با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تو؛ آیا ریه‌هایت برای عمری طولانی آماده‌اند؟ (کتاب پنجم)

دانلود و خرید کتاب تو؛ آیا ریه‌هایت برای عمری طولانی آماده‌اند؟ (کتاب پنجم)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تو؛ آیا ریه‌هایت برای عمری طولانی آماده‌اند؟ (کتاب پنجم)  نوشته  مایکل اف  رویزن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تو؛ آیا ریه‌هایت برای عمری طولانی آماده‌اند؟ (کتاب پنجم)

مایکل اف رویزن(۱۹۴۶-) و محمد سی اوز (۱۹۶۰-) پزشک هستند.

مجموعه «تو!» یک سری کتاب جیبی کاربردی با زبان ساده درباره تندرستی است که هر کدام از یازده کتاب این مجموعه، به بررسی یک زمینه پزشکی و بهداشتی می‌پردازد.

در بخشی از پنجمین کتاب این مجموعه که درباره سیستم تنفسی است آمده:

«افراد در طول حیات تنها در سه موقعیت به تنفسشان فکر می‌کنند: وقتی نفسشان بوی بد می‌دهد (سیر) ؛ زمانی که در معرض خطر قریب‌الوقوع خفگی قرار گرفته باشند (مار بوآ) و وقتی نفسشان سنگین شده باشد و تند‌تند تنفس کنند (بعد از ورزش کردن) . جز در این مواقع، افراد اصلاً به عمل تنفس توجه نمی‌کنند. سیستم تنفسی به‌عنوان سیستم اصلی تهویه و هوا‌رسانی بدن، مسؤول تهویه‌ی کل خانه‌تان است. تنفس همچون سیستم گرمایشی و تهویه‌ی مطبوع یکی از چیزهایی است که وقتی درست کار می‌کند، اصلاً به آن توجهی نمی‌کنیم. زندگی می‌کنیم، ‌پس تنفس می‌کنیم. در سیستم تهویه و هوارسانی بدن، ‌شش‌ها به‌طور غیرارادی هوا را داخل بدن می‌کشند و بیرون می‌دهند. اغلب مردم تصور می‌کنند تا زمانی که بدن را با سموم آسیب‌رسان به مجاری تنفسی، همچون نیکوتین و یا دود کارخانه‌ها آلوده نکنیم، ‌این هواکش‌ها و مجاری تنفسی در طول حیات به‌درستی عمل می‌کنند. این موضوع صحیح به‌نظر می‌رسد؛ ولی کاملاً اشتباه است. بدون شک سیگار کشیدن و دیگر سموم محیطی آسیب‌های جدی به مجاری هوا وارد می‌کنند، ولی بسیاری از عوامل دیگری می‌تواند بر شیوه‌ی تنفس و گرفتن اکسیژن و بیرون دادن دی اکسید کربن توسط شش‌ها تأثیر گذارد و آن را تغییر دهد...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
sara
۱۳۹۶/۱۰/۲۸

کتاب های خوبی برای بچه های علاقه مند به زیست هستش من همه ی کتاب هاش رو خریدم واقعا خوبه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
مژک‌ها همچون جاروهای کوچک عمل می‌کنند و همه‌ی آشغال‌ها و میکروب‌هایی را که به اخلاط چسبیده‌اند. بیرون می‌ریزند. این جاروها با سرعت عمل می‌کنند، مثل برف‌پاک‌کن‌هایی که باسرعت حرکت می‌کنند- و مرتباً به جلو و عقب حرکت می‌کنند تا شش‌ها را از چیزهای آلوده‌ای که با هر نفس وارد شش‌ها می‌شوند، پاک کنند (به همین دلیل محل زندگی‌تان تأثیر زیادی بر جریان پیر شدن شما دارد، چون در شهرهای بزرگ‌تر سموم و آلاینده‌های بیشتری وجود دارد) . باید بدانید که دود سیگار مژک‌ها را می‌کشد و با این کار اساساً عملکرد مژک‌ها را در حفاظت از شش‌ها در مقابل سموم مختل می‌کند.
سیستماتیک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۱۱/۰۱
شابک۹۶۴-۷۶۴۰-۵۷-۹
تعداد صفحات۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۱۱/۰۱
شابک۹۶۴-۷۶۴۰-۵۷-۹