با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قوی سیاه اثر نسیم نیکولاس طالب

دانلود و خرید کتاب قوی سیاه

تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی

۳٫۶ از ۱۳ نظر
۳٫۶ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قوی سیاه  نوشته  نسیم نیکولاس طالب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قوی سیاه

میکروکتاب قوی سیاه گزیده‌ای از کتاب قوی سیاه نسیم نیکلاس طالب نویسنده و تحلیل‌گر ریسک لبنانی–آمریکایی است.

 درباره کتاب قوی سیاه

کتاب قوی سیاه با مقدمه‌ی جالبی آغاز می‌شود. نسیم نیکولاس طالب داستان جالبی را از مشاهده‌ی اولین قوی سیاه در استرالیا تعریف می‌کند. بعد توضیح می‌دهد که مشاهده‌ی تنها یک قوی سیاه این حقیقت را آشکار کرد یک مصداق می‌تواند باوری را بی‌اعتبار کند. باوری که حاصل هزاران سال مشاهدات تأییدی میلیون‌ها قوی سفید بوده است. در حقیقت نظریه‌ی قوی سیاه به بررسی اثرات شدید ناشی از برخی از رویدادهای بسیار غیرقابل‌پیش‌بینی و نادر و همچنین تمایل انسان به یافتن توضیحاتی ساده و دم دستی برای این رویدادها می‌پردازد.

نسیم نیکولاس طالب در کتاب قوی سیاه، تأثیر رویدادهایی که وقوعشان را محال می‌پنداشته‌ایم، پا را از این مسئله منطقی-فلسفی فراتر نهاده و وارد واقعیتی تجربی شده است. واقعیتی که می‌تواند قوی سیاه دنیای تفکرات ما باشد. رویدادی خارج از چهارچوب زندگی که تاثیری فوقٰ‌العاده می‌گذارد و ما را وامی‌دارد تا بعد از وقوعش به دنبال توضیحی برای علت آن باشیم.

نسیم نیکولاس طالب در این کتاب روشنگرانه که نقطه عطفی در تفکر مدرن محسوب می‌شود با نثری شیوا نشان می‌دهد که این رویدادهای قوی سیاه تقریبا همه مسایل مربوط به دنیای ما را توضیح می‌دهند؛ با این حال ما -و به ویژه متخصصان- نسبت به آنها نابیناییم. نویسنده با پرداختن به موضوع شکنندگی و مقاوم بودن در برابر قوهای سیاه، کمک می‌کند بهترین رویدادها را بشناسیم و از آنها به نفع خودمان بهره‌برداری کنیم.

 خواندن میکروکتاب قوی سیاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

قوی سیاه برای تمام افرادی که دوست دارند از تک تک رویدادهای زندگی، به بهترین نحو استفاده کنند، خواندنی است. اگر وقت کافی برای خواندن کتاب کامل آن را ندارید از خواندن میکروکتاب آن لذت ببرید.

 درباره نسیم نیکلاس طالب

نسیم نیکولاس طالب نویسنده و تحلیل‌گر ریسک لبنانی–آمریکایی است. او در جامعه لبنان بزرگ شده و توانسته میراث ارزشمند خانواده خود را بیاموزد. مدتی بعد هم به دلیل شروع جنگ‌های داخلی لبنان کشور را به مقصد فرانسه ترک کرد. با حضور در فرانسه به مطالعه و تحقیق پرداخت و توانست که با ابعاد جدیدی از فلسفه و اصل شک‌گرایی آشنا شود. همین موضوع عاملی شد تا او کتابی با عنوان «قوی سیاه» را به نگارش درآورد. این کتاب توانست نظر بسیاری از فیلسوفان و تحلیل‌گران را به خود جلب کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
پیام
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

این میکرو کتاب برای دوستانی مع فرصت و حوصله مطالعه کتاب اصلی را ندارن، حتما توصیه میشه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
برخی از مشکلات وجود دارند که در مقابل همه قانون‌ها، پیش‌بینی‌ها و باخت‌های احتمالی هیچ هستند. من تعجب می‌کنم که مردم نسبت به برخوردهای سرد، غذاهای بد یا بی‌اعتنایی‌های دیگران خشمگین می‌شوند و روز خود را یک روز فلاکت‌بار به حساب می‌آورند. در کنار آن فراموش می‌کنیم که زنده ماندنمان چیزی شبیه معجزه است که در ابعاد بسیار عظیم و غیرقابل باور رخ داده است. به همین دلیل باید دست از خون دل خوردن‌های بیهوده در مورد چیزهای خنده‌دار بردارید. مانند انسانی نباشید که از روی شانس قصری به او هدیه داده شده، اما نگران این است که چرا در حمام قصر کپک وجود دارد.
Mohsen Asadi
در بورس به جای اینکه یک فرد همه سرمایه خود را در یک بخش سرمایه‌گذاری کند، در بخش‌های مختلف با میزان ریسک متوسط سرمایه‌گذاری می‌کند. به این ترتیب با داشتن ریسک متوسط در صورت شکست خوردن هم به صورت متوسط شکست می‌خورید، نه کامل
Mohsen Asadi
تنها باید خوش اقبالی را به حداکثر برسانید. دنیا رو به جلو حرکت می‌کند و اگر بخواهید تنها بداقبالی‌های خود را در مرکز توجه قرار دهید، هیچ وقت نمی‌توانید قدمی از قدم بردارید. از باخت فرار نکنید و آن را به عنوان واقعیت زندگی خود بپذیرید و از آن شرمنده نباشید
Mohsen Asadi
وقتی خارج از لبنان به سر می‌بردم و خبرهای آنجا به گوشم می‌رسید، نمی‌توانستم روی کار و درسم تمرکز کنم. اما زمانی که در لبنان بودم و در بطن حوادث قرار می‌گرفتم، آنقدر نگران نمی‌شدم که وقتی در خارج زندگی می‌کردم.
Mohsen Asadi
محققان عصب‌شناس این موضوع یعنی پاداش‌های آنی و با تاخیر را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که انسان‌ها شاید در ابتدا تمایل زیادی به نتایج آنی داشته باشند، اما نتایجی که در بازه زمانی طولانی‌تری به دست می‌آید، احساس رضایت بیشتری برای فرد به همراه دارد.
infinito