با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقاشی برای نقاشی

دانلود و خرید کتاب نقاشی برای نقاشی

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقاشی برای نقاشی  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقاشی برای نقاشی

کتاب نقاشی برای نقاشی نوشته سید مرتضی آوینی است. این کتاب در باب ماهیت نقاشی مدرن است و از زاویه دید نقاشی به هنر معاصر نگاه می‌کند و سیر نقاشی معاصر را از زمان انکار سنت‌های کلاسیک نقاشی تا انکار هر گونه نسبت با طبیعت یا حتی خود نقاش و رسیدن به مرحله‌ی نقاشی انتزاعی بیان می‌کند.

نویسنده چنان که خود توضیح می‌دهد، در این‌جا در جست‌وجوی آفاق نقاشی نوین و تفسیر آن در نسبت با مفاهیم آزادی، طبیعت و تکنولوژی است. دو یادداشت ناتمام نیز در مورد «آبستراکسیونیسم» و «تجرید» از شهید آوینی آمده است، و یادداشت اول برای نخستین بار است که بعد از شهادت او چاپ می‌شود.

خواندن کتاب نقاشی برای نقاشی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به هنر پیشنهاد می‌کنیم

درباره شهید سید مرتضی آوینی

سید مرتضی آوینی معروف به کامران آوینی متولد۲۱ شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری است که در ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در فکه به شهادت رسید. کارگردان فیلم مستند و روزنامه‌نگار حوزه فرهنگی اهل ایران بود. مجموعه فیلم‌های مستند تلویزیونیِ او درباره جنگ ایران و عراق با نام روایت فتح شناخته‌شده‌است. آن‌چه از آوینی در ذهن همه باقی‌مانده است صدای گرم او در روایت فتح است.

از اولین کارهای او در گروه جهاد می‌توان به مجموعه شش‌روز در ترکمن صحرا، سیل خوزستان و مجموعهٔ مستند خان‌گزیده‌ها اشاره کرد.

با پایان جنگ و در فاصله سال‌های پایان جنگ و تأسیس مؤسسه روایت فتح، آوینی فعالیت هنری- مطبوعاتی را تجربه کرد. او در این دوره به سینما، هنر، فرهنگ واحد جهانی و مواجهه آن با مسائل مختلف فکر می‌کرد. حاصل همه آن فکر کردن‌ها، تحقیق‌ها و مباحثات، نوشته‌هایی است که از او به جا مانده. تأملاتی در ماهیت سینما که در فصل‌نامه فارابی به چاپ رسید و بعد مقالاتی با عناوین جذابیت در سینما، آینه جادو، قاب تصویر، زبان سینما و… که از فروردین سال ۱۳۶۸ در ماهنامه سوره منتشر می‌شد. مجموعه این مقالات در کتاب آینه جادو که جلد اول از مجموعه مقالات و نقدهای سینمایی اوست جمع‌آوری شد.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ya zeinab
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

کتاب ثقیلی بود و فلسفی بود.اگرفلسفه نمیدونید بخونید چیزی متوجه نمیشید یک ایرادم این بود ک کتاب به شکل پی دی اف بود متاسفانه‌‌...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۸۲۲-۱-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۸۲۲-۱-۱