با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علی و جاری حکمت؛ دفتر اول

دانلود و خرید کتاب علی و جاری حکمت؛ دفتر اول

شرح و تفسیر کلمات قصار نهج‌البلاغه

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علی و جاری حکمت؛ دفتر اول  نوشته  سید عبدالمجید فلسفیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب علی و جاری حکمت؛ دفتر اول

علی و جاری حکمت؛ دفتر اول، نوشته سیدعبدالمجید فلسفیان، شرح و تفسیر کلمات قصار نهج‌البلاغه حضرت امیر مومنان، علی علیه‌السلام است.

نهج‌البلاغهٔ علی (ع) که بخشی از وحی خاتم است توسط فرزند وارسته او سید رضی در سه بخش خطبه‌ها و نامه‌ها و حکمت‌ها جمع‌آوری شده است که می‌توان آن را بر اساس مقاصد علی به حکمت و موعظه و جدال احسن، تبویب نمود؛ چرا که علی لسان صدق ابراهیم و دروازهٔ شهر علم رسول و وصی و حامل رسالت رسول و تداوم دهندهٔ آن و هادی امت اوست. آن گونه که به رسول امر می‌شود: «ادع الی سبیل ربّک بالحکمة و الموعظة الحسنة و جادلهم بالتی هی احسن...»؛ با حکمت و وعظ زیبا و جدال نیکو به راه پروردگارت دعوت کن.

این امر نیز متوجه وصّی او نیز هست و علی نیز مأمور است که حیاتش را در راه هدایت امت رسول به پایان برساند تا بتواند در نهایت به مادرش کعبه سوگند یاد کند: «فزت و ربّ الکعبة». و به جهت عظمت چنین فرزندی، جهان شیدای چنان مادری شود و تا همیشهٔ هستی، طواف به گرد او بر همگان واجب گردد.

چنین شخصیتی با چنین رسالت و مقصدی انسان را وادار می‌کند بر اساس اضطراری که ـ با توجه به نیازهای گسترده‌اش ـ به وحی دارد در برابر سخن او خود را مخاطب ببیند و علی را گویندهٔ زنده‌ای بداند و تنها راه فوز و فلاح و رویش و رستگاری را، تسلیم و تقرب به او بداند. و اگر این شرایط را در خود جریان دهد، به حاقّ حکمت‌های علی تفقه پیدا می‌کند و از جهل و ضلال و ظلمت رهایی پیدا می‌کند و زبان به حکمت می‌گشاید و حکمت، خیر کثیری است که نور آن بر قلب انسان می‌تابد و سخنی است که انسان را از پرتگاه جهالت و سفاهت و گم شدن و ضلالت و ظلمت و تاریکی کور باز می‌دارد و از «شفا جرف هار» و سقوط و سوختن رهایی می‌دهد.

 این کتاب گلستان نهج‌البلاغه را گشوده و حکمت‌های ناب این کتاب بزرگ را برای مخاطب استخراج و تفسیر کرده است. در این دفتر بیش از ۴۰ حکمت نهج‌البلاغه و تفاسیر آنها را می‌خوانید.

 خواندن کتاب علی و جاری حکمت؛ دفتر اول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به آشنایی با نهج‌البلاغه و بهره‌بردن از حکمت‌های ناب این کتاب امیرالمومنین

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
m.m
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

عالیس

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۳۲-۳۴-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۳۲-۳۴-۷