با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فراسوی ترس و طمع

دانلود و خرید کتاب فراسوی ترس و طمع

درک مالی رفتاری و روان‌شناسی سرمایه‌گذاری

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فراسوی ترس و طمع  نوشته  هرش شفرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فراسوی ترس و طمع

فراسوی ترس و طمع، درک مالی رفتاری و روان‌شناسی سرمایه‌گذاری اثری از هری شفرین است که با ترجمه مهدی ملک‌پور در انتشارات دنیای اقتصاد به چاپ رسیده است. این اثر درباره تاثیر روان‌شناسی بر محیط مالی سخن می‌گوید.

مالی رفتاری به عنوان یک زمینه مطالعاتی در حال شکوفایی است و این شکوفایی نه‌فقط در محیط دانشگاهی که در آن موضوعات مالی مطالعه می‌شوند رخ می‌دهد؛ بلکه در عمل نیز که مفاهیم مالی رفته‌رفته به صورت روزمره به کار گرفته می‌شوند رخ می‌نماید. کافی است فرد یک جستجوی اینترنتی درباره «مالی رفتاری» انجام دهد تا به دامنه گسترش این زمینه مطالعاتی پی ببرد.

مالی رفتاری در حال حاضر در همه دانشکده‌های پیشتاز مالی دانشگاه‌های ایالات‌متحده ارائه و تدریس می‌شود.

درباره کتاب فراسوی ترس و طمع

هری شفرین عقیده دارد سوگیری‌ها و توهمات ادراکی از جمله اعتماد به نفس بیش‌از حد، اتکای بیش از حد به عواطف و قواعد سرانگشتی و... در همه زمینه‌های مالی تاثیر دارد از سرمایه‌گذاری‌های فردی گرفته تا تحلیل های اقتصادی در رسانه‌ها و... درواقع مردم پردازش‌کنندگانی ناقص از اطلاعات هستند و به‌طور مکرر در معرض سوگیری و توهمات ادراکی قرار دارند. او در کتابش به تشخیص تاثیر روان‌شناسی بر بر فرد، بر دیگران و در مقیاس بزرگ‌تر، بر محیط مالی پرداخته است. این کتاب درواقع اولین اثر درباره مالی رفتاری است.

هری شفرین در کتاب فراسوی ترس و طمع نشان می‌دهد که روان‌شناسی در کل چشم‌انداز مالی نفوذ می‌کند بنابراین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باید خودر را از افتادن به دام اعتماد به نفس‌های بیبش‌از حد و تصمیم‌گیری‌های احساسی و بر پایه الهام و شهود و.... مصون کنند. او در این کتاب در فصول جداگانه تاثیر اشتباهات و خطاهای ذهن و ادراکی را بر زمینه‌های مختلف مالی از سرمایه‌گداری گرفته تا پیش‌بینی‌بازار و قیمت‌گذاری و کارکردهای خاص مالی دیگر بررسی کرده است.

 خواندن کتاب فراسوی ترس و طمع را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 پژوهشگران و متخصصان حوزه اقتصاد رفتاری را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم. 

بخشی از کتاب فراسوی ترس و طمع

خطاهای شناختی خطاهایی هستند که از شیوه تفکر مردم ریشه می‌گیرند؛ اما در توصیف ابهام‌گریزی به صورت ترس از ناشناخته‌ها نظر من این است که برخی پدیده ها صرفا شناختی نیستند و ترکیبی از احساس و آگاهی را شامل می‌شوند. پژوهشگران شواهد وافری از نقش احساسات و عواطف در شیوه به خاطر آوردن رخدادها توسط مردم به دست آورده اند؛ بنابراین پدیده‌های شامل خطای ذهنی دسترس‌پذیری می‌تواند بازتابی از هر دو عنصر شناختی و احساسی باشد. در زیر مثالی می‌آورم.

در سال ۱۹۷۲، شاخص داوجونز در ۱۰۲۰ واحد بسته شد. در ۱۹۸۲، مقدار شاخص در ۱۰۴۷ یعنی ۲۷ واحد بالاتر از مقدار شاخص در ده سال قبل از آن بسته شد. در بین این سال‌ها، شاخص داو جونز نوسان زیادی داشت و حتی رکورد چهار سال مداوم منفی را به خود دید. در این دوره تورم باعث افت خرید یک دلار تا ۶۶ درصد شد. در سال ۱۹۹۵ مقاله‌ای در مجله وال‌استریت‌ژورنال به چاپ رسید که نقل و قولی از راسل فولر، رییس مدیریت دارایی RJF (اکنون با نام مدیریت دارایی تِیلر و فولرشناخته می‌شود) که در سن‌متئو۴۹ کالیفرنیا قرار دارد، منتشر کرد: «افرادی مثل من که از سال ۷۴-۱۹۷۳ در این شغل هستند و سقوط آن زمان را دیده‌اند هنوز هم از تجربه آن سقوط در هراس هستند. احتمال تکرار آن سقوط بسیار پایین است اما بسیاری از افراد مشغول در این کسب‌وکار ۲۰ سال گذشته را در ترس از وقوع مجدد آن سپری کرده‌اند».


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مهرداد معتمد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱

کتابی فوق‌العاده جامع و کاربردی برای کشف روانشناختی معامله‌گران. نویسنده بخاطر این کتاب برنده نوبل اقتصاد شده. کتاب خیلی خیلی جامع است و برای بنده به شخصه نیمه اول کتاب کاربردی بود و نیمه دوم کمک چندانی نکرد. برای خواندن

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۷-۰۶۷-۹
تعداد صفحات۵۶۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۷-۰۶۷-۹

تجربه بهتر در اپلیکیشن