با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عقاید یک دلقک

دانلود و خرید کتاب عقاید یک دلقک

۳٫۳ از ۱۴ نظر
۳٫۳ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عقاید یک دلقک  نوشته  هاینریش بل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عقاید یک دلقک

کتاب عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل ادبیات است و درباره‌ی دلقکی است که در پس روایت زندگی عاشقانه‌ی خود، نقدی بر زندگی اجتماعی و اعتقادات آلمان‌های پس از دوران جنگ و هیتلر دارد. نشر جامی کتاب عقاید یک دلقک را با ترجمه‌ی شریف لنکرانی در اختیار خوانندگان قرار داده است.

درباره‌ کتاب عقاید یک دلقک

هاینریش بل در کتاب عقاید یک دلقک، زندگی دلقکی را روایت می‌کند که معشوقه‌اش او را ترک می‌کند. این آغاز راه مشکلات دلقک است. او به مشکلاتی مثل افسردگی، سردرد و حالت‌های مالیخولیایی دچار می‌شود و بعد از آسیب دیدن زانویش در یک اجرای ضعیف، مجبور می‌شود کار را برای مدتی کنار بگذارد و همین امر برای او مشکلات مالی هم به بار میاورد. داستان عقاید یک دلقک یکی از قوی‌ترین داستان‌های عشقی ادبیات جدید است؛ داستان دو انسانی که به این جهت ناکام می‌شوند که یکی از آن‌ها به سنن و عقاید نقلی بیش از دیگری وابسته است. اما انتقاد اجتماعی‌اش خالی از هرگونه رنگ و بوی ایدئولوژیک یا دفاع ایدئولوژیک است. این انتقاد نسبت به تمام آنچه قوۀ تشخیص را از انسان می‌گیرد، آنچه باید طبق آن زندگی کند، آنچه مدعی است سعادت دو جهان را نصیب انسان می‌کند بدبین است، و به هیچ‌چیز جز انسان با ضعف‌ها و سادگی‌اش اعتقاد ندارد.

کتاب عقاید یک دلقک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید کتابی با مضمون عاشقانه اما انتقادی بخوانید که سیر داستان، ورای اتفاقات ساده‌ی عاشقانه بین دو نفر باشد و همچنین دیدگاه خوب و قوی نسبت به آلمان و اعتقادات و تفکر رایج بعد از هیتلر به شما بدهد، کتاب عقاید یک دلقک، انتخاب خوبی برای شما است.

درباره‌ی هاینریش بل

هاینریش بُل با نام کامل هاینریش تئودور بل ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ در شهر کلن به دنیا آمد. در بیست سالگی پس از اخذ دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به کار شد اما سال بعد از آن هم‌زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال ۱۹۴۵ را در جبهه‌های جنگ به سربرد. بعد از جنگ شروع به تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی کرد و در سال ۱۹۷۲ توانست جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند. بل ریاست انجمن قلم آلمان و ریاست انجمن بین‌المللی قلم را در کنار جوایز ادبی مانند جایزه ادبی گروه ۴۷ در کارنامه خود دارد.

هاینریش بل در ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۵ از دنیا رفت.

بخشی از کتاب عقاید یک دلقک

همه‌چیز در آپارتمانم به رنگ مس است؛ درها، دیوارها و گنجه‌هایی که توی دیوار کار گذاشته‌اند. یک زن در ربدشامبری به رنگ مس روی کاناپۀ سیاه‌رنگ با آن خوب می‌توانست جور دربیاید. شاید می‌توانستم چنین زنی را داشته‌ باشم، ولی من تنها دچار مالیخولیا، سردرد، بی‌تفاوتی‌ و قدرت اسرارآمیز تمیز بو از پشت تلفن نیستم، تنها یک زن وجود دارد که من می‌توانم تمام آن کارهایی را که مردان دیگر با زنان متعدد می‌کنند بکنم، و این زن ماری است و از وقتی ماری مرا ترک کرده است، طوری زندگی می‌کنم که یک راهب باید زندگی کند. ولی من راهب نیستم. بارها فکر کرده‌ام که به ده بروم و در مدرسه‌ای که درس می‌خواندم با یک کشیش مشورت کنم، ولی کشیش‌ها انسان را موجودی «چندهمسر» می‌دانند (و به همین دلیل با این سرسختی از تک‌همسری دفاع می‌کنند)، و من را موجودی ناقص‌الخلقه خواهند دانست، و پندی که خواهند داد چیزی جز این نخواهد بود که به‌طور سربسته، آن‌طور که عقیده دارند، بگویند عشق قابل خرید است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
hedyeh
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

این کتاب رو من با نشر جامی چاپی شو گرفتم میتونم بگم افتضاح ترین نشری بود که تا حالا تو عمرم داشتم و همینطور اصلا ترجمه خوبی نداشت

rahil
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

ترجمه اصلا خوب نیست

eli
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

کتاب خوبیه اگر با ترجمه ی خوبی خونده بشه ... ترجمه ای که به طنز تلخ داستان صدمه وارد نکنه .دخل و تصرفی در کتاب نباشه . با اینکه آقای لنکرانی اولین ترجمه رو انجام دادن ولی من ترجمه ی

- بیشتر
سهيل قهرمانی
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

من این ترجمه رو نخوندم اما کتاب عقاید یک دلقک یکی از شاهکارهایی هست که در زندگیم خوندم

hasan yadollahi
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

امروزه کتاب های پرفروش و پرارزش از نظر فلسفی کتاب هایی هستند که بیشتر از داستان به بیان افکار و عقاید میپردازند. این کتاب برعکس عنوان فریبنده بیشتر به یک داستان پرداخته و ما را در انتظار شنیدن فلسفه باقی

- بیشتر
dnyal
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

حتی یک دلقک هم یک دلقک دیگر را نمی فهمد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۴۶۸-۴۹-۷
تعداد صفحات۲۸۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۴۶۸-۴۹-۷