با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داریوش هخامنشی

دانلود و خرید کتاب داریوش هخامنشی

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داریوش هخامنشی  نوشته  کاوان درویشی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داریوش هخامنشی

این سرزمین میراثی است بس عظیم برای همه ما ایرانیان که به آن افتخار می‌کنیم و برای شناخت آن همواره در تلاش و تکاپو هستیم. ملتی که همواره پویا، سازنده و پرافتخار و مقاوم بوده و در هر دوره‌ای اقوام دیگر را تحت سرشت مقدس خود قرار داده و دنیا را وادار به تعظیم در مقابل خود نموده‌اند. از جمله کاملترین و مهمترین دوره‌های تاریخی این سرزمین امپراتوری هخامنشی است که در سده ششم ق.م. توسط کورش بزرگ تاسیس گردید. هخامنشیان از جمله بزرگترین و مقتدرترین حکومت‌های جهان باستان بوده که توانسته‌اند بر بیشتر کشورهای شناخته شده آن زمان فرمانروایی نمایند. این سلسله توانست تأثیرات بسیار شگرفی در زمینه‌های مختلف از جمله مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… بر جای بگذارد. یکی از مهمترین تأثیرات آن در زمینه هنر است که میتوان نمونه بارز آن را در تخت جمشید مشاهده کرد. تخت جمشید یادمانی است برای گفتگوی تمدن‌ها با معماری بی نظیرش. معمار بزرگ آن داریوش یکم هخامنشی است که می‌توان با صراحت او را فردی استثنایی دانست، اقدامات و اصلاحات او دلیلی است بر این مدعا. او تخت جمشید را بوجود آورد که اقتدار حکومت خویش را به جهانیان بنمایاند. آنچه که ارائه می‌شود مربوط به چگونگی به قدرت رسیدن داریوش یکم، شرحی از شخصیت او، اقدامات و دلایل ساخت تخت جمشید و برخی از ویژگی‌های معماری آن است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۰۳۵۴۲۵
۱۳۹۸/۰۳/۱۱

خوبه

mahyart256
۱۳۹۸/۰۱/۱۵

داریوش بزرگ،کوروش بزرگ؛مهرداد دوم بزرگ اشکانی و شاپور بزرگ ساسانی تنها پادشاهانی تو تاریخ ایران هستن که بهشون لقب بزرگ یا کبیر به خاطر خدماتی که به ایران زمین کردن اعطا شده ولی به نظرم داناترین و تواناترینشون داریوش بزرگ

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۸۶۲-۹۷-۹
تعداد صفحات۹۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۸۶۲-۹۷-۹