با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تو؛ چقدر از سیستم ایمنی بدنت می‌دانی؟ (کتاب هشتم)

دانلود و خرید کتاب تو؛ چقدر از سیستم ایمنی بدنت می‌دانی؟ (کتاب هشتم)

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تو؛ چقدر از سیستم ایمنی بدنت می‌دانی؟ (کتاب هشتم)  نوشته  مایکل اف  رویزن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تو؛ چقدر از سیستم ایمنی بدنت می‌دانی؟ (کتاب هشتم)

مایکل اف رویزن(۱۹۴۶-) و محمد سی اوز (۱۹۶۰-) پزشک هستند.

مجموعه «تو!» یک سری کتاب جیبی کاربردی با زبان ساده درباره تندرستی است که هر کدام از یازده کتاب این مجموعه، به بررسی یک زمینه پزشکی و بهداشتی می‌پردازد.

در بخشی از هشتمین کتاب این مجموعه که درباره سیستم ایمنی بدن است، آمده:

« بدن برای دفاع در برابر مهاجمان سیستم امنیتی خودش را دارد. پوست و استخوان‌ها اعضای درونی شما را در برابر تصادفات و توپ‌های گلفی که اشتباهی به‌سمت شما می‌آیند، محافظت می‌کنند.

مو از پوست سر شما در برابر اشعه‌ی فرا‌بنفش محافظت می‌کند و همین‌طور پلک‌های شما محافظ کره‌ چشمانتان در مقابل ضربه‌ انگشت دوستتان هستند. اما مهم‌ترین سیستم امنیتی، در بدن شما نهفته است- سیستمی که نمی‌توانید ببینید یا احساس کنید اما برای حفاظت از شما در مقابل هجوم بیماری‌ها و کمک برای خلاصی از آنها بیشترین مسئولیت را دارند، حتی ممکن است شما متوجه آنها نشوید یا ندانید که چطور فعالیت می‌کنند.

وقتی باکتری‌ها و ویروس‌ها به بدن شما حمله می‌کنند، سیستم ایمنی شما وارد عمل می‌شود و وقتی با این حقیقت روبه‌رو می‌شوید که بدن شما همین الان هم به باکتری‌ها آلوده شده باشد و سلول‌های سیستم ایمنی شما دائماً تمام سعی‌شان را می‌کنند تا با آنها مقابله کنند. شاید دلیل پیچیده بودن بیماری‌های سیستم ایمنی، کثرت عوامل ایجاد عفونت‌ها است؛ همچنین بدن به روش‌های مختلف به آنها واکنش‌های مختلف نشان می‌دهد و تشخیص چگونگی مقابله با آنها، دلیل پیچیده بودن سیستم ایمنی است. راه‌حل‌های زیادی برای مشکلات ایمنی وجود دارد. اگر چه بخیه زدن یک بریدگی یا گچ گرفتن یک استخوان شکسته برای ثابت نگه داشتن آن برای ما کار آسانی است، اما در واقع سیستم ایمنی بدن از داخل در حال برطرف کردن مشکل است (بعضی داروها می‌توانند روی این مشکل اثر بگذارند اما بعضی نمی‌توانند)؛ به همین دلیل است که کار سیستم ایمنی بدن سخت‌تر می‌شود و سیستم ایمنی یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های بدن محسوب می‌شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۱۱/۰۱
شابک‎۹۶۴-۷۶۴۰-۶۶-۸
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۱۱/۰۱
شابک‎۹۶۴-۷۶۴۰-۶۶-۸