با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
همچون یک داستان

دانلود و خرید کتاب همچون یک داستان

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همچون یک داستان  نوشته  دانیال پناک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب همچون یک داستان

کتاب همچون یک داستان نوشته دانیل پناک با ترجمه بیتا خلیلی و منصوره شجاعی منتشر شده است. این کتاب که زبانی طنز دارد با نگاهی اجتماعی سعی به بررسی باور‌ها و اعتقادات سنتی مردم دارد.

درباره کتاب همچون یک داستان

این کتاب یک نقد طنازانه است به سنت‌ها و باورهای غلطی که تعلیم و تربیت فرهنگ کشور نویسنده‌ها آن‌ها را ساخته است و دهه‌ها مردم را وادار به اطاعت از آن می‌کند. کتاب با زبانی طنز سخت‌ترین و خشک‌ترین اصول و مفاهیم آموزش و پرورش را در ارتباط با مطالعه به نقد کشیده است. این کتاب در چهار بخش منتشر شده است.  وی نظریه‌های خویش را در قالب چهار بخش تولید کیمیاگر؛ باید مطالعه کرد (جزم‌اندیشی)؛ پیش به سوی خواندن و قرائت ما از ده فرمان (یا حقوق زوال‌ناپذیر خواندن) ارائه کرده است. نویسنده سعی دارد به تمام خوانندگان بگوید روش‌های آموزشی امروز فقط کودکان و نوجوانان را از خواندن و یاد گرفتن متنفر می‌کند.

خواندن کتاب همچون یک داستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنم

بخشی از کتاب همچون یک داستان

نخستین چیزی که در لحظه‌های بی‌خوابی به یادمان می‌آید، شب‌های داستان‌خوانی و قصه‌گویی، کنار تخت کودکی‌اش ــ در ساعتی مشخص و با حرکاتی ثابت و همیشگی است ــ عبادت شبانگاهان، دمی برای رسیدن به آرامش، از پسِ روزی پرهیاهو، لحظه پیوندی بدون شرط، سکوت معنادار پیش از گفتن کلام آغازین یک قصه، که سرانجام در طنین صدایمان برایش گفته می‌شود و قطعه‌هایی از آیین شباهنگام. آری؛ قصه‌ای که هر شب خوانده می‌شد، زیباترین روش برای عبادت شبانگاهی بدون هیچ چشمداشتی و نه همچون مناسک آدمیان در ازای بخشش گناهان خویش، هیچ‌کس در پی واداشتن کسی به اعتراف گناهی نبود، هیچ‌کس در پی تصاحب تکه‌ای از بهشت نبود، این گاهِ به هم پیوستن بود. تنها گواه میان ما، کتاب بود، بهشتِ یگانه: همدلی و صمیمت. بدون شناختن آن هیچ‌گاه به نقش اصلی قصه و حتی بیش‌تر به نقش اصلی هنر پی نخواهیم برد و آن هیچ‌چیز نیست مگر چیرگی صلح بر عناد آدمیان.

عشق در پوسته‌ای نو.

به رایگان.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
سنگینی و وزن هر کتاب را میزان اطلاعات درون آن تعیین می‌کند.
toobakiani
«خواندن، به یقین، خواندن چیز دیگری است. خواندن یک کنش است!» کاملا صحیح است، همان‌که تو می‌گویی، خواندن یک کنش است. عمل خواندن واقعآ همین است. درصورتی‌که تلویزیون و اگر خوب فکر کنیم حتی سینما... همه چیز بدون هیچ تلاشی برایمان آماده است. لقمه جویده‌شده، تصویر، صدا، دکور، موسیقی متن برای صحنه‌هایی که احیانآ متوجه منظور فیلمساز نمی‌شوی... دری که با جیرجیری اسرارآمیز بر پاشنه می‌چرخد تا وحشتِ لحظه‌های ترسناک را منتقل کند... درحالی‌که همه این‌ها هنگام خواندن باید در تخیل تو اتفاق بیفتد. خواندن، جریان پیوسته آفرینش است.
toobakiani
مقصر مدرسه است: روش نادرست آموزش خواندن، عدم هماهنگی برنامه‌ریزی‌های آموزشی، ناکارآمد بودن آموزگاران، کهنگی ساختمان‌های مدرسه‌ها، فقدان کتابخانه. و دیگر چه؟ آه، بله، بودجه وزارت فرهنگ... فقری غریب، و در نهایت اختصاص ناچیزترین بخش این بودجه ناکافی برای خرید کتاب. در چنین اوضاع و احوالی، چگونه انتظار دارید که پسرم، دخترم، فرزندان و جوان‌هایمان کتابخوان شوند؟
toobakiani
«بله وقتی کت می‌خریم حواسمان باشد که جیبش اندازه کتاب جیبی باشد!»
Ali Rezaei

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۱۸۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB