با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خیلی دور، خیلی نزدیک

دانلود و خرید کتاب خیلی دور، خیلی نزدیک

جستارهایی از تفاوت در اندیشه‌ها

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خیلی دور، خیلی نزدیک  نوشته  سیدکاظم علوی‌پناه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خیلی دور، خیلی نزدیک

کتاب خیلی دور، خیلی نزدیک نوشته سید کاظم علوی‌پناه است این کتاب جستارهایی است از تفاوت اندیشه‌ها در جهان. این کتاب مرزی است بین یک تجربه فردی و یک مقاله علمی و همین امر کتاب را جذاب کرده است. این کتاب روایتی است از تجربیات و احساسات انسانی. نویسنده با نگاهی جهان شمول احساسات و اندیشه‌ها آدمی را بررسی می‌کند. این کتاب تجربه‌ای متفاوت از تفکرات و نیازهای انسانی را به خواننده منتقل می‌کند.

خواندن کتاب خیلی دور، خیلی نزدیک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به مباحث فلسفی و دیدگاه‌های اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب خیلی دور، خیلی نزدیک

در این کتاب، با گزارش‌هایی از این‌سوی خشکی تا آن‌سوی آب می‌گویم! در واقع دوراهی این‌سوی آب و آن‌سوی خشکی را مطرح می‌کنم. می‌خواهم از خشکی بگویم برای آن‌که آن‌قدر خشک نباشیم که آب از انگشتان‌مان نچکد. می‌خواهم از دریا بگویم به این امید که آن‌قدر خشک‌بخت نباشیم که اگر آب از سرمان گذشت، تر نشود. آن‌قدر که از نرمی آب می‌گویم، از سختی خشکی نمی‌گویم؛ زیرا سختی خشکی را توان مقاومت در برابر نرمی آب نیست، چون نرمی بر سختی چیره می‌شود پس از نرمی دل می‌گویم، چرا که نرمی دل را کسی قیمت ننهاده. اگر از آب زیاد گفته‌ام برای آن است که آب‌گونه باشیم و هر چه پلیدی است بشوییم. ماهیان با خشکی در جنگ‌اند. ما هم اگر در خشکی گرفتاریم و از آب دور، دست‌کم مانند آب و آیینه‌سان باشیم، یعنی هر چه ندیدیم، نگوییم و هر چه دیدیم، همان را گوییم و در یک کلام دروغ نگوییم. مانند آب، روان و چون چشمه زلال باشیم تا بتوانیم در نهر عشق به سوی معشوق سرازیر شویم. این آب است که می‌داند آبادانی کجاست و به سوی آن می‌رود زیرا آب، مایهٔ حیات است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۶۳۹۳-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۶۳۹۳-۹