با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خودآگاهی و مهارت‎های زندگی

دانلود و خرید کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی

چگونه فرمان زندگی را به دست خودتان بگیرید؟

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی  نوشته  مهتاب علیمرادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی

کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی نوشته مهتاب علیمرادی است این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه فرمان زندگی را به دست خودتان بگیرید و بتوانید تمام ابعاد زندگیتان را مدیریت کنید.

درباره کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی

وقتی شما از خودتان، خصوصیات و استعدادهایتان آگاه نباشید، به‌زودی دچار تعارض‌های فراوان شده که این خود زمینهٔ شکست‌های اصلی زندگی‌تان می‌شود. برای شناخت بهتر خودتان، علاوه بر شناسایی ویژگی‌های جسمانی باید به بررسی لایه‌های وجودی خود بپردازید تا بتوانید به سمت سلامتی و زندگی بهتر حرکت کنید. عدم‌خودآگاهی در شما موجب تصمیم‌گیری‌های نادرست و درنتیجه عدم دستیابی به اهدافتان خواهد شد. بنابراین، خودآگاهی در تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی مانند ازدواج، تحصیل، شغل و... نقش بسیار حیاتی را ایفا می‌کند و در مدیریت هیجان و روش‌های مقابله با ترس نیز تأثیر چشمگیری دارد.

در این کتاب علاوه بر خودآگاهی، با سایر مهارت‌های زندگی نیز آشنا می‌شوید. به‌طورکلی، مهارت‌های زندگی یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب، انجام مسئولیت‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری صحیح، حل تعارض‌ها و کشمکش‌ها.

خواندن کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که میخواهند زندگی شادتر و موفق‌تری داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب خودآگاهی و مهارت‎های زندگی

. شناخت گفتگوهای درونی خود

اکثر مواقع، وقتی شما کاری را خوب انجام نمی‌دهید، از دست خود خشمگین می‌شوید و خود را ملامت می‌کنید. این سرزنش‌ها در شرایط‌های مختلف زندگی خود را نشان می‌دهد و باعث تشکیل گفتگوهای درونی می‌شود. این گفتگوی درونی می‌تواند منفی باشد و شما را در تردید و ترس‌هایتان نگه دارد. اما در مواقعی هم این گفتگوها می‌تواند مثبت باشد و به شما جرأت دهد تا دست به کارهای خوب و تازه بزنید.

. شناخت افکار، احساسات و رفتار خود

شما در زندگی روزانه، پی‌درپی با محرک‌هایی مواجه می‌شوید که افکار شما را تشکیل می‌دهد. با شکل‌گیری افکارتان، احساساتتان برانگیخته می‌شوید. سپس دست به اعمال و رفتاری خاص می‌زنید. با شناخت افکار خود و اصلاح آن‌ها می‌توانید مدیریت زندگی‌تان را به‌دست بگیرید.

. شناخت خصوصیات رفتاری

هر فردی یکسری ویژگی‌های رفتاری مخصوص به خود دارد و به انجام بعضی از آن رفتارها عادت کرده است و آن‌ها را مرتب تکرار می‌کند.

مجموعه‌ای از رفتارهای شما در کنار هم، ویژگی رفتاری شما را نشان می‌دهد. برای مثال: مرتب، نامرتب، صبور، مسئولیت‌پذیر و وقت‌شناس و بادقت و...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۰۱۱۱۸۴
۱۳۹۹/۰۴/۰۹

عالی

Raha Azizi
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

خوب

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۱۶۷-۰-۴
تعداد صفحات۱۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۱۶۷-۰-۴