با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اندیشه‌ی پست مدرن

دانلود و خرید کتاب اندیشه‌ی پست مدرن

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اندیشه‌ی پست مدرن  نوشته  رضا داوری اردکانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اندیشه‌ی پست مدرن

کتاب اندیشه‌ی پست مدرن نوشته دکتر رضا داوری اردکانی به پست‌مدرنیسم در دنیای حال می‌پردازد. کتاب اندیشه ی پست مدرن که کتابی تألیفی است سعی کرده پسامدرنیسم را وضح و قابل فهم شرح دهد.

درباره کتاب اندیشه‌ی پست مدرن

کتاب اندیشه ی پست مدرن به ریشه‌های پسامدرنیسم ابتدا در غرب و سپس در ایران می‌پردازد. فیلسوف پسامدرن ادعا می‌کند مفهوم این مکتب و جنبش فکری را در آثار شاعران و نویسندگان می‌شود دید اما حقیقت این است هر جنبشی نگرشی به دنبال دارد این نگرش برای فهم بهتر نیازمند شناخت پیشینه و مبانی تئوری است. این کتاب سعی دارد جدا از هر آنچه تا به امروز ترجمه شده است مفهومی جامع از این مکتب ارائه کند.

خواندن کتاب اندیشه‌ی پست مدرن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای علاقه‌مندان به فلسفه و جامعه‌شناسی و ادبیات مناسب است چون کمک می‌کند اطلاعات جامعی از این جنبش پیدا کنند.

بخش هایی از کتاب اندیشه‌ی پست مدرن

صاحب‌نظران جهان رو به توسعه که می‌گویند بگذاریم به مراحل آخر تجدد برسیم و آنوقت برای پست‌مدرن هم فکری می‌کنیم راهنمایان راه نشناسند و ظاهرآ توجه ندارند که سیر موفق در راه مدرنیته مستلزم شناخت راه است و راه‌شناسان باید بکوشند راه را با حواشی آن و تا نهایتش تا هر جا که می‌توانند بشناسند و اگر جز این بود رهروان به ره‌شناس نیاز نداشتند و خود به روش آزمایش و خطا راه می‌پیمودند. پست‌مدرن به یک اعتبار قسمتی از راه تجدد است که دیگر روشن و هموار نیست و روندگانش به جای پیش روی به چپ و راست می‌زنند و منزل را وسعت می‌دهند. درست بگوییم اندیشه پست‌مدرن تفکر دوران عسرت مدرنیته است و از ذات مدرنیته می‌پرسد و در آن تأمل می‌کند. آیا دوستداران تجدد نمی‌خواهند بدانند که چه چیز را دوست می‌دارند و آنچه را که دوست می‌دارند چیست و آیا گمان نمی‌کنند که اگر این را بدانند راه را بهتر می‌شناسند، شاید بتوانند شرایط و لوازم پیمودن آن را فراهم کنند. اگر می‌گویند که کار را سهل گرفته‌ام و اندیشه پست‌مدرن را تا سطح نقد اجتماعی ـ سیاسی جهان مدرن تنزل داده‌ام گفته را درک می‌کنم. این‌همه سخن فلسفی که در باب زبان و هنر و علم و تاریخ و فلسفه آمده و بحثهایی که در مبانی فلسفه‌ها صورت گرفته است به یک نقد اجتماعی تحویل نمی‌شود

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
seza68
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

تنها مشکلش این بود که یه سری از مباحث چند بار تکرار شده بود. دلیل این امر هم این است که بخش اول کتاب سخنرانی بود و بخش دوم متن نوشته شده و کل کتاب متن پیوسته نیست. در کل

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
به نظر ویتگن‌اشتاین تمام بینش متجدد جهان بر این وهم قرار دارد که به اصطلاح قوانین طبیعی تبیین پدیدارهای طبیعت هستند و به این جهت اشخاص چنان به قوانین طبیعت می‌نگرند که گویی بی‌چون و چرا و تردید ناپذیرند و از این حیث با مردم جامعه‌های کهن که به ارباب انواع و اراده‌های غیبی اعتقاد داشتند تفاوتی ندارند.
seza68
مسلمآ مباحث تجدد با سیاست پیوند دارد اما از موضع سیاسی در این بحث‌ها نباید وارد شد، زیرا با این بحث‌هاست که تکلیف سیاست روشن می‌شود، نه اینکه سیاست راه تفکر را معین کند.
seza68
دوران پست‌مدرن، دوران غلبه تفرقه است.
seza68
پست‌مدرن منکر عقل نیست؛ می‌گوید که اگر فلسفه بحث در باب شرایط امکان چیزهاست پس باید ببینیم آیا شرایط امکان عقل چیست و این شرایط وجود دارد یا نه
seza68

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۲-۶۱۹-۵
تعداد صفحات۱۸۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۲-۶۱۹-۵