با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی

دانلود و خرید کتاب تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی  نوشته  هوآنگ وی‌وی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی

کتاب تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی نوشته هوآنگ وی‌وی است و شهاب لطفعلی آن را ترجمه کرده است. هوآوی حدوداً سه دهه بعد از آغاز به‌کار خود، به‌عنوان یکی از عاملان پیشرو در صنعت ارتباطات جهانی ظاهر شد. مردم اغلب می‌پرسند هوآوی چگونه توانسته در رقابت فناوری پیشرفته جهانی به آن چه که امروز هست برسد؟ این کتاب به این پرسش پاسخ می‌دهد. رشد هوآوی را می‌توان به شایستگی‌های اصلی آن یعنی مشتری‌محور ماندن، انگیزه بخشیدن برای تعهد، پشت کار و رشد به‌وسیله تفکر و تعمق ساخته شده‌اند نسبت داد. وقتی ۱۵۰.۰۰۰ کارمند دانش‌محور گرد هم جمع شدند، اهمیت مدیریت نیروی انسانی -که درواقع برتر از فناوری و سرمایه می‌باشد-مشخص شد. ای کتاب در یک پژوهش جامع به مدیریت منابع انسانی این شرکت پرداخته است.

خواندن کتاب تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام صاحبان کسب و کار و مدیران منابع انسانی شرکت‌ها پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب تعهد؛ فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی

مهمترین هدف اساسی یک بنگاه اقتصادی بقاء و ماندگاری مداوم است. شرکت‌هایی که در مقایسه با رقبای خویش بقای بیش‌تر داشته‌اند، ثابت کرده‌اند که بهترین هستند. ازآن‌جاکه بقاء مسأله بسیار مهمی به شمار می‌رود، یک بنگاه اقتصادی نباید هرگز کنکاش خود برای نحوه بقاء، علت نیاز به بقاء و نوع ارزشی که می‌تواند ایجاد کند را متوقف سازد. یک بنگاه اقتصادی برای بقاء و ماندگاری خود باید مشتری داشته باشد؛ برای کسب مشتری باید نیاز آنان را به نحو بهتری تأمین کرده و برای آن‌ها ارزش‌آفرینی نماید. ارزش چیست؟ در اقتصاد، ارزش به قابلیت‌های کنونی و بالقوه یک شرکت برای ایجاد سود گفته می‌شود؛ به زبان ساده‌تر، ارزش برابر با رشد مداوم که درک هوآوی از ارزش است، می‌باشد.

ارزش‌آفرینی تا اندازه‌ای یک تناقض است: هرچه شرکت خودخواه‌تر باشد فاصله بیشتری از اهداف خود می‌گیرد. در حالت عکس، اگر شرکت تاآن‌جاکه می‌تواند تلاش کند تا برای دیگران ارزش‌آفرینی نماید، این‌کار منجر به رشد و پیشرفت آن خواهد شد. رن ژنگفی، مدیرعامل هوآوی، با درک صحیح این مطلب، معتقد است که هوآوی فقط برای خدمت به مشتریان ایجاد شده است.

بنابراین ارزش چگونه ایجاد می‌شود؟ از دیدگاه رن: "منابع تمام شدنی هستند؛ تنها فرهنگ است که باقی می‌ماند. هوآوی هیچ منبع طبیعی ندارد که به آن متکی باشد. آن‌چه ما داریم قدرت ذهن کارکنان‌مان است و این برای ما به مثابه نفت، جنگل و زغال‌سنگ است. نبوغ انسانی خلق کننده همه ثروت‌ها است." ارزشمندترین منابعی که یک شرکت می‌تواند همیشه داشته باشد مردم هستند. آن‌ها پتانسیل عظیمی برای ارزش‌آفرینی دارند. این ایده آنقدر ساده به‌نظر می‌رسد که اکثر مردم آن را نادیده می‌گیرند. اما این ایده ساده‌ترین ایدهای است که بزرگ‌ترین شرکت‌ها را می‌سازد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۴)
. در هوآوی همه کارکنان باور دارند دستیابی به فرصت‌ها از طریق کار سخت فراهم می‌شود و مهمترین مسئله برای انجام بهترین کارها “تعهد” است که این مهمترین استراتژی برای انجام کارها که در هوآوی است.
استادی
مهمترین عوامل کلیدی موفقیت در کسب‌وکار، مدیریت منابع‌انسانی و یا مدیریت سرمایه انسانی است. آموختم، اگر مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین ساختمان در بهترین منطقه شهر با بهترین دکوراسیون و مبلمان را داشته باشید یا اگر پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات با پیشرفته‌ترین تجهیزات را تهیه کرده باشید ولی در بخش مدیریت منابع‌انسانی مشکل داشته باشید قطعا دچار خسران خواهید شد. برعکس اگر فقط و فقط تیم خوبی داشته باشید با استفاده از گاراژ منزل می‌توانید صاحب همه امکانات فوق شوید.
استادی
هوآوی هیچ منبع طبیعی ندارد که به آن متکی باشد. آن‌چه ما داریم قدرت ذهنی کارکنان‌مان است و این برای ما مشابه نفت، جنگل و زغال‌سنگ است. نبوغ انسانی خلق کننده تمام ثروت‌هاست.
استادی
رشد هوآوی را می‌توان به شایستگی‌های اصلی آن یعنی مشتری‌محور ماندن، انگیزه بخشیدن برای تعهد، پشت کار و رشد به‌وسیله تفکر و تعمق ساخته شده‌اند نسبت داد. وقتی ۱۵۰.۰۰۰ کارمند دانش‌محور گرد هم جمع شدند، اهمیت مدیریت نیروی انسانی -که درواقع برتر از فناوری و سرمایه می‌باشد-مشخص شد.
استادی
مردم اغلب می‌پرسند: هوآوی چگونه توانسته در رقابت فناوری پیشرفته جهانی به‌جایگاه امروزی خود برسد؟ پاسخ در "شایستگی‌های اصلی" هوآوی براساس ارزش‌های اصلی مشتریان، تعهد و پشتکارمی‌باشد. وقتی ۱۷۰.۰۰۰ کارمند دانش‌محور دورهم جمع شده‌اند، اهمیت مدیریت منابع‌انسانی تا حد زیادی روشن می‌شود؛ درواقع، این مسأله نسبت به فناوری و سرمایه اولویت دارد.
استادی
زآن‌جاکه بقاء مسأله بسیار مهمی به شمار می‌رود، یک بنگاه اقتصادی نباید هرگز کنکاش خود برای نحوه بقاء، علت نیاز به بقاء و نوع ارزشی که می‌تواند ایجاد کند را متوقف سازد.
استادی
یک بنگاه اقتصادی برای بقاء و ماندگاری خود باید مشتری داشته باشد؛ برای کسب مشتری باید نیاز آنان را به نحو بهتری تأمین کرده و برای آن‌ها ارزش‌آفرینی نماید.
استادی
. ارزش چیست؟ در اقتصاد، ارزش به قابلیت‌های کنونی و بالقوه یک شرکت برای ایجاد سود گفته می‌شود؛ به زبان ساده‌تر، ارزش برابر با رشد مداوم که درک هوآوی از ارزش است، می‌باشد.
استادی
هرچه شرکت خودخواه‌تر باشد فاصله بیشتری از اهداف خود می‌گیرد. در حالت عکس، اگر شرکت تاآن‌جاکه می‌تواند تلاش کند تا برای دیگران ارزش‌آفرینی نماید، این‌کار منجر به رشد و پیشرفت آن خواهد شد.
استادی
هوآوی هیچ منبع طبیعی ندارد که به آن متکی باشد. آن‌چه ما داریم قدرت ذهن کارکنان‌مان است و این برای ما به مثابه نفت، جنگل و زغال‌سنگ است. نبوغ انسانی خلق کننده همه ثروت‌ها است." ارزشمندترین منابعی که یک شرکت می‌تواند همیشه داشته باشد مردم هستند. آن‌ها پتانسیل عظیمی برای ارزش‌آفرینی دارند. این ایده آنقدر ساده به‌نظر می‌رسد که اکثر مردم آن را نادیده می‌گیرند. اما این ایده ساده‌ترین ایدهای است که بزرگ‌ترین شرکت‌ها را می‌سازد.
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۲۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB