با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار حج

دانلود و خرید کتاب اسرار حج

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار حج  نوشته  آیت‌الله العظمی مظاهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسرار حج

کتاب اسرار حج نوشته آیت الله العظمی مظاهری(مدّظله) است. این کتاب بیان مختصری است از آن اسرار و رازهای شگفتِ نهفته در فریضۀ انسان‌ساز «حجّ» که سال‌ها پیش به عنوان خاتمۀ مناسک حجّ مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مظاهری«مدّظله» نگاشته شده‌ است و پس از آن، این مجموعۀ نفیس مکرراً به صورت جزوۀ «اسرار حج» منتشر گردیده و در اختیار حجاج و زائران حرم نبوی«ص» قرار داده شده است.

خواندن کتاب اسرار حج را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم دینی که می‌خواهند اطلاعات جامع و دقیقی در اختیار داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب اسرار حج

تمامی اعمال عبادی شریعت مقدّس، جدا از صور ظاهری، دارای اسرار و رازهای شگفت ‌انگیزی است که مؤمنان به میزان سعه وجودیشان از آن بهره‌مند می‌‌گردند. از امام صادق«ع» سؤال شد: منظور از «قوّت» که در آیۀ شریفۀ «خُذُوا ما آتَیْناکُمْ بِقُوَّةٍ» آمده، چیست؟ آیا مراد «قوّت جسمی» است یا « قوّت قلبی»؟ حضرت فرمودند: «قوّت در هر دو قلمرو منظور است.»

آنچه در قلمرو جسم و بدنِ مکلّف است، همان احکام و آداب یک فریضه است که بیان آن به عهدۀ «فقه» است و آنچه در قلمرو قلب اوست، همان اسرار و بطون یک فریضه است که تبیین آن به عهدۀ «فقهِ فقه» است. از اینرو این قلب آدمی است که به شهودِ عینی یک فریضه و اسرار نهانی یک عبادت می‌‌رسد و به درک آنچه که چشمان ظاهری از نظارۀ آن عاجزند، نائل می‌‌شود.

«حجّ» نیز ـ که از اعظم و اهمّ عبادات الهی است ـ از این اصل اصیل مستثنی نیست. زیارت بیت‌اللَّه الحرام، صورت و قشر و ظاهری دارد که همان «مناسک حجّ» است و «علم شریف فقه» آن را تبیین نموده است، و سیرت و مغز و باطنی دارد که - فی الجمله- همان «سیر الی اللَّه و سلوک الی جناب اللَّه» است که «فقه اللَّه الاکبر» آن را تشریح کرده است.

این سیر به جانب دوست و سفرِ عرفانی الهی، دارای منازلی است که هر منزل، خود مشتمل بر مقامات و مراتبی است، که پاره‌ای از آنها جُز برای اهل معارف الهی و اولیای کُمَّل و محبّین و مجذوبین درگاه دوست، میسّر و حاصل نمی‌‌شود.....

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۱۲
شابک‫‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۹۶۱۰۸-۹-۴
تعداد صفحات۶۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۱۲
شابک‫‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۹۶۱۰۸-۹-۴