با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ نرم در همین نزدیکی

دانلود و خرید کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی  نوشته  علی‌محمد اسماعیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی

کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی نوشته علی محمد اسماعیلی است. این کتاب با رویکرد به دنیای مدرن مبارزه به سراغ مساله‌ی پراهمیت جنگ نرم رفته است. این کتاب را نشر ساقی منتشر کرده است که زیرمجموعه بنیاد فرهنگی روایت فتح است.

درباره کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی

امروز جنگ نرم و عملیات روانی به گفتمان حاکم بر سپهر ارباب سیاست تبدیل شده است. گرایش به بهره‌گیری از قدرت افکار عمومی و سرمایه‌های اجتماعی در پی افزایش هزینه‌های نظامیگری و ناکارآمدی آن در برآوردن اهداف سیاسی، به دگردیسی مفهوم قدرت از نگرش سخت‌افزارانه به رهیافت‌های نرم حکایت دارد. بی‌توجهی به مقوله‌ی جنگ نرم هزینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را به‌طور مضاعف افزایش داده است و ظرفیت‌های ملی را به هدر می‌دهد. با توجه به اهمیت این مقوله باید اذعان داشت سیاست‌گذاری در حوزه‌ی جنگ نرم و عملیات روانی با بخشی‌نگری و جزئی‌بینی راه به مقصود نمی‌برد، بلکه باید به آن به مثابه‌ی دانشی بنیادین نگریست که پیکره‌ی سیاست و فرهنگ بر آن بنا نهاده می‌شود. لیکن عبارات جنگ نرم و عملیات روانی همچون کلیدواژگان بسیاری از علوم در معضل تعریف جامع و مانع علمی گرفتار هستند. این کتاب سعی کرده است جنگ نرم را دقیق بررسی کند و اثرات آن را تحلیل کند.

خواندن کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم سیاسی و روابط بین‌الملل پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۵/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۱۱۲-۱۴-۷
تعداد صفحات۲۰۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۵/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۱۱۲-۱۴-۷