با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بزرگ‌کردن نوجوان

دانلود و خرید کتاب بزرگ‌کردن نوجوان

توصیه‌های جادویی برای زندگی بهتر ۳

۳٫۶ از ۸ نظر
۳٫۶ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بزرگ‌کردن نوجوان  نوشته  کیت کلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بزرگ‌کردن نوجوان

بزرگ‌کردن نوجوان نوشته کیت کلی، کتاب سوم از مجموعه کتاب‌های توصیه‌های جادویی برای زندگی بهتر است. کیت کلی در این کتاب به طور مفصل درباره ارتباط با نوجوانان در طول فرایند رشد آنها صحبت کرده است.

اغلب ما می‌دانیم با همسر و دوستان و پدرومادر خود چطور صحبت کنیم، چطور آنها را تشویق کنیم چطور نصیحت کنیم و چگونه نظراتمان را با آنها درمیان بگذاریم اما وقتی به یک نوجوان می‌رسیم، گیج می‌شویم و بیشتر یک موجود فضایی را مقابلمان میإینیم تا یک انسان عادی.

درباره کتاب بزرگ کردن نوجوان

کتاب بزرگ‌کردن نوجوان به شما آموزش می‌دهد که چطور با نوجوانتان باشید تا او دوران نوجوانی موفقی را پشت سر بگذارد. چگونه مطمئن شوید چه قانونی کی و کجا باید انجام شوید و یادبگیرید که چطور در وضع و اجرای قوانین انعطاف‌پذیر باشید و به فرزندتان سخت نگیرید.

کلی در این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه به فرزند خود ریشه و بال بدهید.

بیشتر مطالب این کتاب در مورد ریشه‌ها، اهمیت خانواده، خانه و بزرگ کردن کودکانی است که نسبت به خود احساس مثبت و خوبی دارند و به آن‌ها کمک می‌کند تا خوب پرورش یابند و به مردان و زنانی خوب و قوی تبدیل شوند.

بخش دیگری از این کتاب در مورد «بال‌ها» است؛ به نوجوان شما نشان می‌دهد چگونه کاری را انجام دهد و سپس براساس ویژگی‌ها و شایستگی‌های خود موفق شود یا شکست بخورد.

توصیه‌های این کتاب بسیار دوستانه و ساده‌اند و نمونه‌های گویایی برای کمک به درک بهتر مطالب دارند.

خواندن کتاب بزرگ‌کردن نوجوان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مخاطبان اصلی این کتاب والدینی هستند که فرزندشان به سن نوجوانی رسیده و یا در آستانه ورود به این دوران حساس است.

درباره کیت کلی

کیت کلی نویسنده‌ای حرفه‌ای است که در زمینهٔ نگارش غیرتخیلی تخصص دارد. او نویسندهٔ کتاب «خودتان را سازماندهی کنید!» است که از زمان چاپ آن در سال ۱۹۸۶ تاکنون ۳۵۰.۰۰۰ جلد از آن منتشر شده است، هم‌چنین در نوشتن چند کتاب دیگر از جمله «شغل‌ها!» و کتاب مجلهٔ «والدین»، «بزرگ کردن فرزند سالم» و «روز انتخاب» همکاری داشته است. کیت کلی فعالیت نشر هم دارد و عنوان‌های جالبی را برای صاحبان مشاغل تولید می‌کند و می‌فروشد از جمله «راهنمای عمومی و چگونه هزینه‌های خود را تعیین کنید و آن‌ها را به دست آورید» (هر دو کتاب را کیت نوشته است). مقاله‌های او در مجله‌های مهم مانند والدین و روز زن چاپ می‌شود.

کیت،‌ مادر سه دختر است که خیلی زود یاد گرفت مهم‌ترین وظیفه‌اش این است که برای فرزندانش وجود داشته باشد. کارهای خانه، او را در جریان زندگی فرزندانشان قرار می‌دهد. او در مدرسه‌های فرزندان خود همیشه عضو داوطلب بوده که برای نوشتن این کتاب دیدگاه‌های فراوانی به او داده است.

جملاتی از کتاب بزرگ‌کردن نوجوان

به دلیل تربیت عالی،‌ نوجوان از مدرسه مستقیم به خانه می‌آید، رادیو یا تلویزیون را روشن نمی‌کند، به تلفن دست نمی‌زند، مستقیم به اتاقش می‌رود و آمادهٔ انجام تکالیفش می‌شود - او حتی غذا را از یخچال خارج نمی‌کند. کوشش شما به هر صورت نتیجه می‌دهد و در فارغ‌التحصیلی دبیرستان این امتیاز را دارید که باخبر شوید او شاگرد اول شده و در مراسم پایان تحصیل سخنرانی می‌کند...

برخیزید، از خواب برخیزید! آیا در رؤیا هستید؟ نوجوان چه دوازده ساله و چه شانزده ساله باشد، اغلب برای انجام تکالیف به راهنمایی شما نیاز دارد، این مسأله همیشه کمک به حل کردن معادلات یا درک شعر حماسی اودیسه۱‌ نیست (چه خیال راحتی!) بلکه آموزش سازماندهی کار و مدیریت زمان است.

فهرست کتاب بزرگ‌کردن نوجوان

مقدمه

آشنایی

مطالب کتاب چگونه دسته‌بندی شده‌اند

بخش اول: خانه و خانواده

فصل اول:‌ ارتباط برقرار کردن با نوجوان

فصل دوم: ارتباط با خانواده و وظایف

فصل سوم: همکاری کردن در مسؤولیت‌های خانه و کارهای روزانه

فصل چهارم: اتاق نوجوان: راه‌حل‌هایی برای زندگی

بخش دوم: نوجوان در خانه و دنیای خارج

فصل پنجم: نوجوان چگونه رشد می‌کند: رشد جسمانی

فصل ششم: نوجوان چگونه رشد می‌کند: رشد عاطفی

فصل هفتم: نوجوان چگونه نگاه می‌کند: پذیرفتن واقعیت جدید

فصل هشتم: نوجوان چه احساسی دارد؟ به غرور خود اهمیت می‌دهد

بخش سوم: زندگی در مدرسه

فصل نهم: تحصیلات: نمره گرفتن

فصل دهم: پیگیری مشکلات یادگیری که پیش‌تر آشکار نشده است

فصل یازدهم: فعالیت‌های فوق‌برنامه و زندگی اجتماعی

فصل دوازدهم: از قبل به دانشگاه فکر کنید: نگاهی از زمان دبیرستان

بخش چهارم: علاقه‌های خاص، امتیازهای خاص

فصل سیزدهم: «ت» های بزرگ: تلفن و تلویزیون

فصل چهاردهم: بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی

فصل پانزدهم: به عشق ورزش

فصل شانزدهم: خودروی نوجوان: از او راننده‌ای مسؤول بسازید

بخش پنجم: جسم سالم، فکر سالم

فصل هفدهم: حفظ تناسب: رژیم غذایی و سلامتی

فصل هجدهم: زندگی پرمخاطره: سیگار و موادمخدر

فصل نوزدهم: نوجوان در بحران

بخش ششم: صحبت عملی

فصل بیستم: پول برای امروز

فصل بیست‌ویکم: مدیریت پول برای آینده

فصل بیست‌ودوم: پول دانشگاه: پس‌انداز، کمک مالی و بورس تحصیلی

فصل بیست‌وسوم: استخدام شدن نوجوان: سخت کار کردن برای زندگی

دربارهٔ نویسنده

یادداشت‌ها

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
A.Karimi
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

در کل کتاب خوبی بود ولی خب خیلی مطالبش با کشور ما هماهنگی نداشت، ارزش یه دور خوندن رو داره

میترا
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

سلام من کتاب رو خرید کردم ولی برام باز نمیکنه-لطفا پیگیری کنید چون پول از حسابم کم شده و برام پیامک اومده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
همیشه به خاطر بسپارید که از نوجوان تقدیر کنید تا مفید باشد:
Mahin
مطالعات نشان می‌دهد روش‌های مؤثر برای کنترل استفادهٔ جوان از مواد عبارت‌اند از: - نوجوان را محدود و مکان‌های رفت و آمد او را کنترل کنید. - از نوجوان بخواهید هر وقت منزل را ترک می‌کند، مقصد خود را بگوید (اگر برنامه‌اش تغییر کرد با شما تماس بگیرد). اگر جایی را که نوجوان می‌رود دوست ندارید یا بسیار سردرگم به نظر می‌رسد، در مورد آن جزییات بیشتری بپرسید. اگر دریافتید نوجوان به مکانی نمی‌رود که گفته بود و هیچ توضیح باورکردنی برای علت آن ندارد مدتی او را محدود کنید (برای مثال یک پایان هفته بدون داشتن امتیاز گردش بعدازظهر). - برای رابطهٔ خود با نوجوان احترام قائل شوید و رابطه‌ای دوستانه با او داشته باشید. - روش دیگر برای ایمن نگه داشتن نوجوانان، همبستگی با والدین،‌ دوستان او و نشان دادن جلوه‌ای از اتحاد در مورد منع مصرف مواد است.
Mahin
اطلاعات هشداردهنده براساس گزارش جدید انجمن کارنگی، بسیاری از والدین (کسانی که مشغله دارند، در مورد نقش خود تحت فشار روحی‌اند و نمی‌دانند در زندگی نوجوان چه نقشی دارند و سردرگم‌اند) خیلی زود نوجوان را رها می‌کنند. آن‌ها معتقدند که رفتار خشن نوجوان، امری اجتناب‌ناپذیر است و والدین باید از مسیر کودک خود خارج شوند و به او اجازه دهند تا مستقل شود، در نتیجه کودکان رها می‌شوند تا از مسیر خود منحرف شوند و گاهی هم گرفتار می‌شوند بدون آن که کسی نزدیک‌شان باشد و به آن‌ها توجه کند.
یوسفی
روش ساده برای برقرای ارتباط با افراد،‌ این است که در کنار هم کاری را انجام دهند که از آن لذت می‌برند.
یوسفی
گرچه فعالیت‌های خانوادگی بسیار مهم‌اند، باید به دنبال فعالیت‌هایی باشید که بتوانید به صورت فردی و تک به تک با نوجوان انجام دهید
یوسفی
بدخلقی گاه به گاه او را نادیده بگیرید؛ رفتارهای دائمی ممکن است نشانهٔ مشکل عمیق‌تر باشد و شاید لازم باشد با پزشک مشورت کنید.
یوسفی
نتقاد کردن از رفتار نوجوان یا شک کردن به او سبب قطع روابط می‌شود. اگر همیشه و در هر موردی در کار او دخالت کنید، تا جایی که بتواند، ناپدید می‌شود.
کاربر ۲۶۳۳۰۱۷
کودکانی که همکاری، خود اتکایی و تفکر را می‌آموزند، اعتماد، مهارت‌های سازگاری و استقلال به دست می‌آورند و روی هم رفته در آینده بزرگسالان بهتری خواهند شد.
کاربر ۱۴۰۹۱۶۹

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۹/۰۷
تعداد صفحات۳۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۹/۰۷