با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سیری در سیره نبوی اثر شهید مرتضی مطهری

دانلود و خرید کتاب سیری در سیره نبوی

۴٫۷ از ۱۳ نظر
۴٫۷ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیری در سیره نبوی  نوشته  شهید مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سیری در سیره نبوی

*این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است. «داستان راستان» اثر استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸)، وی به تعبیر امام خمینی "متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام" بود، استاد برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه تهران بود و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی مامور به تشکیل شورای انقلاب از سوی امام خمینی شد. این کتاب دارای سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته شامل دو مقاله تحت عنوانهای «دعوتهای سه‌بعدی» و «موج اسلامی» است. بخش دوم که قسمت اصلی کتاب را تشکیل می‌دهد مشتمل بر هشت سخنرانی تحت عنوان «سیره نبوی» است که در ایام فاطمیه سال 1396 هجری قمری مطابق با فروردین 1354 هجری شمسی در مسجد جامع بازار تهران ایراد شده است. قبل از ورود به این بحث، استاد شهید بحث کوتاهی پیرامون این فکر انحرافی که «ما قادر به پیروی از اولیاء دین نیستیم» می‌نمایند. این بحث مقدمه آن هشت جلسه سخنرانی قرار داده شده است. بخش سوم این کتاب که «ضمیمه» نام گرفته متشکل از یک سخنرانی و ترجمه صد سخن از پیامبر(ص) می‌باشد. سخنرانی مذکور تاریخچه‌ای است از زندگی رسول اکرم(ص) و نیز تحلیل سخنانی چند از آن بزرگوار که در هفدهم ربیع‌الاول مصادف با زادروز پیامبر(ص) و امام صادق(ع) و در حدود سال 1348 شمسی در حسینیه ارشاد ایراد شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

بعضی کتابها واقعا روزی آدمند. چند مدت پیش داشتم فکر می‌کردم، آیا می‌شه مطلقا از معصوم پیروی کرد، به این معنی که اعمالشون رو مو به مو انجام داد؟ چون، اعمالشون مطابق با شرایط زمانه بوده و ما هم باید در

- بیشتر
شهیـ…ـد
۱۳۹۸/۰۶/۱۵

سوالات بسیاری را پاسخ دادند عالی بود⁦👌🏻⁩⁦👌🏻⁩⁦👌🏻⁩ خدایشان بیامرزد🌹

لبیک یا زهرا(س)
۱۳۹۸/۰۲/۲۸

بسیار زیبا .باز هم یک نگاه جدید را استاد مطرح میکنن.هم نسبت به ماهیت سیره هم وظیفه ما و هم به طور خاص بررسی سیره رسوال الله صلوات الله علیه وآله

SMMMiri
۱۴۰۰/۰۶/۱۶

کتاب بسیار ارزشمندی است که ما رو با روش زندگی حضرت محمد (ص) آشنا می‌کنه خواندنش توصیه میشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۷)
تا می‌توانید در کارها از دیگران کمک نگیرید ولو برای خواستن یک مسواک. آن کاری را که خودت می‌توانی انجام بدهی، خودت انجام بده.
𝑬𝒍𝒏𝒂𝒛
«بَشِّرْ وَ لاتُنَفِّرْ، یسِّرْ وَ لاتُعَسِّرْ»
|قافیه باران|
اروپا از آن روزی که مذهب خویش را رها کرد جلو رفت و ما از آن روزی که مذهب خویش را رها کردیم عقب رفتیم.
Reza
یعنی کسی بیاید چیزی را که جزء دین نیست به نام دین وارد دین کند به طوری که مردم خیال کنند این جزء دین است. عکسش هم هست: چیزی را که جزء دین هست کاری کند که مردم خیال کنند این جزء دین نیست. هر دو صورتش بدعت است.
|قافیه باران|
وقتی انسان روحی پیدا می‌کند و به مرحله‌ای از فکر و افق فکری و احساسات روحی و معنویات می‌رسد که خواه ناخواه دیگر با مردم زمانش تجانس ندارد، تنها می‌ماند. تنهایی روحی از تنهایی جسمی صد درجه بدتر است.
minoo_tt
پیغمبرِ سال دهم هجرت با پیغمبرِ سال دهم بعثت که دارد از شعب ابی‌طالب بیرون می‌آید، یک ذره از نظر روحیه فرق نکرده است. درحدود سال دهم هجرت که برو و بیا زیاد است و شهرت پیغمبر در همه جا پیچیده است، یک عرب بیابانی می‌آید خدمت پیغمبر. وقتی که می‌خواهد با پیغمبر حرف بزند، روی آن چیزهایی که شنیده رعب پیغمبر او را می‌گیرد، زبانش به لکنت می‌افتد. پیغمبر ناراحت می‌شود: از دیدن من زبانش به لکنت افتاد؟! فورا او را در بغل می‌گیرد و می‌فشارد که بدنش بدن او را لمس کند: برادر! «هَوِّنْ عَلَیک» آسان بگو، از چه می‌ترسی؟ من از آن جبابره‌ای که تو خیال کرده‌ای نیستم: «لَسْتُ بِمَلِک» . من پسر آن زنی هستم که با دست خودش از پستان بز شیر می‌دوشید. من مثل برادر تو هستم، هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو. آیا این وضع، این قدرت، این نفوذ، این توسعه و این امکانات یک ذره توانسته است روح پیغمبر را تغییر بدهد؟ ابدا. عرض کردم که تنها پیغمبر چنین نیست
کبوتر
آیا اسلام اجازه می‌دهد ما دروغ بگوییم که مردم برای امام حسین اشک بریزند؟ آن که می‌شنود که نمی‌داند دروغ است، اشک ریختن برای امام حسین هم که شک ندارد اجر و ثواب دارد، آیا اسلام اجازه می‌دهد؟ ابدا. اسلام نیازی به این دروغها ندارد. حق را با باطل آمیختن، حق را از میان می‌برد.
|قافیه باران|
امان از دست یهود که بر سر دنیا از دست اینها چه آمد! یکی از کارهایی که قرآن به اینها نسبت می‌دهد که هنوز هم ادامه دارد مسئله تحریف و قلب حقایق است. اینها شاید باهوش‌ترین مردم دنیا باشند؛ یک نژاد فوق‌العاده باهوش و متقلّب. این نژاد باهوش متقلّب همیشه دستش روی آن شاهرگهای جامعه بشریت است، شاهرگهای اقتصادی و شاهرگهای فرهنگی
|قافیه باران|
آدم تنبل را که کار بفرمایی نصیحت پدرانه به تو می‌کند
|قافیه باران|
سال دهم هجرت که برو و بیا زیاد است و شهرت پیغمبر در همه جا پیچیده است، یک عرب بیابانی می‌آید خدمت پیغمبر. وقتی که می‌خواهد با پیغمبر حرف بزند، روی آن چیزهایی که شنیده رعب پیغمبر او را می‌گیرد، زبانش به لکنت می‌افتد. پیغمبر ناراحت می‌شود: از دیدن من زبانش به لکنت افتاد؟! فورا او را در بغل می‌گیرد و می‌فشارد که بدنش بدن او را لمس کند: برادر! «هَوِّنْ عَلَیک» آسان بگو، از چه می‌ترسی؟ من از آن جبابره‌ای که تو خیال کرده‌ای نیستم: «لَسْتُ بِمَلِک» . من پسر آن زنی هستم که با دست خودش از پستان بز شیر می‌دوشید. من مثل برادر تو هستم، هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو.
|قافیه باران|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
دسته بندی
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB