با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
الإسلام یقود الحیاة،  المدرسة الإسلامیة، رسالتنا

دانلود و خرید کتاب الإسلام یقود الحیاة، المدرسة الإسلامیة، رسالتنا

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الإسلام یقود الحیاة، المدرسة الإسلامیة، رسالتنا  نوشته  سید محمدباقر صدر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الإسلام یقود الحیاة، المدرسة الإسلامیة، رسالتنا

الإسلام یقود الحیاة، المدرسة الإسلامیة، رسالتنا اثری از شهید سیدمحمدباقر صدر درباره نیازهای فرهنگی و فکری جامعه اسلامی است.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران، شهید محمدباقر صدر در اواخر عمر شریف خود با طرح سلسله مباحث « الإسلام یقود الحیاة؛ اسلام، راهبر زندگی» کوشید تا فراخور نیازهای فرهنگی و فکری جامعه اسلامی در سایه حاکمیت اسلام، پاسخی درخور به این نیازها ارائه دهد. او در این مباحث که شامل شش رساله است، اجمالی از مسائل مهمی را که امت اسلامی پس از پیروزی انقلاب و به دست گرفتن حکومت با آنها روبه‌رو است بیان کرده است؛ مباحثی چون دکترینی درباره پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی، طرحی از اقتصاد اسلامی، نقش انسان و امت در حیات سیاسی جامعه، تبیین منابع قدرت سیاسی از دیدگاه اسلام و بانک در جامعه اسلامی.

المدرسة الإسلامیة بخش دوم این کتاب است. شهید صدر در آن کوشیده است اندیشه و مفاهیم اسلامی را که در دو کتاب اقتصاد ما و فلسفه ما به شکل تخصصی مطرح شده است در سطحی عمومی بازتاب دهد.

رسالتنا، بخش سوم از این کتاب، شامل مقالاتی است که با همین نام به‌عنوان سرمقاله‌هایی در مجله الاضواء به چاپ رسیده بود. این مجله در دهه پنجم قرن بیستم میلادی از سوی گروهی از علمای نجف اشرف منتشر می‌شد.

 خواندن کتاب الإسلام یقود الحیاة، المدرسة الإسلامیة، رسالتنا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پژوهشگران علوم و فرهنگ اسلامی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
شابک٩۶۴۵٨۶٠٠٣٢
تعداد صفحات۴۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
شابک٩۶۴۵٨۶٠٠٣٢