با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عالم هیچکاک

دانلود و خرید کتاب عالم هیچکاک

۳٫۹ از ۸ نظر
۳٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عالم هیچکاک  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عالم هیچکاک

کتاب عالم هیچکاک نوشته شهید سید مرتضی آوینی است. این کتاب تصصویر متفاوتی از آوینی به ما می‌دهد تصویر یک منتقد و نظریه‌پرداز سینما.

درباره کتاب عالم هیچکاک

این کتاب یکي از جامع‌ترین مقالات سینمایی سید مرتضی آوینی در باب ماهیت سینما است که در اواسط سال ۱۳۷۱ نوشته شده است. او در این مقاله به اهمیت قصه و قصه گویی در سینما، تفاوت قصه در دنیای گذشتگان و جهان مدرن، نسبت سینما با هنرهای دیگر از جمله رمان، نقاشی و موسیقی، اقتضائات سینما و رابطه‌ی آن با مخاطب و موضوعات اساسی دیگر می‌پردازد و با دقت و ظرافت نظریات خود درباره‌ی سینما را به شکلی منظم بیان می‌کند. عالم هیچکاک به تعبیری دربردارنده‌ی منظومه‌ی فکری آوینی در باب سینما است.

خواندن کتاب عالم هیچکاک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به سینما پیشنهاد می‌کنیم

درباره شهید سید مرتضی آوینی

سید مرتضی آوینی معروف به کامران آوینی متولد۲۱ شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری است که در ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در فکه به شهادت رسید. کارگردان فیلم مستند و روزنامه‌نگار حوزه فرهنگی اهل ایران بود. مجموعه فیلم‌های مستند تلویزیونیِ او درباره جنگ ایران و عراق با نام روایت فتح شناخته‌شده‌است. آن‌چه از آوینی در ذهن همه باقی‌مانده است صدای گرم او در روایت فتح است.

از اولین کارهای او در گروه جهاد می‌توان به مجموعه شش‌روز در ترکمن صحرا، سیل خوزستان و مجموعهٔ مستند خان‌گزیده‌ها اشاره کرد.

با پایان جنگ و در فاصله سال‌های پایان جنگ و تأسیس مؤسسه روایت فتح، آوینی فعالیت هنری- مطبوعاتی را تجربه کرد. او در این دوره به سینما، هنر، فرهنگ واحد جهانی و مواجهه آن با مسائل مختلف فکر می‌کرد. حاصل همه آن فکر کردن‌ها، تحقیق‌ها و مباحثات، نوشته‌هایی است که از او به جا مانده. تأملاتی در ماهیت سینما که در فصل‌نامه فارابی به چاپ رسید و بعد مقالاتی با عناوین جذابیت در سینما، آینه جادو، قاب تصویر، زبان سینما و… که از فروردین سال ۱۳۶۸ در ماهنامه سوره منتشر می‌شد. مجموعه این مقالات در کتاب آینه جادو که جلد اول از مجموعه مقالات و نقدهای سینمایی اوست جمع‌آوری شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ulsar
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

چرا کتب شهید آوینی اغلبشون تو طاقچه بینهایت نمیذارید ، خیلی حیفه، درخواست میکنم بذارید لطفا.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۸۲۲-۰-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۸۲۲-۰-۴