جمعه‌ی سیاه
۵٫۰از ۱ نظر

دانلود کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه

روایت کشتار مردم در میدان ژاله؛ ۱۷ شهریور ۱۳۵۷

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۵٫۰از ۱ نظر
۵٫۰از ۱ نظر
۵٫۰از ۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه

کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه اثر حسین نیری، روایتی شنیدنی از کشتار مردم در میدان ژاله؛ در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ ارائه می‌دهد. این اثر را با صدای مهبد قناعت‌پیشه بشنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه

کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه جلد شانزدهم از مجموعه روزهای انقلاب است. حسین نیری در کتاب جمعه سیاه با زبانی ساده و در قالب داستان، روایتی از کشتار مردم در میدان ژاله ارائه کرده است. این واقعه در روز جمعه، ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ اتفاق افتاد و نام این روز را به جمعه‌ی سیاه تغییر داد. میدان ژاله‌ که در خیابان ژاله‌، یکی از محلات جنوبی تهران، واقع شده است، در روز ۱۷ شهریور شاهد تظاهراتی از سوی مردم بود که در نهایت به شهادت تعداد زیادی منجر شد. در حال حاضر نام میدان ژاله به میدان شهدا تغییر کرده است و خیابان ژاله هم به اسم خیابان مجاهدین اسلام شناخته می‌شود. 

کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به داستان‌های تاریخی و تاریخ معاصر علاقه‌مندید، از شنیدن کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه لذت می‌برید. اگر دوست دارید نوجوانان با تاریخ معاصر ایران و داستان‌های انقلاب اسلامی آشنا شوند، کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه ر ابه آن‌ها هدیه بدهید.

بخشی از کتاب صوتی جمعه‌ی سیاه

نماز عید فطر

ماه رمضان در راه بود و مردم آرام آرام، آماده استقبال از آن می‌شدند. بااین حال، انگار همه می‌دانستند ماه رمضان امسال با سال‌های قبل فرق می کند؛ آخر صبر مردم و رهبران مذهبی و ملی شان کم کم به سر آمده بود و هر روز از گوشه و کنار هر شهر و دیار، صدای اعتراضی بلند می‌شد. رژیم هم می‌دانست که احتمالاً در ماه رمضان صدای اعتراض‌ها بیشتر و بلندتر می‌شود. همینطور هم شد. با شروع روزه‌داری‌ها سخنرانی‌ها اوج گرفت...

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۱۵
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۱۵