با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ملا امین

دانلود و خرید کتاب ملا امین

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ملا امین  نوشته  علی غبیشاوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ملا امین

کتاب ملا امین از مجموعه مهاجران نشر کتابستان معرفت نوشته علی غبیشاوی و مهدی شریفی، به فاجعه منا و جان باختن شمار زیادی از زائٰران خانه خدا در عید قربان سال ۱۳۹۴ می‌پردازد.

درباره کتاب ملا امین 

در میان شمار زیاد قربانیان حادثه منا، کاروانی ۵ نفره بودند که به شهدای قرآنی منا معروف شدند، کاروانی پنج نفره که وجه اشتراک‌شان انس با کلام مقدس بود. اصلاً سفر آمدن‌شان هم جایزهٔ برگزیده شدن در مسابقات بین‌المللی قرآن بود.

ملا امین و آثار دیگر مجموعه مهاجران تلاشی است برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این ۵ عزیز و پاسداشت خاطره همه جان باختگان حادثه منا.

این کتاب کوچک، شرحی‌ است از هزارتوی زندگی سفید شهید امین باوری

بخشی از کتاب ملا امین

اهالی یادشان است که امین چطور توی مساجد سلیج بزرگ شد. بیست سال قبل از به دنیا آمدن امین و شاید بیشتر، مردی به نام سید خلف زمینی را برای ساخت مسجد در یکی از کوچه‌های منطقهٔ سلیج وقف کرد. عمر سید قد نداد تا ساخته شدن مسجد را ببیند. آن زمان استادکار بنایی به نام اوس کاظم باوی، ساخت مسجد را به عهده گرفته و بنای ساده و جمع‌وجورش را خرد خرد و بعد از چند سال تمام کرد. اسم مسجد هم شد «مسجد باب الحوائج حضرت امام موسی کاظم (ع)». کار اوس کاظم اما با تمام شدن مسجد نه تمام که تازه شروع شده بود. اوس کاظم و بچه‌هایش شدند متولی و خادم و مؤذن و همه کارهٔ مسجد.

یک سال از نیمهٔ جنگ ایران و عراق گذشته بود که اوس کاظم برای سومین بار پسردار شد. اسمش را گذاشت امین. پسری که از وقتی توانست روی دو پایش بایستد، افتاد دنبال پدر و شب‌های محرم و صفر و رمضان که اوس کاظم، در حسینیه‌ها و مساجد و هیأت‌های سلیج حاضر می‌شد، همراهی‌اش کرد و بیشتر از هر جای دیگری در دنیا توی مسجد باب الحوائج دیده شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
آر-طاقچه
۱۳۹۹/۰۳/۲۳

خوب بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
حل شدن مشکل فاضلاب از اولین کارهای بزرگی بود که با پیگیری‌های امین به سلامت تمام شد اما آخرین کارش نبود. تعویض و تقویت ترانس‌های برق، تعریض پل کانال، تأمین کتاب برای کتابخانه‌های عمومی مساجد سلیج و خیلی کارهای ریز و درشت دیگر که توی سه چهار سال بعد انجام گرفت، اگر از طرف امین و رفقای محل دنبال نمی‌شد، شاید به این زودی به ثمر نمی‌نشست.
آر-طاقچه
آشنایی‌اش با آدم‌های شناخته شده، همان‌هایی که چندین و چند بار توی اختتامیهٔ مسابقات از دست‌شان جایزه گرفته بود، برای رسمی شدنش توی حراست استفاده نکرد. از هیچ کدام‌شان هم نخواست برایش وام مسکن جور کنند.
آر-طاقچه
وقتی خبرش آن‌قدر دهان به دهان می‌چرخید و می‌چرخید و می‌چرخید که به امین هم می‌رسید، دیگر فقط مشکلِ آن آدم نبود. تبدیل به یکی از دغدغه‌های امین هم می‌شد. دغدغه‌ای که راحتش نمی‌گذاشت و حتی تا سر کار هم همراهش می‌رفت و وادارش می‌کرد با همکاران و هم‌شیفتی‌هایش بنشیند و ازشان مشورت بگیرد بلکه بشود کمکی کرد. مشورت می‌گرفت، حرف می‌زد، بحث می‌کرد و راهی برای حل کردنش پیدا می‌شد.
آر-طاقچه
ولی کسی نمی‌دانست دور از چشم همه با همان شندرغاز حقوقی که می‌گرفت، جمعیت خیریه‌ای تشکیل داده
آر-طاقچه
ولی آن جمعیت خیریهٔ ده پانزده نفره، به عنوان یادگاری امین برای محله‌اش باقی ماند و نه تنها باقی ماند که بزرگ‌تر و بابرکت‌تر از زمان حضورش شد.
آر-طاقچه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۴۶۰-۶۷-۱
تعداد صفحات۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۴۶۰-۶۷-۱