ای کنار ضریح می‌نشست، درس‌هایش را می‌خواند و به مسئله‌های علمی فکر می‌کرد؛ انگار مسئله‌ها آسان می‌شدند و گره‌ها باز. این عادت خوش بین خودش بود و امام. تا اینکه دو روز نتوانست به حرم برود. بعد از دو روز، عبدالحسن او را صدا زد و گفت: «در عالم خواب امیرالمؤمنین (ع) به من گفتند: به فرزندم سید محمدباقر بگو چرا دیگر به درس ما نمی‌آیی؟» محمدباقر لبخندی زد و پس از آن این کلاس درس را هرگز ترک نکرد، تا روزی که در نجف بود و منعی نداشت.
وحید
جانم فدای عواطف و روح و قلب تو؛ قلبی که بر من گشودی و ارزش این برای من بیش از آن بود که همهٔ گنج‌های دنیا را به من هدیه بدهی،
سیما
فدای تو و دردها و اشک‌هایت شوم!
سیما
مرگ امری خدایی و برگشت‌ناپذیر و حکمی الهی است که بر پیامبران و همهٔ اولیای خدا رفته است و دفع‌شدنی نیست.
سیما

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۰
شابک۹۷۸۹۶۴۵۸۶۰۸۲۸
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۰
شابک۹۷۸۹۶۴۵۸۶۰۸۲۸